بین‌المللیسیاسی

۴ سال بازی هوشمندانه کیم با ترامپ

بازی هوشمندانه اون با ترامپ

اخیرا دولت کره شمالی با تاکید بر اینکه وعده‌های واشنگتن توخالی است، اعلام کرده اجازه سوءاستفاده تبلیغاتی را به ترامپ نمی‌دهد. از ابتدای به قدرت رسیدن ترامپ، سطح تنش‌ها میان آمریکا و کره شمالی به شکلی بی‌سابقه افزایش پیدا کرد و حتی احتمال وقوع جنگ میان دو کشور هم مطرح شد، اما در میانه اوج بحران و احتمال وقوع جنگ، با ابتکار پیونگ‌یانگ مذاکرات دو جانبه میان «ترامپ» و «کیم جونگ اون» کلید خورد.

در این بین، اغلب ناظران معتقد بودند پیونگ‌یانگ در مذاکره با آمریکا فریب خورده اما اکنون به نطر می‌رسد ترامپ بازیچه «اون» شده است!

کره شمالی در عمل موفق شد، چند سال فشارهای جهانی را علیه خود کنترل کند و مانع افزایش تحریم‌های بین‌المللی شود. همچنین اون با ارسال نامه‌های چند باره به ترامپ، کماکان امید به توافق را در او زنده نگه می‌داشت و فرصت اعمال فشار بیشتر را از وی می‌گرفت. همچنین پیونگ‌یانگ با کشاندن ترامپ به خاک خودش، ادعاهای ترامپ مبنی بر اهریمن و متخاصم بودن کره شمالی را از اعتبار ساقط کرد، اما بازی نهایی کره با ترامپ در آستانه انتخابات نوامبر ۲۰۲۰ آغاز شده که او را مورد هجمه قرار داده و تمام ادعاهای ترامپ مبنی بر داشتن دستاورد در مذاکره با کره شمالی را نقض می‌کند.

در رابطه با کیم جونگ اون و ترامپ بیشتر بخوانید:

[تعداد: ۱   میانگین: ۵/۵]
بیشتر بخوانید
استعفاهای نمادین در شورای شهر تهران هیچ دردی را دوا نمی‌کند

مهان صمدی طاری

رسانه و مرجعی نوآور برای انتقال دانش روز دنیا به منظور رشد فردی و افزایش دانش عمومی؛ گنجینه‌ای از فیلم های آموزشی و مقالات ارزشمند در حوزه موفقیت و ثروت.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن