علمی

۴ ترفند افزایش سرعت یادگیری زبان

اولین و مهمترین چیزی که شما نیاز دارید تا به این هدف دست یابید هیجان و شور و شوق باورنکردنی است. شما باید قدرت هیجانی غیرقابل‌باوری داشته‌باشید تا خیلی سریع یاد بگیرید. اما چرا؟ چون شما باید ۸ الی ۱۴ ساعت در روز انگلیسی بخوانید و شما باید برای هر ساعت آن هوشیار، علاقه‌مند و پرانرژی باشید.

برای بهبود سرعت پیشروی‌تان، شما باید به خودتان هیجان تزریق کنید. یادگیری زبان انگلیسی با اپلیکیشن، باید تمام فکر و ذهن شما را پر کند. شما باید عاشق و فوق‌العاده مشتاق به یادگیری زبان انگلیسی باشید. یادتان باشد علاقه ۸۰ درصد موفقیت است و روش تنها ۲۰ درصد آن را تشکیل می‌دهد.

تصور کنید که اگر نتوانید مسلط به زبان انگلیسی صحبت کنید، اتفاقات ناخوشایندی را تجربه خواهید کرد و این اتفاقات ناخوشایند و صد البته وحشتناک را در ذهنتان بزرگ کنید تا انگیزه‌تان قوی‌تر شود. چه شغل‌هایی را از دست خواهید داد! چه افرادی را هرگز ملاقات نخواهید کرد! چه زندگی ناخوشایند و بدی خواهید داشت اگر شما نتوانید به زبان انگلیسی صحبت کنید. 🙁

۱- تا می‌توانید گوش دهید (Listen a lot)

روزانه انگلیسی گوش کنید. فرقی نمی‌کند چه چیزی باشد. پادکست، اخبار، فیلم، موزیک، برنامه‌های تلویزیونی، مصاحبه‌ها و هرچیزی که دوست دارید را گوش کنید. در حال انجام هر کاری که هستید، یک چیزی پلی کنید و به انگلیسی گوش کنید. این کار باعث می‌شود گوش‌تان با کلمات، جملات، اصطلاحات، تلفظ‌ها و… آشنا شود و به‌تدریج خیلی از چیزهایی که گوش داده‌اید، بدون یادگیری گرامر، برایتان قابل درک شود. بخصوص بهترین اپلیکیشن های زبان

بیشتر بخوانید
وزیر نفت: چاره‌ای جز استفاده از مازوت نداریم!!

۲به هر چیزی که می‌بینید، دقت کنید (Be attentive)

اگر به دانش‌آموزان کلاس اول ابتدایی دقت کرده باشید، زمانی که خواندن را یاد می‌گیرند، هر کلمه‌ای که اطرافشان می‌بینند را دوست دارند بخوانند. حتی اگر اشتباه بخوانند، باز هم سعی می‌کنند و ناامید نمی‌شوند. به عنوان یک زبان‌آموز، باید به هرچیزی که می‌بینیم یا می‌شنویم، دقت کنیم و یادداشت‌برداری کنیم و مرور کنیم. اگر کتابی می‌خوانید زیر نکات مهم خط بکشید، هایلایت کنید و یادداشت‌برداری کنید. هرجا که متوجه نشدید سرچ کنید.

یادگیری زبان

۳جرأت صحبت‌کردن داشته باشید (Dare to speak)

به کسانی که شما را مسخره می‌کنند، اهمیت ندهید. سعی کنید تا می‌توانید حرف بزنید.

  • موضوع‌هایی را که دوست دارید انتخاب کنید و در موردشان صحبت کنید.
  • با کمک اینترنت یا اپلیکیشن های آموزشی فیلم ببینید و بعد در مورد داستان آن فیلم صحبت کنید.
  • یک موقعیتی را در ذهن خود در نظر بگیرید و در آن موقعیت مکالمه‌ای طراحی کنید. مثلاً موقعیت خریدکردن یا فرودگاه‌رفتن
  • با آینه حرف بزنید.
  • کارهای روزمره‌تان را مرور کنید و در موردشان حرف بزنید.
  • کارهایی که قرار است فردا انجام دهید را بیان کنید.

۴- از نیتیو اسپیکرها تقلید کنید (Mimic native speakers)

یکی دیگر از راه‌های یادگیری زبان بدون گرامر این است که زمانی که نیتیو اسپیکر می‌بینید که در حال حرف زدن است، چه از نزدیک و چه در تلویزیون و… از او تقلید کنید. وقتی حرف می‌زند، گوش کنید و دقت کنید (مورد یک و دو) بعد تکرار کنید. سعی کنید آن قدر تکرار کنید که مثل او تلفظ کنید، حتی اگر نمی‌فهمید چه می‌گوید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

فقط نام را وارد کنید. نیازی به ثبت ایمیل نیست.

20 + سیزده =

دکمه بازگشت به بالا