تکنولوژیشبکه و امنیت

پیامک‌های رمز پویا از امروز چهره‌ای جدید به خود می‌گیرند

در راستای افزایش امنیت انتقال‌های آنلاینِ بانکی، از امروز هشتم دی ماه ۱۳۹۹، پیامک‌های رمز پویا یا رمز یک بار مصرفِ بانک‌های مختلف یکسان‌سازی شده و حاوی رمز دوم پویا، نوع تراکنش، مبلغ تراکنش و همچنین نام دریافت‌کننده‌ی وجه خواهند بود.

گفتنی است که رمز پویای ارسال‌شده صرفاً برای همان تراکنشی که از ابتدا مدنظر بوده کاربردی خواهد بود. این در حالی است که تا پیش از این، رمز دوم پویا را اگر برای انتقال وجه درخواست می‌کردید اما انتقال را انجام نمی‌دادید، می‌توانستید در همان بازه‌ی زمانی برای مشاهده‌ی موجودی استفاده‌اش کنید. از این پس به‌عنوان مثال، اگر بخواهید رمز پویا برای انتقال n تومان به آقای x درخواست کنید، رمز پویایی که برای‌تان ارسال می‌شود فقط برای انتقال n تومان به آقای x کاربرد خواهد داشت و حتی نمی‌توانید با آن m تومان برای آقای x ارسال کنید و برای این کار باید مجدداً درخواست رمز پویا کنید.

گفته می‌شود این اقدام جدید بانک مرکزی در راستای افزایش امنیت  تراکنش‌های بانکی و جلوگیری از فیشینگ و جرائم شبیه به آن است.

قابل‌ذکر است که استفاده از رمز یکبار مصرف اکنون حدود یک سال است که برای تراکنش‌های بالای ۱۰۰ هزار تومان در کشور اجباری شده و تا کنون آمار تراکنش‌های مشکوک حدود ۸۵ درصد کاهش پیدا کرده‌است.

همچنین بخوانید: فیشینگ چیست؟

[تعداد: ۱   میانگین: ۵/۵]
بیشتر بخوانید
اولترا گلکسی S20، دلربایی جنون آمیز

آرش شمسی

کم کن طمع از جهان و میزی خرسند | از نیک و بد زمانه بگسل پیوند

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

فقط نام را وارد کنید. نیازی به ثبت ایمیل نیست.

یک × سه =

دکمه بازگشت به بالا