اطلاعات‌محوربین‌المللیتکنولوژیزیست ‌محیطیشبکه و امنیتکامپیوتر و اینترنت

گوگل و یوتیوب تبلیغات مربوط به اطلاعات غلط آب و هوا را ممنوع کردند

گوگل می‌گوید تبلیغات در ویدیوهای یوتیوب و سایر محتواهای منکر تغییرات آب و هوایی متوقف می‌شود و فعالیت مبلغین این ادعاها را ممنوع می‌کند. این شرکت می‌گوید به نگرانی‌های تبلیغ کنندگان پاسخ می‌دهد.

به گزارش وبسایت خبری بی‌بی‌سی، این ممنوعیت شامل تبلیغات و درآمدزایی از محتوایی است که با اجماع علمی‌ پیرامون وجود و علل تغییرات آب و هوا مغایرت دارد.

با ابزارهای خودکار و بررسی انسانی اجرا می‌شود.

این سیاست درباره محتواهای اشاره به تغییرات آب و هوایی به عنوان یک کلاهبرداری، انکار ادعای روندهای دراز مدت که نشان می‌دهد که آب و هوای جهان در حال گرم شدن است و انکار ادعای انتشار گازهای گلخانه‌ای یا فعالیت‌های انسانی در تغییر آب و هوا، اعمال می‌شود.

پول انتشار اطلاعات غلط

این تغییرات به این معنی است که سازندگان یوتیوب از درآمد حاصل از تبلیغات از محتوایی که تغییرات آب و هوایی را رد می‌کند، جلوگیری خواهند کرد.

گزارش سال ۲۰۲۰ توسطAvaaz ، یک سازمان غیرانتفاعی در ایالات متحده که فعالیت در موضوعاتی مانند تغییرات آب و هوا را ترویج می‌کند، یوتیوب را متهم کرد که از طریق برنامه کسب درآمد خود این محتواهای اطلاعات غلط آب و هوایی را تشویق می‌کند.

فادی کوران، که پروژه مقابله با اطلاعات نادرست Avaaz را رهبری می‌کند، به بی‌بی‌سی گفت که می‌تواند اقتصاد نفی آب و هوا را تغییر دهد. او در ادامه افزود:

در حالی که سه هفته به اجلاس مهم گلاسکو باقی مانده است و اطلاعات غلط آب و هوایی در حال افزایش است تا آن را تضعیف کند، سایر شبکه‌های اجتماعی باید به سرعت از گوگل پیروی کنند.

تجزیه و تحلیل توسط ماریانا اسپرینگ خبرنگار رسانه‌های اجتماعی و اطلاعات نادرست

این حرکت از سوی گوگل اولین قدم در تلاش برای برانگیختن انگیزه کسانی است که به دنبال منافع خود از انکار و کم اهمیت جلوه دادن تهدید واقعی تغییرات آب و هوایی در رسانه‌های اجتماعی هستند. ایجاد محتوای احساسی که درباره تغییرات آب و هوایی اشتباه است، از طریق تبلیغات باعث جلب نظر، پسند و در نتیجه کسب پول می‌شود. هدف این سیاست جدید پایان بخش آخر آن یعنی کسب سود است.

بیشتر بخوانید
باستان‌شناسان قدیمی‌ترین قبر انسان در آفریقا را کشف کردند

اما منتقدان از شبکه‌های اجتماعی می‌خواهند که با اطلاعات غلط تغییرات آب و هوا به همان شیوه و با همان جدیت، مانند دروغ در مورد همه گیری کووید ۱۹ مقابله کنند. این شامل معرفی برچسب برای اطلاعات غلط و حذف فیلم‌ها و محتواهایی است که در مورد تغییرات آب و هوایی از نظر الگوریتم سایت‌ها گمراه کننده است، به طوری که به کاربران پیشنهاد نمی‌شود.

هزینه انسانی تغییرات آب و هوایی در ماه‌های اخیر روشن شده است و این سوال باقی می‌ماند که آیا سایت‌های رسانه‌های اجتماعی به اندازه کافی قاطع و سریع برای مقابله با دروغ‌های مضر که می‌توانند مانع تلاش برای نجات کره زمین شوند، عمل خواهند کرد؟

سیلویا پاستورلی، نماینده گرین پیس از این خبر استقبال کرد، اما به بی‌بی‌سی گفت که هیچ جایی به اندازه کافی برای جلوگیری از حجم وسیع اطلاعات غلط آب و هوا، شستشوی سبز و انکار کامل آب و هوا در سکوهای فناوری بزرگ وجود ندارد.

توقف درآمدزایی از محتوا، آن را حذف نمی‌کند یا اهمیت آن را کاهش نمی‌دهد. اما گوگل می‌گوید که هر دو را انجام می‌دهد و تلاش می‌کند تا اطلاعات معتبری را ارائه دهد، حتی زمانی که مردم به دنبال توطئه‌های مربوط به آب و هوا هستند. این بیانیه توسط تیم تبلیغاتی گوگل در پی پست وبلاگی که روز چهارشنبه توسط مدیر اجرایی گوگل، سوندار پیچای منتشر شد، آمده است که در آن طیف وسیعی از اقدامات برای کمک به مقابله با تغییرات آب و هوایی انجام خواهد شد.

توییتر برای مقابله با اطلاعات غلط با سایت‌های خبری همکاری می‌کند

[تعداد: ۰   میانگین: ۰/۵]

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

فقط نام را وارد کنید. نیازی به ثبت ایمیل نیست.

15 − دوازده =

دکمه بازگشت به بالا