اطلاعات‌محورتکنولوژیکامپیوتر و اینترنت

گوگل می‌گوید، بیشترین کلمه جستجو شده در بینگ، «گوگل» است.

به گزارش وبسایت خبری بی‌بی‌سی، بر اساس گفته گوگل، عبارتی که بیشترین جستجو را در موتور جستجوی بینگ مایکروسافت داشته، نام شرکت رقیب آن، یعنی گوگل است. این ادعا در دادگاه مطرح شد، زیرا گوگل به جریمه ۴.۳ میلیارد یورویی (۵ میلیارد دلار) اتحادیه اروپا به دلیل سوء استفاده از قدرت بازار، اعتراض داشت.

اتحادیه اروپا گوگل را متهم کرد که از موفقیت اندروید در بازار تلفن‌های هوشمند استفاده کرده است تا گوگل را به عنوان موتور جستجوی پیش فرض تبدیل کند. اما گوگل می‌گوید خدمات آن محبوب‌ترین است. آلفونسو لامادرید، وکیل دادگستری در دادگاه عمومی ‌اتحادیه اروپا، همانطور که اولین بار توسط بلومبرگ گزارش شد، گفت:

ما شواهدی را ارائه کردیم که نشان می‌داد رایج‌ترین جستجو در بینگ، گوگل است. مردم از گوگل از روی انتخاب خود استفاده می‌‍کنند، نه به این دلیل که مجبور هستند. سهم بازار گوگل در جستجوی کلی با نظرسنجی‌های مصرف کنندگان مطابقت دارد که نشان می‌‍دهد ۹۵ درصد از کاربران، گوگل را به موتورهای جستجو رقیب ترجیح می‌‍دهند.

استدلال کاربران در انتخاب سرویس‌های گوگل، بخش مهمی‌‍ از درخواست آن برای اعتراض به جریمه ۲۰۱۸ است. اما مارگرت وستاگر، کمیسر رقابت اتحادیه اروپا، گفت که گوگل به تولید کنندگان اندروید اجبار کرده که برنامه جستجوی آن و مرورگر وب کروم را از پیش نصب کنند و در برخی از آنها را به عنوان تنها برنامه از پیش نصب شده وجود دارد. به این معنی که تنها یک درصد از مردم یک موتور جستجوی متفاوت را نصب کرده‌اند.

گوگل تنظیمات مکان‌یابی را پنهان کرده تا مردم نتوانند آن را غیرفعال کنند

بیشتر بخوانید
بانک جهانی درخواست السالوادور برای کمک به بیت کوین را رد می‌کند

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

فقط نام را وارد کنید. نیازی به ثبت ایمیل نیست.

14 − 11 =

دکمه بازگشت به بالا