اطلاعات‌محورشبکه و امنیتکامپیوتر و اینترنت

چه طور ممکن است با نصب همراه بانک اطلاعاتمان هک شود؟

این روزها مجددا آمار و ارقام جرایم مالی سایبری همچون فیشینگ و خالی شدن حساب بانکی مردم افزایش یافته است. به همین منظور پیشنهاد می‌کنیم در ادامه این نوشتار همراه ما باشید تا با یادگیری چگونگی نصب مطمئن همراه بانک از سوء استفاده کلاهبرداران و سارقان سایبری جلوگیری کنید. قدم اول در این راه این است که عکس کارت بانکی خود را به هیچ وجه برای کسی نفرستید.

نصب مطمئن همراه بانک و جلوگیری از هک شدن اطلاعات

  • اگر می‌خواهید همراه بانک (موبایل بانک) بر روی گوشی خود نصب کنید، حتما آن را از وب سایت بانک نصب کنید. برای رفتن به سایت بانک هم نام بانک خود را در موتور سرچ‌ها همچون گوگول جست‌وجو نکنید چون سایت‌های تقلبی در بستر اینترنت وجود دارند که همچون سایت بانک اصلی طراحی شده‌اند که اگر از آن سایت‌ها همراه بانک را نصب کنید، اطلاعات شما هک خواهد شد.
  • اگر خودتان یا بستگان درجه یکتان، نمی‌توانید همراه بانک را نصب کنید، به شخص غریبه و متفرقه‌ای گوشی را ندهید تا نرم افزار را  برایتان نصب کند. به جای انجام این کار به شعبه بانک‌تان مراجعه کنید و همان‌جا از یکی از متصدیان باجه بانکتان برای نصب همراه بانک کمک بگیرید.
  • موبایل بانک را از طریق لینک‌هایی که در شبکه‌های اجتماعی قرار می‌دهند، نصب نکنید حتی اگر پیام و لینک را از کسانی که به آنها اطمینان دارید، دریافت کرده باشید؛ چون ممکن است طرف مقابل شما نسخه ناایمن پیام‌رسان را نصب کرده باشد و پیام برای مخاطبین آن فرد به صورت خودکار ارسال شده باشد.
  • اگر خودتان یا بستگان درجه یک‌تان از روش‌های خرید اینترنتی آگاهی ندارید و یا بلد نیستید به وسیله تلفن همراه و نرم افزارهای پرداخت کارت به کارت کنید، توصیه می‌کنیم به هیچ عنوان تلفن همراه خود را به شخص دیگری ندهید تا این کار را برای شما انجام دهد؛ چون ممکن است از اطلاعات کارت بانکی شما سوء استفاده کند.
  • در ضمن اگر می‌خواهید شماره کارت خودتان را برای کسی ارسال نمایید، توصیه می‌کنیم حتماً شماره کارت را تایپ کنید و از فرستادن تصویر کارت بانکی خودتان خصوصاً در گروه‌ها خودداری کنید؛ چون با پخش شدن شماره کارت، شناسه CVV2 و تاریخ انقضاء ممکن است اسیر فیشینگ شوید.
بیشتر بخوانید
اثر ژنتيک بر اخلاق و رفتار انسان

همچنین بخوانید: بررسی اعتبار فروشگاه آنلاین | چه فروشگاه آنلاینی معتبر است؟

مهان صمدی طاری

جست‌وجو‌گر و تحلیلگری که سعی دارد با تمام استعدادها و توانایی هایش پیش از هر چیزی، انسان باشد. «دل مرنجان که ز هر دل به خدا راهی هست!»

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

فقط نام را وارد کنید. نیازی به ثبت ایمیل نیست.

پنج + سیزده =

دکمه بازگشت به بالا