موسیقی

گیتار مناسب برای مبتدیان

چه خرید گیتار برای خود، چه خریدن برای شخص دیگری، انتخاب گیتار مناسب می‌تواند بسیار گیج‌کننده باشد! با اندازه‌ها و سبک‌های بسیار زیاد، گم‌شدن در اطلاعات آسان است. یادگیری گیتار یکی از سرگرم‌کننده‌ترین سرگرمی‌ها است و به شرط انتخاب ساز مناسب، بسیار آسان است که سرعت یادگیری خود را در ابتدا افزایش دهید. با تکیه بر بیش از ۳۰ سال یا تجربه صنعتی و فنی، فروشگاه موسیقی بتهوون یک راهنمای بسیار ساده برای پیروی از آن را برای آسان‌کردن این تصمیم تنظیم کرده‌ای م.
قبل از شروع، باید کمی در مورد انواع گیتار بدانید.

اگرچه به معنای واقعی کلمه هزاران تنوع وجود دارد، ما آن را برای شما به ۳ نوع اصلی تقسیم می‌کنیم:

 • گیتار کلاسیک (یا سیم نایلون)
 • گیتار آکوستیک (سیم فولادی)
 • گیتار الکتریک

گیتار کلاسیک

گیتارهای کلاسیک اساساً گیتارهای آکوستیک هستند، اما از نظر اندازه بدن کمی کوچک‌تر هستند و به‌طور کلی گردن پهن‌تری دارند. آن‌ها با سیم‌های نایلونی سیم‌بندی شده‌اند که صدایی متمایز به آن‌ها می‌دهد. گیتارهای زهی نایلونی برای مبتدیان عالی هستند زیرا سیم‌های نایلونی ضخیم‌تر هستند و بنابراین راحت‌تر از گیتارهای سیم فولادی در نوک انگشتان شما قرار می‌گیرند. گردن نیز پهن‌تر است که اگر دست‌های بزرگی دارید کار انگشت را کمی آسان‌تر می‌کند.

گیتارهای کلاسیک برای مبتدیان، به ویژه نوازندگان جوان، عالی هستند زیرا نسبتاً ارزان هستند و نواختن آن‌ها آسان است. آن‌ها برای انگشت‌گذاری به جای زدن آکورد خوب هستند. نقطه ضعف این است که آن‌ها در مقایسه با یک گیتار سیم فولادی روشن یا بلند نیستند.

گیتار آکوستیک

گیتارهای زهی استیل از نظر آکوستیک شبیه به گیتارهای کلاسیک هستند، اما با سیم‌های استیل ساخته می‌شوند. این کشش اضافی باعث می‌شود گیتار بسیار قوی‌تر باشد و سیم‌های فولادی صدایی بسیار روشن‌تر و بلندتر می‌دهند. این صداها برای نواختن آکورد در مقایسه با گیتار کلاسیک بسیار بهتر است، بنابراین برای مبتدیان در سنین خاص بسیار محبوب هستند. دلیل این امر این است که رشته‌های فولادی می‌توانند بر روی انگشتان آموزش ندیده تیز باشند.

ما گیتارهای زهی فولادی را برای نوازندگان جوان‌تر توصیه نمی‌کنیم زیرا سیم‌های تیزتر ممکن است مانعی برای تمرین باشد. تا زمانی که آن‌ها مقداری پینه و قدرت ایجاد نکنند، ممکن است با یک گیتار کلاسیک بهتر باشند.

بیشتر بخوانید
سرود ملی ایران شبیه سرود ملی کره جنوبی است!

گیتار الکتریک

تعمیم گیتار الکتریک بسیار سخت است؛ زیرا اندازه، شکل و وسایل الکترونیکی همگی تفاوت‌های کوچکی در صدایی که می‌توانید تولید کنید ایجاد می‌کند. گیتارهای الکتریک با گیتارهای کلاسیک و آکوستیک متفاوت هستند؛ زیرا بدون تقویت خارجی هیچ صدایی تولید نمی‌کنند.

به استثنای برخی از گیتارهای الکتریک جاز، اکثر گیتارهای الکتریک حفره ندارند. آن‌ها از چوب جامد هستند. آن‌ها صدا را با انتقال انرژی مغناطیسی از رشته‌های ارتعاشی به انرژی الکتریکی (فقط یک ولتاژ بسیار بسیار کم!) تولید می‌کنند. این سیگنال الکتریکی از گیتار به یک کابل به یک آمپلی فایر منتقل می‌شود که در آن سیگنال تقویت می‌شود. سیگنال را می‌توان تغییر داد، شکل داد و تغییر شکل داد تا صداهای متنوعی تولید کند. بنابراین در حالی که شما از نظر فنی می‌توانید یک گیتار الکتریک را بدون آمپلی فایر بنوازی، اما بدون آمپر از ساز خود لذت و رضایت زیادی نخواهید داشت!

گیتارهای الکتریک کمی کوچک‌تر از گیتارهای آکوستیک و کلاسیک هستند، بنابراین برای اکثر سنین و قدها مناسب هستند. آن‌ها برای خلاقیت و تکان‌دادن عالی هستند.

در ادامه طیف وسیعی از گیتارهای مناسب برای مبتدیان را به دلیل تطبیق‌پذیری آن‌ها داریم.

چگونه گیتار انتخاب کنیم؟

مرحله ۱: چه چیزی را می‌خواهید بنوازید؟

این سؤال بسیار مهمی است؛ این مانند تلاش برای انتخاب ظرف مناسب برای پخت‌وپز است، قبل از این‌که بدانید می‌خواهید چه چیزی بپزید. انتخاب ابزار مناسب برای کار مهم است! به این فکر کنید که دوست دارید به چه نوع موسیقی گوش دهید و چه نوع موسیقی را می‌خواهید اجرا کنید. انواع مختلفی از گیتار وجود دارد که برای سبک‌های مختلف موسیقی مناسب است. مجموعه موسیقی خود را مرور کنید و چند آهنگ مورد علاقه خود را انتخاب کنید.

می توانید از طریق شماره ۰۲۶۳۳۵۲۱۴۵۵ و ۰۹۱۲۱۶۷۵۳۸۷ با ما تماس بگیرید، ما می‌توانیم بر اساس این آهنگ‌ها توصیه‌ای داشته باشیم.

مرحله ۲: اندازه گیتار خود را انتخاب کنید!

گیتارها یک سایز نیستند! انتخاب اندازه صحیح بسیار مهم است؛ زیرا اگر از نواختن سازی خیلی بزرگ راحت نباشید، انگیزه کمتری برای انتخاب آن برای بازی خواهید داشت. گیتارهای الکتریک بسیار کوچک‌تر از گیتارهای آکوستیک سیم فولادی و گیتارهای کلاسیک زهی نایلونی هستند، اساساً می‌توانند توسط اکثر افراد استفاده شوند، اما شما باید وزن اضافی را در نظر بگیرید. وزن یک گیتار الکتریک ۵ تا ۶ کیلوگرم است که برای کودکان سخت است. با این حال، برخی از کودکان (گاهی تا ۱۰ سالگی) خوب بوده‌اند. هر کودکی متفاوت است و برخی از کودکان ممکن است در سنین پایین‌تر توانایی داشته باشند، بنابراین اگر فرزندتان را نسبت به سن خود قوی می‌دانید، حتماً به سراغ گیتار برقی بروید. ما طیف گسترده‌ای از اندازه‌ها را در محدوده سطح ابتدایی خود حمل می‌کنیم. اندازه صحیح با دقت بیشتری بر اساس قد و سن نوازنده تعیین می‌شود.

بیشتر بخوانید
متن آهنگ زانیار خسروی به نام یه ستاره

بهترین گیتار برای مبتدیان

گیتار یاماها C۴۰

مشخصات 

 • نوع ساز : گیتار کلاسیک
 • اندازه : ۴/۴
 • جنس صفحه‌ی رویی : صنوبر (SpruCe)
 • جنس صفحه پشتی : مرانتی (Meranti)
 • جنس صفحات کناری : مرانتی (Meranti)

گیتار یاماها C40 - فروشگاه موسیقی بتهوون

گیتار کلاسیک یاماها C۴۰ یکی از معروف‌ترین گیتارها برای شروع یادگیری و پرفروش‌‌ترین گیتار بازار است، تا جایی که در اکثر خانه‌ها یک یاماها C۴۰ در کنار بقیه لوازم خانه دیده می‌شود. هم‌چنین بسیاری از اساتید، خرید این گیتار کلاسیک را به هنرجویان خود پیشنهاد می‌کنند. دلیل این محبوبیت، کیفیت ساخت بسیار مناسب این گیتار، صدای مناسب و در عین حال قیمت ایده‌آل آن است. بسیاری از گیتارهای رقیب یاماها C۴۰ از مواد اولیه رده پایین ساخته شده‌اند. در صورتی‌که گیتار یاماها C۴۰ نه تنها طراحی و مواد اولیه‌ فوق‌العاده باکیفیتی دارد، بلکه توسط سازندگان متخصص کشور اندونزی تولید می‌شود و به همین علت کیفیت ساخت بهتری نسبت به نمونه‌های مشابه موجود در بازار دارد. این گیتار هم‌چنین مانند دیگر گیتارهای کلاسیک، دسته‌ای پهن دارد و به همراه سیم‌های نایلون استفاده می‌شود که فرایند یادگیری آموزش را برای هنرجویان این ساز ساده‌تر می‌کند.

گیتار یاماها C۴۰ مورد تحسین متخصصان موسیقی، نوازندگان متوسط و هنرجویان قرار گرفته است؛ زیرا دارای ویژگی‌های زیادی است که قابل ذکر است. بنابراین، بیایید نگاهی دقیق‌تر خصوصیات و قیمت گیتار یاماها C۴۰ بیندازیم.

با بهره‌‌گیری از مواد اولیه‌ خوب و کیفیت ساخت بسیار بالای کمپانی یاماها و صدای بسیار دلچسب، قیمت گیتار کلاسیک یاماها C۴۰ ثابت می‌کند که قیمت مناسب می‌تواند با کیفیت مناسب همراه باشد. بدنه این گیتار کلاسیک از چوب ساخته‌شده و جنس صفحه رویی آن از صنوبر است که به دلیل صدای تر و تازه و انتقال خوب ارتعاشات، اولین انتخاب بسیاری از نوازندگان گیتار است. فرت بود این گیتار نیز از چوب Rosewood ساخته‌شده که صدایی گرم دارد و محبوب‌ترین گزینه در ساخت فرت بورد گیتارهای حرفه‌ای است. کمپانی یاماها هم‌چنین از ماشین هدهای کروم در این ساز استفاده کرده که به خوبی از کوک آن محافظت می‌کنند.

بیشتر بخوانید
بهرام نازمهر خواننده پاپ در اثر ابتلا به کرونا درگذشت

گیتار یاماها C۷۰

مشخصات 

 • عمق بدن: ۹۴-۱۰۰ میلی‌متر (۳ ۱۱/۱۶ اینچ – ۳ ۱۵/۱۶ اینچ)
 • جنس صفحه انگشت‌گذاری: رزوود (Rosewood)
 • طول مقیاس: ۶۵۰ میلی‌متر (۲۵ ۹/۱۶ اینچ)
 • عرض مهره: ۵۲ میلی‌متر (۲ ۱/۱۶ اینچ)
 • Fingerboard / Bridge: Rosewood
 • قسمت‌های پشتی: Tonewood
 • شعاع تخته انگشتی: تخت
 • تیونرها: طلایی (YTM-۰۶)
 • نوع ساز: گیتار کلاسیک
 • جنس گردن: چوب تنه
 • تعداد سیم‌ها: شش
 • فینیش بدنه: براق
 • مهره/زین: اوره
 • بالا: صنوبر

گیتار یاماها C70 - فروشگاه موسیقی بتهوون

گیتار یاماها C۷۰ یکی از پرطرفدارمحبوب‌ترین گیتارها برای شروع روند یادگیری گیتار و پرفروش‌ترین گیتار در بازار جهانی است که علاوه بر کیفیت بسیار بالا، قیمت مقرون‌به‌صرفه‌ای به عنوان یک گیتار آموزشی دارد. این گیتار هم‌چنین مانند دیگر گیتارهای کلاسیک، دسته‌ای پهن دارد و به همراه سیم‌های نایلون استفاده می‌شود. بسیاری از نوازندگان گیتار اولین سازشان همین گیتارهای سری C شرکت یاماها بوده است. گیتارهای سری C که معروف‌ترین آن‌ها یاماها C۴۰ و یاماها C۷۰ هستند، قدمتی سی ساله دارند و یاماها هنوز هم این دو مدل را تولید می‌کند می‌سازد.

صفحه انگشت‌گذاری گیتار یاماها C۷۰ از جنس چوب رزوود است که باعث می‌شود نوازنده نتیجه خوبی در حین نواختن داشته باشد. هم‌چنین جنس جعبه صدای این گیتار، از چوب کاج است که باعث ایجاد صدایی پرحجم می‌شود. چوبی که برای قسمت پشت و کناره جعبه صدای این ساز به کار گرفته‌شده چوب شوریا است که باعث بهتر شدن رزونانس صدا می‌شود.

از نظر اندازه، این گیتار دارای سایز استاندارد است و مناسب برای استفاده بزرگسالان می‌باشد. ماشین هد گیتار یاماها C۷۰ کیفیت کاملاً مقبولی دارد و به حفظ کوک ساز کمک به سزایی می‌کند. کیفیت ساخت، کیفیت صدا و اکشن این گیتار به هیچ‌وجه حس ارزان قیمت‌بودن را به نوازنده آن القا نمی‌کند. با این که این گیتار در ردهٔ گیتارهای مبتدی کمپانی یاماها قرار می‌گیرد، اما افراد مبتدی با خرید آن تا مدت‌ها به گیتار سطح بالاتری نیاز پیدا نخواهند کرد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

فقط نام را وارد کنید. نیازی به ثبت ایمیل نیست.

پانزده − 5 =

دکمه بازگشت به بالا