جهانگردشگری

مرزهای دبی از ۱۷ تیر به روی گردشگران خارجی باز هستند

در بسیاری از نقاط جهان شیوع کرونا کاهش یافته و همین موجب شده که بسیاری از فعالیت‌های اجتماعی و روزانه از جمله گردشگری دوباره از سر گرفته شوند. کشورهای زیادی تقریباً گردشگری خارجی را فعال کرده‌اند و به‌تازگی مقامات دبی نیز اعلام داشته‌اند که گردشگران خارجی از ۱۷ تیر یعنی ۷ جولای می‌توانند برای گردشگری در دبی وارد این امیرنشین در امارات شوند.

برای گردشگران خارجی که در دوران پساکرونا می‌خواهند به دبی سفر کنند، شرایط مقداری با گذشته تفاوت کرده است. یکی از شرایط گردشگران خارجی دبی این است که باید حتماً از بیمه‌درمانی بین‌المللی که شامل بیماری کرونا باشد برخوردار باشند و همچنین باید از مدارکی که اثبات می‌کند آخرین تست کرونا آنها منفی بوده نیز بهره‌مند باشند. البته گویا کسانی که پیش از ورود به دبی تست کرونا نداده‌اند، می‌توانند در فرودگاه دبی تست کرونا دهند.

در این راستا، رسانه‌ی دولتی دبی از طریق یک بیانیه اعلام کرد:

بیانیه‌ی جدید به چندهزار نفر از گردشگرانی که به‌واسطه‌ی محدودیت‌های ایجادشده در سفرهای هوایی ناشی از شیوع کرونا تا کنون سفری نداشته‌اند اعلام می‌دارد که از این پس می‌توانند به دبی سفر کنند. هواپیمایی امارات ضمن رعایت تمامی اصول بهداشتی در سفرهای هوایی، موجبات آسان‌سازی سفرهای هوایی شهروندان اماراتی و گردشگران خارجی را فراهم می‌آورد. مرزهای دبی ضمن رعایت تمامی اصول بهداشتی و سلامتی برای ایمنی مسافران، از ۷ جولای (۱۷ تیر) به روی تمامی مسافران تجاری و تفریحی گشوده خواهند شد.

*********

باز شدن مرزهای هوایی دبی به روی گردشگران و تجار می‌تواند نویدی از روزهایی بهتر در دوران پساکرونا باشد. امیدواریم که این روند با کاهش شیوع کرونا در ایران و جهان توأم باشد و مردمان جهان بتوانند بعد از دوران کرونا نفسی راحت بکشند و اقتصاد و سیاست نیز در جای‌جای جهان تأثیری منفی از ویروس کرونا دریافت نکنند. گفتنی است که در ایران نیز فعالیت‌های گردشگری از سر گرفته‌ شده‌اند و اکنون نیز که دبی برای گردشگران خارجی قابل‌دسترسی است، گردشگران ایرانی نیز می‌توانند به دبی بروند و به تفریح در این شهر زیبا مشغول شوند.

بیشتر بخوانید
آیا می‌توان بستر صحرای بزرگ آفریقا را با صفحات خورشیدی پوشاند؟

آرش شمسی

کم کن طمع از جهان و میزی خرسند | از نیک و بد زمانه بگسل پیوند

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا