آشپزیاطلاعات‌محوربین‌المللیتکنولوژیهنر

ساخت گرانترین نان تست آووکادو در جهان توسط تیم بنگل

نان تستی ویژه توسط تیم بنگل هنرمند 29 ساله، به عنوان نمادی از قرن حاضر خلق شد.

به گزارش یاهو نیوز، دو سال پیش، نقاش و هنرمندی به نام تیم بنگل با ساخت و نصب عمومی اثری هنری به نام «قبرستان جمجمه گل»، شرکت کنندگان در مراسم هفته هنر برلین و ساکنین شهر را شگفت زده کرد. بنگل، که اصالتاً اهل اشتوتگارت آلمان است، صد سنگ قبر منقوش به طلا روی زمینی خالی در نزدیکی محل سابق دیوار برلین قرار داد. او و تیمش سنگ‌های مرمر سفید را با هزاران گل که باید با دقت مطابق عنوان قطعه قرار می‌گرفتند، تزیین کردند.

چیدمان گل‌ها شکل جمجمه قرمز و استخوان‌های متقاطع عظیم را تشکیل می‌دهد
چیدمان گل‌ها شکل جمجمه قرمز و استخوان‌های متقاطع عظیم را تشکیل می‌دهد

اگر از بالا به این اثر هنری نگاهی بیندازید، خواهید دید که چیدمان گل‌ها شکل جمجمه قرمز و استخوان‌های متقاطع عظیم را تشکیل می‌دهد و وقتی بازدیدکنندگان در مسیرهای سنگی که به طور عمودی از میان گل‌ها و سبزه‌ها می‌گذشت، قدم می‌زدند، می‌توانستند کتیبه روی سنگ قبرها را بخوانند. بر روی یکی از آنها نوشته شده بود:

من همیشه سعی می‌کردم افرادی را که دوستشان نداشتم تحت تأثیر قرار دهم.

و روی کتیبه دیگری نوشته شده بود:

من فقط یکبار زندگی کردم.

پس از اینکه بنگل به عنوان هنرمند این اثر معرفی شد، به آرت نت (ArtNet) گفت:

بسیار احمقانه است که نگران لایک‌های اینستاگرام باشیم. خیلی چیزها دغدغه زندگی روزمره ما هستند که ارزش نگرانی ندارد.

هفته هنر برلین امسال از چهارشنبه ۱۵ سپتامبر آغاز می‌شود و بنگل در آنجا حضور دارد و جدیدترین اثر خود را معرفی می‌کند. اگرچه مجسمه جدید او با عنوان «چه کسی می‌خواهد برای همیشه زندگی کند؟» دارای ابعاد کوچک‌تری نسبت به «قبرستان جمجمه گل» است اما برچسب قیمتی بسیار بالاتری دارد.

بیشتر بخوانید
محمد اسدی بازیگر تلویزیون و تئاتر درگذشت

بنگل برای این خلق این اثر، از یک تکه دونات کدو تنبل، پنج تکه گوجه فرنگی، پنج حلقه پیاز، پنج تکه آووکادو و ۱۰ برگ آروگولا استفاده کرد. او سپس با استفاده از چاپ‌گر سه بعدی تمام مواد را اسکن و چاپ کرد و قالب به دست آمده را با طلای مایع به ارزشی بیش از ۳۵۴،۰۰۰ دلار پر کرد. (بنگل گفت که بعد از اتمام فرآیند، شیرینی واقعی و غیر طلایی را خورد.) او در یک ایمیل توضیح داد:

هزاران سال است که مردم به طلا معنا می‌دهند، به شکل اشک خدایان در قبیله آزتک‌ها و یا به عنوان منبع ثروت ابدی پادشاه میداس در یونان باستان. البته، طلا و به ویژه استخراج آن نیز دارای مشکلات قابل توجهی است که شباهت‌هایی با آووکادو (طلای سبز) در عصر جدید دارد. برای درک اهمیت فرهنگی آووکادو، هیچ ماده‌ای به اندازه طلا گویای مطلب نیست.

این هنرمند ۲۹ ساله می‌گوید که هدف او از این اثر هنری به تصویر کشیدن یک جنبه از فضای فرهنگی کنونی است. او می‌گوید:

من از خودم پرسیدم نماد قرن من چیست؟ این نماد باید چیزی باشد که موضوعاتی مانند اینترنت، استفاده از رسانه‌های اجتماعی و روند زندگی سالم در نظام سرمایه داری و دور شدن از طبیعت ما انسان‌ها را شامل شود.

به اعتقاد او تنها نماینده احتمالی همه این ایده‌ها، آووکادو و به ویژه این استفاده عجیب از نان تست آووکادو بود. اثر هنری «چه کسی می‌خواهد برای همیشه زندگی کند» از طریق Galerie Rother برای فروش در دسترس خواهد بود و قیمت پیشنهادی آن ۲.۹۵ میلیون دلار آمریکا است. این اثر همچنین در ماه دسامبر در گالری آرت میامی نمایش داده خواهد شد. بنگل می‌گوید:

این مجسمه قصد دارد آگاهی از زمان حال ما را تحریک کند: زمان تغییرات سریع، رسانه‌های اجتماعی، روند تناسب اندام، انقلاب سبز، تخریب محیط زیست، نظام سرمایه داری و خود بهینه سازی مداوم. شاید ما در هیجان انگیزترین دوران زندگی می‌کنیم. از آن آگاه باشید.

تریلر علمی تخیلی زیرو کانتکت آنتونی هاپکینز با ۱۱ توکن مبتنی بر بلاک چین

بیشتر بخوانید
از بازی رایانه‌ای قاسم 1.20 رونمایی شد

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

فقط نام را وارد کنید. نیازی به ثبت ایمیل نیست.

5 × 3 =

دکمه بازگشت به بالا