شبکه‌های اجتماعی

جنجال کپی‌بودن سریال قورباغه | کپی می‌کنند، اما ثروتمند می‌شوند!

محبوب‌بودن سریال‌های نمایش خانگی موجب شده که برخی نویسندگان و کارگردانان و تهیه‌کنندگان کشور در این فکر بروند که از هر طریقی شده ایده‌ای حاصل کنند و فیلمی درست کنند و از طریق پلتفرم‌هایی که می‌شناسیم منتشرشان کنند و از این طریق پولی هنگفت به جیب بزنند. اگر این جماعت بتوانند سریالی کاربردی و به‌دردبخور تولید کنند هیچ حرفی نیست و شاید با اغماض بتوان گفت که تا حدی حق دارند که از طریق سریال‌شان پول به جیب بزنند، اما سریال‌های‌شان یا سخیف اند و فاقد ارزش هنری – که حتی بازیگران‌شان پس از بازی در آن‌ها ابراز پشیمانی می‌کنند (نمونه‌اش سعید راد) یا آن‌که اصلاً کپی‌کاری از آب درمی‌آیند. کپی‌کاری‌های سریال قورباغه هومن سیدی که این همه تبلیغ‌اش کردند اکنون به ضد تبلیغی برای این سریال تبدیل شده‌است.

ویدئوی زیر را ببینید:

جالب ماجرا اما این‌جاست که کپی‌کاری در ایران صرفاً به این سریال محدود نمی‌شود. چندی پیش در نوشتاری مجزا گفتیم که برخی برنامه‌های پربازدید تلویزیون از جمله دورهمی، زوجی‌نو و سیم آخر نیز کپیِ مو به مو از نسخه‌های خارجی هستند.

کپی کاری سریال قورباغه هومن سیدی

این که تریبون دست‌تان باشد و اما هیچ ایده‌ای نداشته باشید و صرفاً از روی خارجی‌ها کپی کنید، واقعاً که تأسف‌آور است. لااقل کپی هم می‌کنید اندکی شخصی‌سازی‌اش کنید و خلاقیتی هم از خودتان نشان دهید، نه آن‌که مو به مو و به قولی «وجب به وجب» کپی کنید.

*******

با انتشار این کلیپ و واکنش‌های منفی‌ای که دریافت کرده، باید منتظر باشیم و ببینیم که اولاً در قسمت‌های بعدی سریال نیز آیا قضیه به همین ترتیب است و ثانیاً واکنش سیدی و دیگر عوامل این سریال به چه صورتی خواهد بود.

بیشتر بخوانید
اشک‌های حامد آهنگی به یاد مهرداد میناوند و علی انصاریان

گفتنی است که نوید محمدزاده، صابر ابر، فرشته حسینی، سحر دولتشاهی، محمدامین شعرباف، احسان منصوری، نیما مظاهری، سعید حاج علی، سیامک اتفاقیان، مهران غفوریان، آناهیتا افشار و هومن سیدی از جمله بازیگران سریال قورباغه هستند.

پ.ن: البته گفته می‌شود که خود هومن سیدی – نویسنده و کارگردان سریال قورباغه – گفته‌است که این سریال برداشتی آزاد از سریال فرانسوی است، اما به هر حالی برداشت آزاد بسیار متفاوت است از این که سکانس‌ها تمام و کمال شبیه آن سریال فرانسوی باشند.

آرش شمسی

کم کن طمع از جهان و میزی خرسند | از نیک و بد زمانه بگسل پیوند

نوشته های مشابه

‫۲ نظرها

  1. چقدر مسخره بود قسمت پنجم

    از اول داستان رامین رو یه کاراکتر باهوش و زیرک نشون میده که با یک داستان حساب شده و سنجیده از یه همچین پرونده سنگین و مبهمی تبرئه میشه و با استفاده از قدرت ماده‌ای که روی انگشت هستش مامورای آگاهی رو به جون هم میندازه و فرار میکنه یهو آخر قسمت پنجم تبدیل میشه به یه احمق که بجای استفاده از قدرت انگشت برای دستور دادن به فرانک به تهدیدهای خاله زنکی متوسل میشه و به سادگی قدرت رو از دست میده و میشه سگ فرانک، حتی اگه قرار بود که این قدرت بر علیه خودش استفاده بشه و در اختیار فرانک قرار بگیره نباید اینطور بچه‌گانه می‌بود

    1. آقای محمد قشنگ معلومه از فیلم هیچی نفهمیدی برو درست ببین وقتی انگشت بهش میخوره قدرت تصمیم نداره پس الکی نئظر نده

دیدگاهتان را بنویسید

فقط نام را وارد کنید. نیازی به ثبت ایمیل نیست.

1 × 2 =

دکمه بازگشت به بالا