اجتماعیاطلاعات‌محور

آشنایی با مفهومی به نام کوچینگ هم رده‌ها

در این نوشتار در مورد انواع کوچینگ و انواع گونه‌های آن صحبت خواهیم کرد. البته این نکته را نیز به خاطر داشته باشید هر کسی که در ظاهر کت و شلوار براق به تن داشته باشد و دستان خود را به یکدیگر بچسباند کوچ نیست.

خوب است بدانید ۵۰ درصد کسب و کارهای کوچک و متوسط به دلیل مشکلاتی مانند سوءمدیریت جریان نقدینگی و نداشتن تیم درست و تغییر قوانین بالا دستی، ظرف ۵ سال از تاسیس تعطیل می‌شوند. در همین خصوص شرکت‌ها برای اینکه بتوانند در بازار رقابتی دوام بیاورند، می‌توانند در کنار آموزش پرسنل آنها را اصطلاحاً کوچ کنند. این کار تا ۸۸ درصد عملکردشان را بهبود می‌بخشد، بر خلاف آموزشِ صرف که به تنهایی تا ۲۲ درصد عملکرد را بهبود می‌بخشد.

توجه داشته باشید که کوچ هم می‌تواند از بیرون سازمان وارد مجموعه شود و هم اینکه یک سری از افراد هم رده می‌توانند همدگیر را کوچ کنند. در فرآیند کوچینگ هم رده‌ها، کارمندان چون افراد هم سطح خودشان را می‌بینند در درک مسائل همدیگر راحت‌تر هستند. جالب است بدانید بر اساس اطلاعات موجود این مدل از کوچینگ در حال حاضر در ۷ درصد سازمان‌ها اجرا می‌شود. نکته حائز اهمیت در جلسات کوچ این است که لازم نیست رسمی باشید و از این نکته مهم‌تر اینکه در جلسات کوچ قرار نیست اعضا به اتفاق نظر برسند؛ اصل بر این است که هر کسی بتواند برای مشکلی که دارد، راه حلی پیدا کند.

برگزاری جلسات کوچینگ هم رده‌ها در SME‌ها خیلی سخت است چون تعداد پرسنل با سطوح یکسان معمولاً کم است اما چون خیلی از مشکلات کسب و کارهای کوچک و متوسط از گل فروشی گرفته تا تولید قطعات کامپیوتری به یکدیگر شباهت دارد، خوب است بدانید شرکت‌ها می‌توانند کوچینگ هم رده‌ها را اصطلاحاً بین بیزینسی برگزار کنند و مدیران و پرسنل شرکت‌ها با هم برای مشکلاتی که دارند به صورت مشارکتی راه حل پیدا کنند.

بیشتر بخوانید
19 پیشنهاد برای خانه نشینی در زمان قرنطینه کرونایی برای افزایش شادی

بیشتر بخوانید: آشنایی با هوشمندی کسب و کار و هوش تجاری

[تعداد: ۱   میانگین: ۵/۵]

مهان صمدی طاری

جست‌وجو‌گر و تحلیلگری که سعی دارد با تمام استعدادها و توانایی هایش پیش از هر چیزی، انسان باشد. «دل مرنجان که ز هر دل به خدا راهی هست!»

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

فقط نام را وارد کنید. نیازی به ثبت ایمیل نیست.

1 + 14 =

دکمه بازگشت به بالا