سرگرمیشبکه‌های اجتماعیطنز

بدن کودک دهدشتی عقرب تولید می‌کند + عکس

ماجرای کودک دهشتی که بدن‌اش عقرب تولید می‌کند برای بسیاری ممکن است جزو فریب‌های شبکه‌های اجتماعی باشد، اما واقعیت این است که باوجودی‌که در دو ماه گذشته ۴ بار این کودک دهدشتی را تغییر مکان داده‌اند، ۹۶ عقرب بر روی بدن‌اش دیده شده‌است.

معاون پژوهشی دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد گفت کار تحقیق و مشاهده مداوم بر روی پدیده نادر زندگی مسالمت آمیز کودک دهدشتی با عقرب‌ها توسط تیم کامل پزشکی بیمارستان دهدشت آغاز شد.

به گزارش خبر ببر و خبرنگار خبرگزاری شبستان در گچساران، «هیبت الله صادقی»، تصریح کرد: تیم پزشکی مرکب از انگل شناسان، متخصصان داخل، جراحی عمومی، پاتولوژیست و رادیولوژی با انجام آزمایش و عکسبرداری و مراقبت محیط چگونگی وقوع این پدیده را بررسی می کنند.

کودک دهدشتی عقرب

معاون پژوهشی دانشگاه علوم پزشکی، به عجیب و نادر بودن این پدیده اشاره کرد و افزود: پس از پایان مراحل تحقیق ، نتیجه به جامعه اطلاع داده می شود. در مدت دو ماه گذشته و با وجود چهار بار تغییر مکان ۹۶ عقرب بر بدن سجاد کودک یک و نیم ساله دهدشتی مشاهده شده است.

رئیس شبکه بهداشت و درمان پیشین کهگیلویه نیز گفت: ماجرای مرموز این کودک به صورت ویژه‌ای توسط مجموعه بهداشت و درمان و معاونین بهداشتی و پژوهشی دانشگاه علوم پزشکی این استان و مدیریت بیمارستان دهدشت در حال پیگیری است .

دکتر منصور تقوی افزود: صحبت‌های ضد و نقیض و شایعات زیادی در مورد این کودک بر سر زبان‌ها افتاده است که بعضی از آنها خلاف واقع هستند. وی گفت : هر زمان که با دلایل علمی به نتیجه‌ای قابل قبول رسیدیم، برای پایان‌دادن به این شایعات نتیجه را رسماً اعلام می کنیم .

بیشتر بخوانید
ماجرای عارضه قلبی مهران مدیری و بستری‌شدن‌اش در بیمارستان

موضوع پدیدار شدن عقرب در بدن کودک دهدشتی  از اوایل امسال مطرح شد. این کودک اهل روستای چیر شهرستان کهگیلویه است .پزشک معالج سجاد پیشتر گفته بود: سجاد با این که تحت مراقبت است اما در اطراف بدن وی عقرب مشاهده می شود.

دکتر علی اکبر داورپناه افزود: با اینکه لباس‌های غیرقابل‌نفوذ بر بدن سجاد پوشانده شده است، با این حال باز هم عقرب‌ها در بدن وی مشاهده می‌شود. وی ادامه داد: این عقرب‌ها در اندازه‌های متفاوت اما از یک گونه و یکرنگ هستند و پزشکان متخصص رادیولوژی و سونوگرافی با آزمایش و معایناتی که انجام داده اند گفته اند احتمال اینکه در راست روده این کودک عقرب ماده باشد زیاد است .

آغاز ماجرای مرموز عقرب ها

آن‌چنان که مادربزرگ کودک دهدشتی گفته‌است، داستان او و عقرب‌ها آن‌هنگام آغاز شد که دو عقرب برای نخستین بار کودک دهشتی را نیش زدند. مادربزرگ سجاد – کودک دهدشتی – در این مورد می‌گوید:

از این حادثه مادر و پدر سجاد تمام عقرب‌هایی که کودک‌شان را نیش می زدند، کشتند اما روز بعد دوباره دو عقرب دیگر کودک را نیش زدند و پدر و مادر مجبور شدند فرزند خود را به بیمارستان امام خمینی(ره) دهدشت برای مداوا انتقال دهند. سجاد به مدت ۹ روز تحت نظر پزشکان قرار گرفت وقتی که سلامت خود را بازیافت و دوباره به خانه بازگشت مادر و پدرش تمام لباس‌های نو و کهنه‌اش را به آتش کشیدند. اما بعد از ظهر روز بعد دو عدد عقرب سجاد را نیش زدند. مادر سجاد، وی را وحشتزده دوباره به بیمارستان برد و مدت دو روز وی در بیمارستان بستری بود. در این مدت بدن سجاد توسط پزشکان سم زدایی شد اما ظاهراً این درمان برایش کارساز نبود.

بیشتر بخوانید
ویدئو | ماجرای فروش قسطی نان و انکار آن از سوی صداوسیما

پدر سجاد در این باره می گوید:

مدت ۱۵ سال است که در این خانه زندگی می کنیم. تاکنون هیچ گونه حشره‌ی موذی مشاهده نکردیم و یک اتاق تمیز در اختیار سجاد گذاشته ایم. اما در کمال تعجب عقرب‌ها تنها سجاد را می گزند و نیش عقرب‌ها چندان تأثیری بر اوضاع جسمی و سلامت کودک ندارد و پزشکان معالج از مداوای کودکم درمانده اند.

پدر بزرگ سجاد نیز در این باره اظهار داشت: هر بار که عقربی سجاد را می گزد او تنها جیغ می کشد و دوباره به حالت طبیعی بازمی گردد.

سجاد را به مراکز درمانی شهرستانهای دهدشت و شیراز برای معالجه انتقال داده ایم اما پزشکان هیچ گونه عوامل خارجی و داخلی در بدن او مشاهده نکرده اند. ضمن این که عکس‌ها و آزمایشات پزشکان، هیچ سرنخی درباره رشد و نحوه جذب عقرب‌ها به بدن این کودک نشان نمی‌دهند.

به گفته‌ی او، حتی زمانی که کودک دهشدتی را به مرکز درمانی این شهر برده‌اند، در همان زمان در همان مطب باز هم دو عقرب کودک را نیش زده‌اند.

آرش شمسی

کم کن طمع از جهان و میزی خرسند | از نیک و بد زمانه بگسل پیوند

نوشته های مشابه

یک نظر

دیدگاهتان را بنویسید

فقط نام را وارد کنید. نیازی به ثبت ایمیل نیست.

هشت + 20 =

دکمه بازگشت به بالا