ورزشی

شب گذشته کوبی برایانت افسانه‌ای، اسطوره بسکتبال جهان و NBA در حادثه سقوط هلی‌کوپتر در گذشت

کوبی برایانت، اسطوره بسکتبال جهان، شب گذشته در در سن ۴۱ سالگی و در حادثه سقوط هلیکوپتر درگذشت.

مشروح ماجرا

کوبی برایانت و دختر سیزده ساله‌اش از مسافران یک هلیکوپتر خصوصی بودند که یکشنبه در کالاباساس کالیفرنیا دچار آتش سوزی شد و در یک زمین خالی سقوط کرد. پلیس لس‌آنجلس تعداد کشته شدگان این حادثه را ۹ نفر اعلام کرده است. کوبی برایانت از سال ۱۹۹۶ تا ۲۰۱۶ به مدت بیست سال در لیگ NBA و بیشتر با تیم لس‌آنجلس لیکرز بستکبال بازی می‌کرد. او همراه با تیم ملی بستکبال آمریکا در سال‌های ۲۰۰۸ و ۲۰۱۲ برنده دو مدال المپیک شده بود. در سال ۲۰۱۸ به خاطر یک فیلم کوتاه انیمیشن با عنوان «بستکبال عزیز» برنده جایزه اسکار شده بود.

کوبی برایانت در سال ۲۰۱۸ بعد از بردن اسکار در صحبت‌هایش پس از دریافت جایزه گفته بود:
“اگر بخواهم صادق باشم با گرفتن اسکار احساس بهتری نسبت به حس قهرمانی دارد. واقعا راست می‌گویم. وقتی بچه بودم همیشه آرزوی قهرمانی را داشتم و واقعا سخت تلاش کردم تا به این رویا رنگ واقعیت ببخشم و الان داشتن جیزی مثل این ناگهان غافلگیرم کرد. وقتی نوشتن را شروع کردم، خیلی‌ها به من گفتند: «وقتی بازنشسته بشی می خوای چی کار کنی؟» و من هم در جواب می‌گفتم: «می‌خوام نویسنده و داستان سرا بشم.» خیلی‌ها می گفتند که خیلی هم بامزه است ولی وقتی دوران بازی تو تمام شود، افسرده می‌شوی و به بسکتبال باز‌ می‌گزدی. خیلی‌ها این مطالب را گفتند و اینکه حالا اینجا هستم و احساس تایید شدن را دارم واقعا دیوانه کننده است رفیق.”

توییتر و حواشی این حادثه تلخ

اهالی ورزش به کوبی برایانت در عرصه بسکتبال لقب مسی بسکتبال را داده‌بودند.
این حادثه تلخ در سدر ترند‌های توییتری دنیا قرار گرفت و افراد شناخته شده در توییتر نسبت به وقوع این حادثه غم انگیز ابراز ناراحتی کردند. از توییت‌هایی که میان کاربران دست به دست می‌شود و سوژه شده، توییتی متعلق به ۸ سال پیش است که حادثه را به نوعی پیش بینی کرده‌است.

بیشتر بخوانید
پیام تبریک هفته تربیت بدنی

در آخرین توییتی هم که کوبی برایانت فقید داشته، رکورد جیمز، رقیب دیرینه‌اش را تبریک گفته‌است.

دیشب هم در بازی‌ میان تیم‌های پاریس‌سن‌ژرمن و لیل از سری مسابقات لیگ یک فرانسه، تیم پاریسی با دو گل نیمار تیم توانست از سد حریفش بگذرد. نیمار پس از گلزنی در این بازی به نوعی ادای احترام به روح کوبی برایانت فقید کرد.

مهان صمدی طاری

جست‌وجو‌گر و تحلیلگری که سعی دارد با تمام استعدادها و توانایی هایش پیش از هر چیزی، انسان باشد. «دل مرنجان که ز هر دل به خدا راهی هست!»

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

فقط نام را وارد کنید. نیازی به ثبت ایمیل نیست.

هفت − پنج =

دکمه بازگشت به بالا