فوتبالیورزشی

وقتی فردوسی‌پور ابزاری برای طفره‌رفتن می‌شود!

دیشب در برنامه فوتبال برتر با اجرای محمدحسین میثاقی، آقای تاج – رییس سابق فدراسیون فوتبال – دعوت شده بود و قرار بود که به برخی پرسش‌ها در مورد ماجرای مبلغ عجیب قرارداد ویلموتس توضیحاتی ارائه دهد. او اما هر بار به کل‌کل با محمدحسین میثاقی پرداخت و اغلب به طریقی نام فردوسی‌پور را به میان آورد و سعی داشت با استفاده از پوپولیسم، عدم‌محبوبیت میثاقی و محبوبیت فردوسی‌پور نزد بینندگان را ابزاری کند برای پاسخ‌ندادن به پرسش‌ها و طفره‌رفتن از آن‌ها.

این روزها محمدحسین میثاقی به سیبل آقایانی تبدیل شده که جز تلویزیون دیگر در هیچ‌جا پاسخ‌گو نیستند، آن‌ها اما با سیبل‌کردن محمدحسین میثاقی دیگر در تلویزیون هم پاسخ‌گو نیستند. همین آقای تاج دلیلی ندارد که به‌جای پاسخ‌گفتن به پرسش‌های میثاقی مدام نام فردوسی‌پور را بیاورد و مدام نقطه‌ضعف میثاقی را نشانه رود.

در ویدئوی زیر می‌بینید که تاج در پاسخ پرسش‌های میثاقی می‌گوید:

آن کسی که این کار [یعنی پرسش‌کردن از تاج و بحث در باب ویلموتوس] را می‌کرد، اطلاعات داشت – مستقل بود. به کسی گوش نمی‌کرد. ولی در مورد شما نمی‌شود اینطور حرف زد. من چند بار به شما گفتم که ما نباید به استقبال محکوم‌شدن خودمان برویم.

 

البته بعد از این صحبت‌ها، میثاقی پاسخ تاج را می‌دهد و این کل‌کل نه اولین و نه آخرین کل‌کل آن‌ها در این برنامه است. تاج، همانطور که در بالا گفته شد، بارها برای آن که از پاسخ طفره برود و درعین‌حال دل بخشی از مخاطبین برنامه فوتبال برتر را به دست آورد، مدام میثاقی را به‌عنوان کسی که جای فردوسی‌پور را گرفته کوبید. این حربه البته اولین بار نیست که توسط یک مسئول به‌کار گرفته می‌شود، بلکه همانطور که گفتم مسئولین بسیاری برای آن که در بحث با میثاقی کم نیاورند مدام کنایه‌ی فردوسی‌پور را به او می‌زنند. اما اصلاً فرض کنیم میثاقی جای فردوسی‌پور را گرفته است، شما چرا از پاسخ‌گفتن طفره می‌روید؟ آقای تاج چرا درست‌وحسابی توضیح نمی‌دهید که به چه دلیل بیش از ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار یورو آن هم برای حضوری ۴ ماهه در ایران به آقای ویلموتس داده‌اید؟ آن هم چه حضوری! دو باخت به عراق و بحرین!

بیشتر بخوانید
ولادیمیر آلکنو سرمربی تیم ملی والیبال مردان ایران شد

جالب آن که در همین برنامه فوتبال برتر کمی بعدتر، میثاقی می‌خواست پرسش‌های مردم را بخواند و پاسخ آن‌ها را از تاج بگیرد، اما تاج گفت «شک دارم که این‌ها سوالات مردم باشند» و به این ترتیب باری دیگر از پاسخ‌گویی طفره رفت و احتمال زیاد به‌زودی ماجرای ویلموتس و دستمزد نجومی او فراموش خواهد شد!

آرش شمسی

کم کن طمع از جهان و میزی خرسند | از نیک و بد زمانه بگسل پیوند

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

فقط نام را وارد کنید. نیازی به ثبت ایمیل نیست.

3 × 4 =

دکمه بازگشت به بالا