اقتصادیتجارتتکنولوژیجهان

وکس‌هال موتورز هنوز از کمبود تراشه رنج می‌برد.

به گزارش وبسایت خبری بی‌بی‌سی، به گفته وکس‌هال موتورز، کمبود جهانی تراشه‌های رایانه‌ای تأثیر بسزایی در صنعت خودرو داشته است و بعید است که این وضعیت تا قبل از پایان سال بهبود یابد. پل ویلکاکس، مدیرعامل وکس‌هال به بی‌بی‌سی گفت که صنعت خودرو سازی برای دو یا سه ماه آینده با مشکل روبرو است. او با این حال تأکید کرد که نیازی به اصلاحات اساسی در زنجیره‌های تأمین نیست.

بریتانیا در سال گذشته دچار کمبود نیمه رساناها شده است. این امر به دلیل بحران کووید ۱۹ ایجاد شد. در مراحل اولیه همه گیری، کاهش چشمگیری در تولید خودرو و وسایل نقلیه تجاری رخ داد و به دنبال آن پس از پایان اولین موج قرنطینه‌ها، خروجی کارخانه‌ها افزایش یافت. اما در حالی که کارخانه‌های خودروسازی سعی داشتند تولید خود را افزایش دهند، دریافتند که ذخایر نیمه هادی موجود قبلاً توسط صنایع دیگر، به ویژه بخش لوازم الکترونیکی مصرفی که رونق فروش زیادی داشت، مصرف شده است. وسایل نقلیه مدرن می‌توانند صدها تراشه بر روی خود داشته باشند. آنها در کنترل موتور، سیستم‌های سرگرمی، مکانیزم‌های ایمنی، ابزار و غیره استفاده می‌شوند. بنابراین کمبود آنها، تولید کنندگان در سراسر جهان را مجبور به محدود کردن تولید کرده است.

کمپانی وکس‌هال نیز از این قاعده مستثنی نیست. تولید در هر دو کارخانه بریتانیا در بندر السمیر و لوتون در زمان‌های مختلف مختل شده است. به گفته آقای ویلکاکس، اثرات آن هنوز احساس می‌شود. آقای ویلکاکس در سخنانی در نمایشگاه خودروهای تجاری در بیرمنگام به بی‌بی‌سی گفت:

این اتفاق به وضوح توانایی ما در تولید را سرکوب کرده است. اگر به صنعت انگلستان نگاه کنید، فروش وسایل نقلیه تجاری که امسال بسیار پررونق بوده است و ۵۹ درصد نسبت به سال گذشته افزایش داشته است، این ماه ۲۰ درصد کاهش یافته است و بدیهی است بخش عمده‌ای از آن به دلیل کمبود عرضه است.

آقای ویلکاکس افزود که تصمیم شرکت مادر Stellantis برای سرمایه گذاری ۱۰۰ میلیون پوند برای ساخت طیف وسیعی از ون‌های برقی در کارخانه وکس‌هال در بندر السمیر، برای کارخانه و نیروی کار آن بسیار مهم بود. تولیدکنندگان موتور به شدت به سیستم‌های تحویل به موقع متکی هستند. این بدان معناست که قطعات در مواقع مورد نیاز به کارخانه‌ها تحویل داده می‌شوند نه اینکه انبار شوند. این امر نیاز به انبارهای پر هزینه را از بین می‌برد، اما به این معنی است که اگر قطعات در مواقع مورد نیاز در دسترس نباشند، ممکن است تولید کارخانه‌ها متوقف شود. اما آقای ویلکاکس گفت که در نتیجه بحران کنونی نیازی به اصلاح اساسی زنجیره‌های تأمین وجود ندارد. او گفت:

فکر نمی‌کنم مشکلی را نشان دهد. فکر می‌کنم این موضوع فقط نشان می‌دهد که وقتی دچار بحران می‌شوید، می‌توانید کاملاً آسیب پذیر باشید.

او افزود که صنعت خودرو بسیار مبتنی بر تولید ناب است:

من فکر نمی‌کنم که این وضعیت در کوتاه مدت و میان مدت تغییر کند. شاید یکی از مواردی که ما باید مراقب آن باشیم حفظ ثبات بیشتر در زمینه ترتیبات قراردادی است، اما من تغییری اساسی در نحوه مدیریت این تجارت نمی‌بینم.

آقای ویلکاکس همچنین از تصمیم اخیر شرکت مادر وکس‌هال Stellantis برای ساخت طیف جدیدی از وانت‌های برقی در کارخانه این شرکت در بندر السمیر در Cheshire استقبال کرد. این کارخانه که ۱۰۰۰ نفر در آن مشغول به کار هستند، در خطر تعطیلی قرار داشت. او گفت:

این بدیهی است که اهمیت زیادی دارد. سرمایه گذاری ۱۰۰ میلیون پوند مطمئناً مشاغل را تضمین می‌کند، از نظر نیروی کار ثبات ایجاد می‌کند و به زنجیره تأمین ثبات می‌دهد که در آن بخش از انگلستان، بدیهی است که بسیار مهم است.

به گفته آقای ویلکاکس، این حرکت همچنین از آینده بلند مدت این کارخانه که در زمان ساخت خودروهای برقی در زمانی که صنعت به طور کلی به سرعت در حال حرکت به سمت برق است، محافظت می‌کند.

بیشتر بخوانید
همه‌چیز در مورد قرعه کشی خودروهای سایپا

چرا کمبود تراشه وجود دارد؟

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

فقط نام را وارد کنید. نیازی به ثبت ایمیل نیست.

4 × 1 =

دکمه بازگشت به بالا