شبکه‌های اجتماعی

کلاب هاوس پس از بیش از یک سال انحصار در iOS به سیستم عامل اندروید راه پیدا کرد.

اکنون در آمریکا قابل استفاده است و به زودی در سایر کشورها نیز عرضه خواهد شد.

بعد از بیش از یک سال انحصار در iOS، پلتفرم صوتی اجتماعی کلاب هاوس در حال انتشار برنامه اندروید خود است. این نسخه بتا برای سیستم عامل موبایل گوگل امروز در آمریکا در دسترس است و به کاربران امکان می‌دهد در اتاق‌های گفتگوی فقط صوتی آن ثبت نام کرده و شرکت کنند.

این شرکت در پستی در شبکه‌های اجتماعی گفت:

برنامه ما طی چند هفته آینده، جمع‌آوری بازخورد از جامعه، رفع مشکلات مشاهده شده و تلاش برای افزودن چند ویژگی نهایی مانند پرداخت‌ها و ایجاد باشگاه، قبل از گسترش بیشتر کلاب هاوس است.

نسخه برنامه اندروید، که به گفته این شرکت تاکنون بالاترین درخواست را از سمت جامعه مصرف‌کنندگان داشته است، در روزها و هفته‌های آینده در بازارهای انگلیسی زبان و سایر نقاط جهان عرضه خواهد شد. کاربران خارج از آمریکا می‌توانند برای دسترسی به کلاب هاوس در صفحه آن در فروشگاه گوگل پلی از پیش ثبت نام کنند تا وقتی برنامه اندروید در منطقه آنها در دسترس قرار گرفت، به آنها اطلاع داده شود.

با این حال، کلاب هاوس می‌گوید که این پلتفرم در حال حاضر فقط از طریق لینک دعوت ثبت نام خواهد کرد. به این معنی که هنوز برای همگان در دسترس نیست. به گفته شرکت سازنده دلیل این امر بخشی از تلاش آنها برای اندازه گیری گسترش این برنامه است. این شرکت قصد دارد در طول تابستان، میلیون‌ها کاربر iOS که اکنون در لیست انتظار قرار دارند را پس از بهینه سازی زیرساخت‌های شرکت، وارد برنامه کند.

علیرغم دسترسی محدود، کلاب هاوس به دلیل محبوبیت اولیه آن در میان سرمایه‌داران «سیلیکون ولی» سروصدای زیادی ایجاد کرده است. پس از دور جدید تأمین اعتبار، اخیراً ارزش این شرکت ۴ میلیارد دلار اعلام شد. با این حال، این هیجان اولیه باعث شده است که چندین شرکت بزرگ فناوری علاقه‌مند به ارائه ویژگی‌های صوتی مشابه کلاب هاوس برای خود شوند. توییتر قبلاً ویژگی Spaces خود را ارائه داده است، Discord کانال‌های Stage را اضافه کرده است و Facebook ،Spotify ،Slack ،LinkedIn و Reddit همه در مراحل مختلف افزودن ویژگی‌های صوتی مشابه به خدمات خود هستند.

بیشتر بخوانید
ماجرای فیلم نوه مکارم شیرازی چیست؟

این شرکت در پست خود همزمان با اعلام برنامه اندروید اذعان داشت که این پلتفرم سریع‌تر از حد انتظار رشد کرده است.

این اتفاق برای ما پیامدهای منفی هم داشت زیرا سیستم‌های ما را تحت فشار قرار می‌داد، باعث قطع گسترده سرور و از کار افتادن نوتیفیکیشن‌ها می‌شد و از حد الگوریتم‌های اولیه ما عبور کرد. این باعث شد که ما به جای جلسات اجتماعات و ویژگی‌های محصول که معمولاً دوست داریم روی آنها تمرکز کنیم، تمرکز خود را به استخدام متخصصین بیشتر، اصلاح برنامه و زیرساخت‌های شرکت معطوف کنیم.

کلاب هاوس چیست که این‌همه مشهور شده؟

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

فقط نام را وارد کنید. نیازی به ثبت ایمیل نیست.

16 + سه =

دکمه بازگشت به بالا