پزشکی

کشف پادتن کرونا توسط دانشمندان روسی

در روزهایی که شرکت‌های داروسازی مختلف از کشورهای گوناگون جهان خبر از پیشرفت در ساخت واکسن کرونا می‌دهند، این بار برخی از دانشمندان روسی خبر از کشف پادتن ویروس کرونا داده‌اند. دانشمندان یک آزمایشگاه زیست‌شناختی مولکولی و سلولی در آکادمی علوم روسیم در نووسیبیرسک ادعا دارند که در اثر پژوهش‌های‌شان به پادتن ویروس کرونا دست پیدا کرده‌اند.

مشاور طرح‌های علمی آکادمی علوم روسیه با اعلام خبر کشف این پادتن می‌گوید پادتنی که کشف کرده‌اند توانایی خنثی‌سازی ویروس را دارد. او می‌گوید برای آزمایش این پادتن از نمونه‌های خون افرادی که به کرونا مبتلا هستند و همچنین از یک تکنولوژی دسته‌بندی لنفوسیت بهره گرفته‌اند. (لنفوسیت به دسته‌ای از گلبول‌های سفید خون می‌گویند که در سیستم ایمنی جانوران وجود دارند.)

افزون بر این، یک گزارش دیگر نشان می‌دهد که اولین گروه از داوطلبانی که خواهان استفاده از پادتن کرونا شده بودند، بعد از آن‌که پادتن در بیمارستان دانشگاه سیچینوا در شهر مسکو پایتخت روسیه به آن‌ها تزریق شد، توانستند صحیح و سالم از بیمارستان خارج شوند.

البته واکسن و پادتن کرونا در روسیه فقط به این موارد محدود نیست. قبلاً وزیر دفاع روسیه نیز اعلام کرده بود که یک واکسن در آزمایش‌ها بسیار موفق عمل کرده است. همچنین وزیر بهداشت روسیه نیز چند روز قبل خبر داد که به‌صورت همزمان ۱۷ واکسن کرونا در حال بررسی و آزمایش هستند و بخشی از دانشمندان روسی بسیار امیدوار اند که بتوانند در آینده‌ای بسیار نزدیک واکسن کرونا را در سطح انبوه تولید و عرضه کنند.

قابل‌ذکر است که روسیه از کشورهایی‌ست که به‌شدت درگیر ویروس کرنا هستند. تا کنون بیش از ۷۴۶ هزار نفر در این کشور به کروناویروس مبتلا شده‌اند.

بیشتر بخوانید
لغو اکثر پروازهای شرکت‌های هواپیمایی امارات و ترکیه

باید منتظر ماند و دید که اولین واکسن کرونا به‌طور رسمی توسط کدام کشور و در چه زمانی ساخته و آماده‌ی استفاده می‌شود تا مردم جهان از این ویروس منحوس رهایی یابند.

همچنین بخوانید: واکسن کرونا پاییز عرضه می‌شود

آرش شمسی

کم کن طمع از جهان و میزی خرسند | از نیک و بد زمانه بگسل پیوند

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

فقط نام را وارد کنید. نیازی به ثبت ایمیل نیست.

16 + 5 =

دکمه بازگشت به بالا