شبکه‌های اجتماعی

کشف حجاب شقایق نوروزی بازیگر سریال بیداری + عکس

شقایق نوروزی بازیگر سریال بیداری نیز به جمع بازیگران کشف‌حجاب‌کرده پیوست. در ادامه در مورد جزئیات کشف حجاب شقایق نوروزی و بیوگرافی این بازیگر صحبت خواهیم کرد.

کشف حجاب شقایق نوروزی

شقایق نوروزی متولد ۱۳۶۳ در شیراز است و چند ماهی است که به اروپا سفر کرده است. او به‌تازگی عکس‌هایی بدون حجاب منتشر کرده و به این ترتیب او هم در جمع بازیگرانی آمده که به‌عمد یا غیرعمد تصاویر بی‌حجاب‌شان منتشر شده بود.

کشف حجاب شقایق نوروزی

جالب آن‌که شقایق نوروزی در گفت‌وگویی که داشته در مورد کشف حجاب صحبت کرده است. او با اشاره به این‌که هیچ‌وقت به حجاب اعتقادی نداشته می‌گوید:

«من هرگز به حجاب اعتقاد نداشتم، یعنی از زمانی که خود را شناختم. کشف حجاب هم نکردم، من اصلاً حجاب نداشتم و آنچه بر سر و بدنم می پیچیدم از سر اجبار بود، مثل میلیون‌ها زن دیگر در آن سرزمین.

حتماً صفحه‌ی مرا دیده اید و حتماً فهمیده اید من به «اجبار» پوشش اعتراض دارم، بارها از اینکه زنان بازیگر در مقابل دوربین پوشش تحمیلی را بر بدن می‌کشند که هیچ ردی از حقیقت خودشان در آن نیست گفته‌ام.

من به آزار جنسی زنان در محیط های کار اعتراض کردم، گفتم که چند نفر پشت دوربینی که در مقابلش ما با دولایه روسری حاضر می شویم، از ما باج جنسی می خواهند و به خودشان اجازه‌ی رفتارهایی را می دهند که در مقابل دوربین متضادش را تبلیغ می کنند.

در نهایت من باور دارم در فضای آزاد هر محتوایی اجازه‌ی حضور دارد از این رو مشکلی با صفحات شما ندارم، تمام حرفم این است که با توجه به مخاطبانتان شما گاهی می توانید یک رسالت هم برای خود قائل باشید, انتخاب یک عنوان به جای آن دیگری و گاهی حتی حذف یا اضافه کردن یک کلمه می تواند گاهی یک وظیفه ی اجتماعی را به انجام برساند و در ضمن همان ویژه گی جنجالی بودن را هم داشته باشد، اضافه کردن کلمه‌ی اجباری به حجاب می توانست صدای چند زن جوانی باشد که همین حالا در زندان در حال گذراندن حبس‌های طولانی مدت هستند، چون صدای اعتراض همه ما زنان شدند به حجاب اجباری.

بیشتر بخوانید
ماجرای شنیده‌شدن صدای آژیر خطر در غرب تهران + فیلم

یا می توانستید با انتخابی دیگر توجه مخاطبان‌تان را به وضعیت میلیون ها زنی ببرید که در آن سرزمین در محیط‌های کار ناامن، تن و روانشان، در معرض خطر است. در آخر حرفم این است که شما هم می توانید تاثیر گذاری مثبت به سمت تغییر داشته باشید اگر عنوان ها را درست انتخاب کنید.

در نهایت همه‌ی این‌ها فقط برای من و آن دیگرانی که عکس‌های‌شان روی صفحه می رود نیست، برای نزدیک‌ترین‌های شما هم هست، از کلمه ها استفاد کنید».

گفتنی است که روی صحبت‌های شقایق نوروزی بازیگر سریال‌های تلویزیونی با خبرنگاری است که در عنوان روزنامه‌اش از «حجاب» استفاده کرده و نه از «حجاب اجباری».

کشف حجاب شقایق نوروزی

شقایق نوروزی کیست؟

شقایق نوروزی متولد ۱۳۶۳ در تهران است. او قبل از آن‌که وارد دنیای بازیگری در تلویزیون شود در تئاتر فعالیت می‌کرد. در ایران در دو سریال بازی کرد اما دیگر هیچ‌وقت پس از آن او را در تلویزیون ندیدیم. سریالی که نام او را روی زبان‌ها انداخت سریال «بیداری» بود. او در این سریال نقش «ترنگ» را ایفا کرد. پس از آن در سال ۱۳۹۰ در سریال «شاید برای شما هم اتفاق بیفتد» نقش‎آفرینی کرد.

شقایق نوروزی در سریال بیداری

شقایق نوروزی بازیگر سریال بیداری می‌گوید اگر بعد از سال ۱۳۹۰ دیگر هیچوقت فعالیت نکرده چون نمی‌خواسته به پیشنهادهای جنسی بی‌شرمانه‌ای که برای‌اش وجود داشته‌اند پاسخ دهد.

شقایق نوروزی چند وقتی است که در اسپانیا و فرانسه زندگی می‌کند. طبق گفته‌هاش خودش مشغول آموزش مجازی یوگا است.

واکنش کارگردان سریال بیداری به صحبت‌های شقایق نوروزی

وقتی سخنان شقایق نوروزی در مورد آزار جنسی در دنیای سینما و تلویزیون به گوش کارگردان سریال بیداری رسید، او این‌گونه واکنش نشان داد:

هر کس دیگری به جای شما بود بعد از آن نقش یگانه به بالاترین جایگاه پرتاب می‌شد. می‌خواهید ماجرای طلاق‌تان و نابودی و رها کردن همسرتان را گردن کارگردان‌ها بیاندازید!

همچنین بخوانید: صحبت‌های بهاره رهنما در مورد ازدواج دوم‌اش

بیشتر بخوانید
حمله تند حسین سحرخیز به ریحانه پارسا | من دلم براش می‌سوزه!

آرش شمسی

کم کن طمع از جهان و میزی خرسند | از نیک و بد زمانه بگسل پیوند

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

فقط نام را وارد کنید. نیازی به ثبت ایمیل نیست.

4 × یک =

دکمه بازگشت به بالا