پزشکیخبر ببر

کرونا در گرفتن جان افراد از سارس سبقت گرفت

هر روز بر شمار قربانیان ناشی از بیماری تنفسی کرونا افزوده می‌شود.
خبرگزاری‌های بین‌المللی به نقل از منابع رسمی چین اعلام کرده‌اند که شمار قربانیان این بیماری در روز شنبه ۱۹ بهمن (هشتم فوریه) ۸۹ نفر افزایش یافته است. به این ترتیب، تعداد کسانی که در اثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست‌داده‌اند از شمار تلفات بیماری سارس در سال ۲۰۰۲ تا ۲۰۰۳ بیشتر شده است.

در مجموع بر اساس آمار و اطلاعات منتشر شده از سوی منابع رسمی چین، تا کنون ۸۱۱ نفر در این کشور در اثر بیماری کرونا جان خود را از دست‌داده‌اند. این در حالی است که شمار قربانیان سارس ظرف شش ماه از شیوع آن ۷۷۴ نفر بوده است.

گزارش‌های منتشر شده از سوی خبرگزاری‌ها همچنین حکایت از آن دارد که تعداد مبتلایان به بیماری کرونا در چین به ۳۷ هزار و ۲۰۰ نفر رسیده است. رقمی که هر روز چند هزار نفر نسبت به روز پیش افزایش می‌یابد.

در خارج از مرزهای چین، ۳۰۰ مورد از ابتلا به بیماری کرونا ثبت شده است. ۱۴ نفر از مبتلایان به این بیماری آلمانی هستند. تا کنون دو نفر نیز در خارج از مرزهای چین، یکی در فیلی‌پین و دیگری در هنگ‌کنگ در اثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست‌ داده‌اند.

بیشتر بخوانید: آیا کرونای مرگبار به ایران هم رسیده؟

بیشتر بخوانید
واکسن روسی کرونا پنجشنبه وارد کشور می‌شود

مهان صمدی طاری

جست‌وجو‌گر و تحلیلگری که سعی دارد با تمام استعدادها و توانایی هایش پیش از هر چیزی، انسان باشد. «دل مرنجان که ز هر دل به خدا راهی هست!»

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا