خبر ببر

کرونا در ایران روی نوار ۲۰۰ قربانی در روز

با قرمز شدن وضعیت پایتخت، تمام کشور در بحران فرو رفته است!

مقامات وزارت بهداشت چند روزی است تایید کرده‌اند که شهر تهران به منشا فعلی ویروس کرونا تبدیل شده است. به گفته ایرج حریرچی، معاون وزارت بهداشت، جمعیت تهران در روز بین ۸۰۰ هزار تا یک میلیون نفر بیشتر از جمعیت این شهر در شب هنگام است. به بیان ساده این یک میلیون نفر هر روز به تهران سفر می‌کنند و شب از این شهر به محل زندگی خود باز می‌گردند.

عمده این مسافرت‌ها بین تهران و کرج انجام می‌شود که در حال حاضر وضعیت هر دو شهر به دلیل شیوع کرونا قرمز است. علاوه بر این، وضعیت ۱۳ شهرستان استان تهران در حال حاضر قرمز یا نارنجی است. از طرفی وضعیت ۶ شهرستان استان البرز هم شرایط به مراتب بدتری دارد و قرمز است.

به بیان ساده‌تر می‌توان گفت قرمز شدن وضعیت تهران و ارتباط زیادش با کل کشور باعث شده کرونا هر چه بیشتر گسترش یابد. نگران کننده‌تر اینکه وزارت بهداشت گفته متاسفانه از هر ۱۴ نفری که در شرایط فعلی در تهران بستری می‌شوند، یک نفر جان خود را از دست می‌دهد.

با این شرایط و با جدی نگرفتن هشدارها و ادامه مرگ روزانه ۲۰۰ نفر در کشور، می‌توان انتظار داشت تا سال آینده تعداد فوتی‌های ویروس کرونا به ۹۰ هزار نفر برسد.

در رابطه با اخبار ویروس کرونا پیشنهاد می‌کنیم نگاهی به این مقالات داشته باشید:

بیشتر بخوانید
با این عرقیات گیاهی سلامتی را به بدن خود هدیه دهید

مهان صمدی طاری

جست‌وجو‌گر و تحلیلگری که سعی دارد با تمام استعدادها و توانایی هایش پیش از هر چیزی، انسان باشد. «دل مرنجان که ز هر دل به خدا راهی هست!»

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا