اجتماعیجهان

در انگلستان، نیمی از مدیران فکر می‌کنند محدودیت‌های ویروس کرونا خیلی زود در حال کاهش است.

به گزارش سایت خبری اسکار نیوز، بر اساس یک نظرسنجی در انگلستان، نیمی از مدیران فکر می‌کنند محدودیت‌های ویروس کرونا خیلی زود در حال کاهش است. اکثر محدودیت‌های ویروس کرونا تحت آخرین اقدام دولت برای جلوگیری از قرنطینه عمومی در انگلیس در ۱۹ ژوئیه لغو می‌شوند. اما به نظر می‌رسد نگرانی قابل توجهی در مورد مشاغل وجود دارد که عقیده دارند این اتفاق خیلی زود رخ می‌دهد.

طبق نظرسنجی موسسه مدیریت Chartered، نیمی از مدیران مشاغل عقیده دارند دولت خیلی سریع محدودیت‌های ویروس کرونا را برطرف می‌کند. آمار گزارش شده نشان می‌دهد ۳۹ درصد افراد معتقدند که تغییرات با سرعت مناسب اتفاق می‌افتد، در حالی که ۸ درصد فکر می‌کنند این تغییرات خیلی کند اتفاق می‌افتد. نگرانی مدیران بخش دولتی نسبت به مدیران بخش خصوصی بیشتر بوده است و کسانی که در کار تولید هستند به احتمال زیاد در مقایسه با مدیران در مشاغل و سایر خدمات، می‌گویند که محدودیت‌ها با سرعت مناسب کاهش می‌یابد. این در حالی است که پیشنهاد دولت برای کار در خانه از ۱۹ ژوئیه در انگلستان به پایان می‌رسد و احتمال بازگشت کارگران بیشتر به دفتر کار را فراهم می‌کند. در حالی که از هر ۱۰ نفر هشت نفر در نظر دارند حداقل برخی از کارکنان شاغل در خانه را به دفتر کار خود برگردانند، اما طبق نظرسنجی فقط ۱۳ درصد از مدیران گفته‌اند که از همه کارکنان درخواست بازگشت می‌کنند. به نظر می‌رسد آنها بیشتر طرفدار رویکردی هستند که بسیاری را در خانه نگه می‌دارد. ۴۳ درصد از مدیران اظهار داشته‌اند که فقط از برخی کارکنان درخواست بازگشت خواهند کرد، در حالی که ۲۵ درصد مدیران از بیشتر کارمندان درخواست بازگشت دارند.

بیشتر بخوانید
آیا شنبه جزو تعطیلات عید فطر است؟

با این حال، فقط بخش کوچکی از کارمندان می‌تواند با کار در خانه آینده دائمی داشته باشد، زیرا فقط ۱۵ درصد از مدیران گفته‌اند که از هیچ یک از کارکنان آنها که از راه دور کار می‌کنند، درخواست بازگشت نمی‌شود. این نظرسنجی همچنین نشان داد که میزان قابل توجهی علاقه به کار ترکیبی (اوقاتی در خانه و اوقاتی در محل کار) وجود دارد. این میزان از ۵۷ درصد قبل از مارس ۲۰۲۰ ، به ۸۳ درصد در جولای ۲۰۲۱ رسید.

با بیان اینکه برخی از کارشناسان نسبت به پایان اقداماتی مانند فاصله اجتماعی و استفاده از ماسک در انگلستان ابراز نگرانی می‌کنند، کارفرمایان با قاطعیت می‌گویند اقدامات ضد کووید را حفظ خواهند کرد. حدود ۷۶ درصد از مدیران قصد دارند با اقدامات احتیاطی فعلی خود ادامه دهند، در حالی که فقط ۲ درصد قصد دارند ضمانت‌های امنیتی را حذف کنند و همچنین ۲۲ درصد گفته‌اند که در این باره مطمئن نیستند.

در هفته‌های اخیر پس از هشدارهای سامانه NHS COVID که سامانه‌ای برای نظارت و کنترل بیماری کووید ۱۹ در انگستان است، به تعداد بیشتری از افراد گفته شد که باید خود را قرنطینه کنند. بیش از نیم میلیون هشدار در هفته منتهی به ۷ ژوئیه ارسال شده است که بالاترین میزان ثبت شده تا این لحظه به شمار می‌رود. اما نظرسنجی حاکی از آن است که تعداد قابل توجهی از مدیران یعنی در حدود ۴۶ درصد، نگران تأثیر بالقوه کار روزمره در صورت قرنطینه کارگران نیستند. با این حال، ۵۳ درصد از مدیران اظهار نگرانی کردند و نگرانی در برخی صنایع بیشتر از صنایع دیگر بود.

بیشتر بخوانید
واکنش مهناز افشار به توهین سحر قریشی به یک پاک‌بان

دو سوم مدیران در تولید، تجارت، اسکان و حمل و نقل نگرانی‌ خود را ابراز کردند، در حالی که این آمار در تجارت و سایر خدمات ۴۴ درصد و در خدمات غیر بازاری ۵۵ درصد بود. در این نظرسنجی ۱۳۷۳ مدیر بین ۹ تا ۱۴ ژوئیه مورد بررسی قرار گرفتند. از هر ۱۰ نفر هفت نفر برای شرکت‌های بزرگ کار می‌کردند و ۲۷ درصد آنها مربوط به شرکت‌های متوسط و کوچک بودند. ۴۴ درصد بخش خصوصی و ۵۶ درصد آنها بخش دولتی بودند.

محدودیت‌های جدید کرونایی در ۲۵ مرکز استان

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

فقط نام را وارد کنید. نیازی به ثبت ایمیل نیست.

هفت − 1 =

دکمه بازگشت به بالا