اقتصادی

احتمال سقوط قیمت سکه به کانال ۹ میلیون تومان

محمد کشتی‌آرای کارشناس اقتصادی و نایب‌رییس اتحادیه طلا درباره‌ی وضعیت بازار طلا و سکه در روز جاری، اظهار داشت: کاهش ۲۰ دلاری قیمت جهانی طلا و بازگشت قیمت دلار به کانال ۲۳ هزار تومان موجب کاهش چشم‌گیر قیمت‌ طلا و سکه در بازار طی روزجاری شده است.

وی با بیان این‌که قیمت‌هایی که امروز برای طلا و سکه ثبت شده در چند ماه گذشته بی سابقه بوده است، تصریح کرد: امروز هر اونس طلا ۱۸۲۹ دلار است؛ سکه طرح قدیم که اوایل صبح در محدوده ۱۰ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان قیمت خورده بود الان به مرز ۱۰ میلیون تومان رسیده است.

هم‌اکنون در بازار طلا، قیمت سکه طرح جدید ۱۰ میلیون و ۲۵۰ هزار تومان، ربع سکه بهار آزادی ۵ میلیون و ۶۵۰ هزار تومان، ربع سکه بهارآزادی ۳ میلیون و ۶۵۰ هزار تومان و سکه گرمی نیز ۲ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان است.

کشتی آرای از کاهش حباب سکه به ۳۰۰ هزار تومان خبر داد و گفت: پیش بینی می‌شود که امروز قیمت هر گرم طلای ۱۸ عیار به زیر یک میلیون تومان و قیمت هر قطعه سکه بهار آزادی طرح جدید نیز به زیر ۱۰ میلیون تومان کاهش یابد.

وی با بیان این که علت اصلی کاهش قیمت طلا و سکه کاهش چشم گیر قیمت ارز است، افزود: میل به خرید در بازار به شدت کاهش پیدا کرده است ضمن اینکه با توجه به وعده هفته قبل آقای رئیس جمهور برای دلار ۱۵ هزار تومانی، این شائبه پیش آمده است که قیمت‌ها کاهش بیشتری را خواهد داشت.

بیشتر بخوانید
احتمال افزایش 40 درصدی حقوق کارگران در سال 1400

نایب رئیس اتحادیه طلا و جواهر ضمن تأکید بر اینکه با توجه به تعطیلی پیش رو قیمت ها تا پایان امروز بازهم کاهشی خواهد بود، گفت: هم اکنون اصلا تقاضایی برای خرید طلا و سکه در بازار مخصوصاً برای سرمایه گذاری وجود ندارد.

[تعداد: ۰   میانگین: ۰/۵]

آرش شمسی

کم کن طمع از جهان و میزی خرسند | از نیک و بد زمانه بگسل پیوند

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

فقط نام را وارد کنید. نیازی به ثبت ایمیل نیست.

3 + سه =

دکمه بازگشت به بالا