اطلاعات‌محوراقتصادیتجارتشبکه‌های اجتماعیکامپیوتر و اینترنت

سود توییتر پس از حل و فصل یک دعوای طولانی مدت کاهش یافت

توییتر پس از پرداخت ۸۰۹.۵ میلیون دلار برای حل و فصل یک دعوای طولانی مدت، در سه ماه منتهی به سپتامبر بیش از نیم میلیارد دلار از دست داد.

به گزارش وبسایت خبری بی‌بی‌سی، این غول رسانه‌های اجتماعی در سال ۲۰۱۵ به گمراه کردن سرمایه گذاران در رابطه با تعامل کاربران متهم شد. با این حال، علیرغم این هزینه یکباره، درآمد سه ماهه آن ۳۷ درصد رشد کرد زیرا توانست تأثیر تغییرات حریم خصوصی اپل را که به رقبایی مانند اسنپ و فیس بوک ضربه زده بود، کنار بگذارد. این باعث شد سهام توییتر ۳ درصد افزایش یابد.

یک اقدام دسته جمعی گران قیمت

در ماه سپتامبر، توییتر موافقت کرد که با سهامداران خود به یک شکایت دسته جمعی که مربوط به سال ۲۰۱۶ بود، رسیدگی کند. این شکایت ادعا می‌کند که توییتر سرمایه‌گذاران را درباره تعداد کاربران فعال در این پلتفرم در ماه و همچنین تعداد دفعات مشاهده جدول زمانی توییتر گمراه کرده است. این شرکت هر گونه تخلفی را رد کرد، اما موافقت کرد که از پول نقد برای تسویه این ادعا استفاده کند و اعلام کرد که این کار به سود نهایی شرکت در این سه ماهه صدمه می‌زند، و این اتفاق افتاد، به طوری که غول رسانه‌های اجتماعی زیان خالص ۵۳۷ میلیون دلاری را در سه ماهه سوم گزارش کرد.

تاثیر از اپل

هرچند جرقه‌های روشنی برای شرکت مستقر در سانفرانسیسکو وجود داشت. برخلاف رقیب خود اسنپ، که هفته گذشته سهامش ۲۵ درصد سقوط کرد، توییتر نسبتاً از تغییرات حریم خصوصی اپل مصون بود. این شرکت در طول سه ماهه، ۱.۱۴ میلیارد دلار درآمد تبلیغاتی به دست آورد و تأثیر آن را «متوسط» خواند، زیرا اکثر تبلیغ‌کنندگان آن، به تبلیغات بسیار هدفمند متکی نیستند.

بیشتر بخوانید
تصاویر حضور خانواده‌ی استاد بر سر مزار در چهلمین روز درگذشت استاد شجریان

ند سگال، مدیر مالی توییتر، در یک کنفرانس تلفنی با تحلیلگران گفت که این پلتفرم در حال گسترش تجارت تبلیغاتی هدفمند خود، مانند معرفی موضوعاتی که کاربران می‌توانند در توییتر دنبال کنند، است. او گفت:

بسیاری از این‌ها، فرصت‌هایی هستند که در مقابل ما قرار دارند.

به‌روزرسانی‌های حریم خصوصی اپل در ماه ژوئن به طور گسترده منتشر شد که مانع از آن می‌شود که تبلیغ‌کنندگان دیجیتال، کاربران آیفون را بدون رضایت آنها ردیابی کنند. فیس بوک زمانی که در اوایل این هفته درآمد خود را منتشر کرد، نشان داد که این اقدام اپل باعث ایجاد ضررهایی به این شرکت می‌شود.

آیا اپل آخرین غول فناوری ایالات متحده در چین است؟

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

فقط نام را وارد کنید. نیازی به ثبت ایمیل نیست.

8 + هجده =

دکمه بازگشت به بالا