خودرو

وزیر صمت از کاهشی شدن قیمت خودروهای داخلی خبر داد

علیرضا رزم حسنی، وزیر صمت کشور در مصاحبه‌ای که در روزهای اخیر داشته در رابطه با وضعیت بازار خودرو در کشور از کاهشی شدن قیمت خودروهای داخلی خبر داد. رزم حسینی در حالی خبر از کاهش روند قیمت‌ها داد که پیش از این به دلیل روی کار آمدن جو بایدن و احتمالاتی که در رابطه با بازگشت آمریکا مطرح شده بود و به تبع آن شاهد خبرهایی حاکی از تمایل شرکت‌های مطرح خودروسازی دنیا برای بازگشت به بازار ایران بودیم، انتظار شنیدن چنین خبری دور از انتظار هم نبود.

رزم حسینی در گفت‌وگویی که با خبرنگاران داشت، در این باره گفت:

خودرو یک موضوع بسیار مهمی برای همه مردم کشور می‌باشد و یک کالایی است که مورد توجه احاد مردم در جامعه قرار گرفته است. این را اعلام کنم از برنامه‌هایی که الان ما در وازرت صمت چندین ماه است آغاز کرده‌ایم، افزایش تولید است. علی‌رغم اینکه مشکلاتی هم در حال حاضر صنایع کشور دارند خصوصاً در بخش صنعت خودروی کشور، خوب است بدانید این اتفاق به خوبی در حال انجام است و دیگر اینکه در همین راستا با همکاری ریاست محترم بانک مرکزی کشور بر سر بسته مالی خوبی به توافق رسیدیم و در حال تحقق بافتن برای خودروسازان کشور است.

رزم حسینی درباره سوال نمایندگاه مجلس در رابطه با موضوع قیمت خودروهای داخلی نیز چنین پاسخ داد که:

این حق قانونی و طبیعی نمایندگان مجلس شورای اسلامی است که در این باره سوال کنند و توضیحاتی به خصوص به نماینده‌ای که این موضوع برایش سوال شده بود، داده شد که الان خوشبختانه شاهد کاهشی شدن قیمت خودروهای داخلی هستیم. همان طور که عرض کردم سیاست وزارت صمت همواره بر مبنای رقابتی شدن محصولات و تولیدات خودرویی کشور و حذف دلالان و واسطه‌هایی که در بین مصرف کننده و تولید کننده وجود دارند. کم‌کم این روند در حال طی شدن است و ما خوشبختانه در حال حاضر تا حدود ۲۳ درصد رشد در این حوزه داشته‌ایم و طی شش ماه دوم سال که تا به امروز چند ماه از آن گذشته و بر حسب زمان‌بندی انجام شده پایان این گام اردیبهشت ماه است، انتظار می‌رود که نسبت به ۶ ماه ابتدایی سال، ۵۰ درصد افزایش تولید را داشته باشیم.

بیشتر بخوانید
اسطوره کیا، خودرو سراتو

مهان صمدی طاری

جست‌وجو‌گر و تحلیلگری که سعی دارد با تمام استعدادها و توانایی هایش پیش از هر چیزی، انسان باشد. «دل مرنجان که ز هر دل به خدا راهی هست!»

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا