خبر ببرزیبایی

کاشت مو به روش SUT

هرکسی مایل است موهایی سالم، پرپشت و خوش‌حالت داشته باشد تا جوان‌تر و زیباتر به نظر برسد. از آنجایی که این روزها طاسی و ریزش موی شدید به یکی از چالش‌های مردم تبدیل شده است، روش‌های مختلف کاشت مو محبوب شده‌اند. امروزه می‌توان با استفاده از روش‌های کاشت مو، ریزش موها را جبران کرد و اعتماد به نفس فرد را بهبود بخشید. کاشت مو به روش SUT یکی از جدیدترین و بهترین روش‌های کاشت مو است که مزایای فوق‌العاده‌ای دارد. در این مطلب قصد داریم به جزئیات تکنیک SUT بپردازیم . با ما همراه باشید.

کاشت مو به روش SUT چیست؟

کاشت مو به روش SUT با استفاده از دستگاه‌های الکترونیکی و اتوماتیک انجام می‌شود که کار با آنها بسیار سریع‌تر و راحت‌تر است. از آنجایی که این روش با دستگاه‌های پیشرفته انجام می‌شود، نتیجه بسیار بهتری هم خواهد داشت؛ به طوری که تراکم ایده‌آل اغلب متقاضایان کاشت مو را ایجاد می‌کند. همچنین دوره نقاهت کوتاه این روش باعث شده است که افراد کمتر از کاشت مو بترسند و به سمت این عمل میل پیدا کنند.

در صورتی که قبلا از روشی دیگر برای کاشت مو استفاده کرده باشید و نتیجه مناسبی نگرفته باشید، در صورت داشتن بانک موی مناسب می‌توانید از روش SUT استفاده کنید. احتمال آسیب رسیدن به گرافت‌های مو در این روش بسیار کم است و اکثر فولیکول‌ها سالم می‌مانند؛ این موارد باعث می‌شود از حداقل مقدار بانک مو حداکثر بهره را ببرید. در تکنیک SUT می‌توان تا ۱۴۰۰۰ تار مو را کاشت که این مقدار تراکم بسیار عالی را برای شما ایجاد می‌کند. البته داشتن بانک موی مناسب هم از ملزومات چنین عمل موفقی محسوب می‌شود. بنابراین با توجه به ویژگی‌هایی که این روش نسبت به سایرین دارد، می‌توان گفت که یکی از بهترین روش‌های کاشت مو برای هر فرد همین روش SUT است.

آماده سازی و تعیین هزینه کاشت مو

کاندیدا مناسب برای کاشت مو به روش SUT چه کسانی هستند؟

تقریبا می‌توان گفت که تمام افرادی که دچار ریزش مو شده‌اند می‌توانند از روش SUT برای درمان مشکل خود استفاده کنند.  اما بهترین کسی که می‌تواند در مورد مناسب بودن این عمل برای هر فرد نظر بدهد، پزشک متخصص است. در موارد زیر استفاده از روش SUT بهترین روش است:

 • کسی که دچار ریزش موی منطقه‌ای شده است.
 • در صورتی که فرد پس از سوختگی، ضربه یا شیمی‌درمانی موهای خود را از دست داده باشد.
 • وجود کم پشتی در ابرو، مژه، ریش و سبیل
 • کم‌پشتی وسیع موها
بیشتر بخوانید
قطعه اول تهران شمال:"خداوکیلی برا رفت و برگشتت صد تومن بده"

در موارد زیر استفاده از روش SUT برا شخص توصیه نمی‌شود:

 • کسی که مبتلا به دیابت کنترل نشده است.
 • کسی که عفونت یا التهاب کنترل نشده دارد.
 • کسی که فشارخون بالا دارد و درمانی برای آن صورت نگرفته است.
 • متقضایانی که مشکلات مربوط به انعقاد خون دارند تحت شرایط خاصی می‌توانند از SUT استفاده کنند.
 • کسی که حساسیت خاصی به داروهای بی‌حسی دارد (البته این مورد کاملا قابل حل است).

به هر حال توصیه می‌کنیم در صورتی که به کلینیک کاشت مو مراجعه می‌کنید، سوابق پزشکی خود را به همراه داشته باشید و در جلسات مشاوره تمام شرایط خود را به صورت واضح بیان کنید.

کاشت مو به روش SUT

مراحل انجام کاشت مو به روش SUT

اگر بخواهیم مراحل انجام کاشت مو به روش SUT را به صورت خلاصه و کُلی بیان کنیم، این مراحل شامل:

 • معاینه و آزمایش

در این مرحله شما با پزشک ملاقات می‌کنید و معاینات اولیه انجام می‌شود. همچنین در صورت لزوم آزمایشاتی تجویز می‌شود که انجام آنها برای کاشت مو ضروری است. شما باید قبل از شروع عملی کاشت مو نتایج این آزمایشات را در اختیار پزشک قرار دهید. همچنین در جلسات مشاوره پزشک وضعیت بانک مو، عمق ریشه‌های مو، کشسانی پوست سر، چربی سر و وضعیت منطقه کاشت مو را بررسی می‌کند.

از آنجایی که در روش SUT می‌توان علاوه بر سر، از نواحی مختلف مثل موهای سینه، بازوها و ریش نیز استفاده کرد، ممکن است پزشک این نواحی را هم مورد معاینه قرار دهد. البته تنها اگر بانک موی سر شما کافی نباشد استفاده از این موها مجاز خواهد بود. همچنین در نهایت با استفاده از برنامه‌های کامپیوتری خط رویش و خط برداشت موهای شما را طراحی می‌کنند. سعی پزشک بر این خواهد بود که خط رویش کاملا طبیعی باشد و زاویه رشد آن مطابق با استاندارهای روز تعیین شود. در این مرحله است که تعداد فولیکول‌های مورد نیاز برای کاشت مو به روش SUT مشخص می‌شود و هزینه دقیق عمل به شما اعلام می‌شود.

 • بی‌حسی موضعی و استریل پوست سر

در این مرحله با استفاده از داروهای بی‌حسی موضعی، پوست آن را سِر می‌کنند تا بیمار در حین عمل حس درد نداشته باشد. همچنین قسمت‌های مورد نظر را می‌تراشند و بعد پوست سر را استریل می‌کنند.

 • برداشت مو از بانک مو

پس از تراشیدن مو و استریل نواحی بانک مو و کاشت، در این مرحله با استفاده از دستگاه‌های مخصوص گرافت‌های مو را استخراج می‌کنند. برداشت درست گرافت‌ها توسط پزشک بسیار مهم و موثر است. در صورتی که برداشت به درستی صورت نگیرد احتمال آسیب به فولیکول‌ها و کم پشت شدن ناحیه کاشت وجود دارد.

 • کاشت فولیکول‌ها در منطقه کاشت

مرحله اصلی کاشت مو به روش SUT همین مرحله کاشت است که باید با دقت و ظرافت زیادی انجام شود. در این مرحله فولیکول‌های برداشت شده در منطقه کم‌پشت کاشته می‌شوند. شکاف‌های کم‌عمقی در این نواحی ایجاد می‌شود و فولیکول‌های برداشت شده در آن کاشته می‌شود. از آنجایی که این عمل بسیار با ظرافت انجام می‌شود، در بسیاری از بخش‌ها یک تار مو و در برخی نواحی دیگر گرافت‌ها ۲ یا ۳ تایی کاشته می‌شود.

بیشتر بخوانید
هر آنچه در مورد کنتاکتور برق باید بلد باشید

مزایای کاشت مو به روش SUT

از آنجایی که کاشت مو به روش SUT بسیار مدرن است و با تجهیزات پیشرفته انجام می‌شود، تا حدودی عیب‌های روش‌های دیگر را پوشش می‌دهد. مزایای این روش به صورت کُلی شامل:

 • با توجه به بانک موی فرد، حداکثر تراکم مو ایجاد می‌شود. از آنجایی که برداشت مو در روش SUT توسط دستگاه‌های اتوماتیک انجام می‌شود، غالب فولیکول‌ها به صورت سالم کاشته می‌شوند.
 • در این روش از کاشت مو به هیچ عنوان از بی‌هوشی استفاده نمی‌شود و با استفاده از بی‌حسی موضعی هیچ دردی توسط متقاضی احساس نمی‌شود.
 • سرعت انجام این عمل بسیار زیاد است.
 • دقت دستگاه‌های SUT بسیار بالاست و کاشت مو در این روش با دقت بالا انجام می‌شود. بنابراین نتیجه عمل به انتظار فرد نزدیک است.
 • این روش کاملا غیرتهاجمی است و هیچ ریسکی را متوجه شما نمی‌کند.
 • دوره ریکاوری عمل بسیار کوتاه است و شما بعد از ۲ هفته می‌توانید تمام فعالیت‌های خود را از سر بگیرید.
 • جای زخم و اسکار در روش SUT معنی ندارد.
 • استفاده از بانک مو نواحی به جز سر (مثل موهای سینه، ریش و دست) نیز برای کسانی که بانک موی ضعیفی دارند ممکن است.

مراقبت‌های بعد از کاشت مو SUT

تا کنون در مورد عمل کاشت مو به روش SUT به صورت کامل توضیح داده‌ایم. در این قسمت می‌خواهیم در مورد مراقبت‌های بعد از این عمل را خدمت شما توضیح دهیم:

 • معمولا بعد از این عمل نیازی به استفاده از پانسمان نیست و نهایتا یک کلاه سبک کافی است.
 • تا چند هفته بعد از عمل از سیگار و الکل استفاده نکنید.
 • در صورتی که التهاب یا کبودی داشتید، می‌توانید از کمپرس سرد استفاده کنید.
 • ممکن است تا چند روز احساس خارش داشته باشید اما بهتر است سر خود را لمس نکنید.
 • در صورتی که تورم یا درد شما بیش از حد است، بهتر است با پزشک خود تماس بگیرید.
بیشتر بخوانید
تاکید مجدد بانک مرکزی بر رایگان‌بودن دریافت پیامک رمز دوم پویا

هزینه کاشت مو به روش SUT

هزینه کاشت مو به روش SUT با توجه به فاکتورهای مختلف مثل خدمات کلینیک، دستمزد پزشک و کادر درمانی، مواد مصرفی، تجهیزات و البته تعداد جلسات لازم برای رسیدن به تراکم مورد نظر بستگی دارد. البته هزینه این روش نباید از بیش از حد کم یا زیاد باشد که در هر دو صورت غیرطبیعی است. معمولا هزینه کاشت مو به این روش مبلغی بین ۶ تا ۸ میلیون تومان است که به عوامل مختلفی بستگی دارد. در هر صورت توصیه می‌کنیم در عمل‌های این چنینی کیفیت کار را به هزینه ترجیح دهید.

شما عزیزان می‌توانید برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد روش SUT و سایر روش‌های کاشت مو، با ما تماس بگیرید و از خدمات مشاوره رایگان استفاده کنید. با تشکر.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا