اطلاعات‌محور

چه کارهایی باید انجام دهیم تا اطلاعات بانکی‌ ما را ندزدند

در این نوشتار می‌خواهیم با شما مخاطبان ارجمند مجله اینترنتی خبرببر درباره اینکه چه کارهایی باید انجام دهیم و حواسمان را جمع کنیم تا اطلاعات بانکی‌ ما را ندزدند، صحبت کنیم، پس در ادامه این مقاله همراه ما باشید.

اگر کسی بر روی دستگاه پوزش اسکیمر نصب کرده باشد می‌تواند با کپی کردن اطلاعات از روی نوار مغناطیسی کارت ما، یک کارت به مانند کارت ما بزند و اگر رمز کارت را داشته باشد می‌تواند به راحتی حساب بانکی ما را خالی کند. برای همین توصیه ما به شما این است:

  • هنگام خرید از دکه یا کسانی که محل کارشان ثابت نیست همچون دست فروش‌ها، به خصوص در جاده‌های بین شهری به جای کارت کشیدن پول را کارت به کارت کنید یا مبلغ را به صورت نقدی پرداخت کنید.
  • اگر امکانش بود برای پرداخت مبلغ کارت را خودتان بکشید یا این کار در مقابل چشمان خودتان توسط فروشنده انجام شود.
  • اگر مجرای ورودی کارت در دستگاه پوز فروشنده شکسته یا چسب خورده بود یا حس کردید قطعه‌ی اضافی بر روی دستگاه وجود دارد، از کارت کشیدن و پرداخت پول خودداری کنید.
  • حتماً توجه داشته باشید که رمز کارت را خودتان وارد کنید و با دست جلوی دید را در هنگام ورود رمز بگیرید. پیش آمده که فروشنده رویش به سمت مشتری نبوده و مشتری بدون در نظر این شرایط رمز خود را وارد کرده بی‌خبر از آنکه دوربینی مشرف به دستگاه تعبیه شده تا از وارد کردن رمز توسط مشتری فیلم می‌گیرد.
  • در شرایطی که حس کردید از کارت بانکی متصل به حساب سپرده شما سوء‌استفاده و مبالغی بدون اینکه تراکنش بانکی داشته باشید کسر می‌شود، ابتدای امر رمز کارت بانکی خود را تغییر دهید و در صورت تکرار کسر وجه از حسابتان، کارت مورد نظر را بسوزانید. البته توصیه می‌کنیم اگر قصد خرید از جاهایی که مورد اعتماد نیستند را دارید، این کار را با کارت هدیه یا با کارت بانکی جایگزین حساب اصلی خودتان که مبلغ کمتری در حساب متصل به آن دارید، انجام دهید.
بیشتر بخوانید
روش صحبت با افراد کم شنوا | چه طوری با افراد کم شنوا صحبت کنیم؟

همچنین بخوانید: چه طور ممکن است با نصب همراه بانک اطلاعاتمان هک شود؟

مهان صمدی طاری

جست‌وجو‌گر و تحلیلگری که سعی دارد با تمام استعدادها و توانایی هایش پیش از هر چیزی، انسان باشد. «دل مرنجان که ز هر دل به خدا راهی هست!»

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا