اقتصادی

امکان اعطای کارت اعتباری به دارندگان سهام عدالت + جزئیات

عباس معمارنژاد، معاون امور بانکی وزیر اقتصاد و دارایی، امروز اظهاراتی پیرامون سهام عدالت و خصوصاً امکان اعطای کارت اعتباری به دارندگان سهام عدالت داشت.

عباس معمارنژاد با تأکید بر این‌که به‌واسطه‌ی این کارت‌های اعتباری امکان خرید از مراکز خرید فراهم است گفت:

باز پرداخت این تسهیلات سه ساله و مطابق با مصوبه شورای عالی پول و اعتبار ۱۸ درصد پیش‌بینی شده و وثیقه این تسهیلات سهام عدالت است. مشتریان نیاز به ارائه‌ی هیچ ضمانت دیگر یا سپرده‌گذاری پیش یا پس از دریافت وام نخواهند داشت.

او ادامه داد:

اکنون بانک ملی تمامی مراحل اعطای این تسهیلات را برای مشتریان خود به شکل  الکترونیک انجام می‌دهد. سامانه بانک ملت هم به‌زودی آماده خواهد شد. بانک‌های صادرات، تجارت و سپه هم در فرآیند تکمیل الکترونیکی‌سازی تمامی مراحل اعطای این تسهیلات هستند.

معاون امور بانکیِ وزیر اقتصاد و دارایی، این کارت‌های اعتباری را به «کردیت کارت» جهانی تشبیه کرد. او در این باره گفت:

باید توجه داشت که دارندگان این کارت اعتباری در صورتی که مبلغ خریداری‌شده‌ی خود به‌وسیله‌ی این کارت در بازه زمانی یک‌ماهه تسویه کنند، آن مبلغ مشمول تسهیلات ۱۸ درصد نخواهد شد و برای این گروه از مشتریان سود صفر درصد در نظر گرفته خواهد شد و آنان می‌توانند مداوم با این شیوه از اعتبار کارت‌های خود به‌صورت ماهانه بهره ببرند.

او همچنین اظهار داشت:

بنابرتصمیم شورای عالی بورس شناسایی دارندگان سهام عدالت با ارایه یک شماره شبای معتبر و فعال و همچنین ارائه یک شماره تلفن همراه به نام فرد مشمول در سایت سهام عدالت امکان پذیر خواهد شد.

بدون انجام این فرایند، شناسایی اعطای تسهیلات بر مبنای سهام عدالت و همچنین فروش این سهام امکان پذیر نخواهد شد.

وثیقه‌ی حداقل ۵۰ درصدی سهام عدالت

گفتنی است که تمامی بانک‌ها توافق کرده‌اند که لااقل ۵۰ درصد سهام عدالت را به‌عنوان وثیقه بپذیرند، این در حالی است که از دیروز امکان فروش ۳۰ درصدِ دیگر سهام عدالت فراهم شده و عده‌ای از دارندگانِ سهام عدالت تاکنون ۶۰ درصد سهام عدالت خود را فروخته‌اند، ولو آن‌که کل پولِ ۶۰ درصد را دریافت نکرده‌باشند.

بیشتر بخوانید
آرون گروپس

همچنین بخوانید: آتش‌سوزی در جزیره‌ی کیش

آرش شمسی

کم کن طمع از جهان و میزی خرسند | از نیک و بد زمانه بگسل پیوند

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

فقط نام را وارد کنید. نیازی به ثبت ایمیل نیست.

20 + دو =

دکمه بازگشت به بالا