اطلاعات‌محوراقتصادیبین‌المللیتکنولوژیجهانکامپیوتر و اینترنت

چین تمام معاملات رمز ارزها را غیرقانونی اعلام کرد

به گزارش وبسایت خبری بی‌بی‌سی، بانک مرکزی چین اعلام کرد که همه معاملات رمز ارزها غیرقانونی است و عملاً توکن‌های دیجیتالی مانند بیت کوین را ممنوع کرده است. بانک خلق چین اعلام کرد:

فعالیت‌های تجاری مجازی مرتبط با رمز ارزها، فعالیت‌های مالی غیرقانونی است.

و هشدار داد که رمز ارزها امنیت دارایی‌های مردم را به طور جدی به خطر می‌اندازد.

چین یکی از بزرگترین بازارهای ارز دیجیتال در جهان است. نوسانات اغلب بر قیمت جهانی رمز ارزها تأثیر می‌گذارد. به دنبال اعلام چین، قیمت بیت کوین بیش از ۲۰۰۰ دلار کاهش یافت. این آخرین مورد در سرکوب ملی چین علیه آنچه در بهترین حالت یک سرمایه گذاری ناپایدار و سوداگرانه و در بدترین حالت راهی برای پولشویی می‌داند، است.

تجارت رمز ارزها از سال ۲۰۱۹ به طور رسمی‌ در چین ممنوع شده است، اما از طریق مبادلات خارجی به صورت آنلاین ادامه یافته است. با این حال، امسال سرکوب قابل توجهی در این زمینه صورت گرفته است. در ماه مه، بانک مرکزی دولتی چین به خریداران هشدار داد که برای ادامه تجارت آنلاین بیت کوین و سایر ارزها از هیچ گونه حمایتی برخوردار نخواهند بود، زیرا مقامات دولتی متعهد شده‌اند فشارها را بر این صنعت افزایش دهند. در ماه ژوئن، این بانک به بانک‌ها و سیستم‌های پرداخت دستور داد که تسهیل معاملات را متوقف کنند و ممنوعیت استخراج رمز ارزها، تجارت استفاده از رایانه‌های قدرتمند برای به دست آوردن سکه‌های دیجیتالی جدید را صادر کرد. اما اعلام روز جمعه واضح‌ترین نشانه‌ای است که چین می‌خواهد معاملات رمز ارزها را در هر شکل خود متوقف کند. این بیانیه روشن می‌کند که کسانی که در فعالیت‌های مالی غیرقانونی شرکت دارند مرتکب جرم شده و تحت پیگرد قانونی قرار خواهند گرفت. ارائه چنین خدماتی توسط وبسایت‌های خارجی به شهروندان چینی به صورت آنلاین نیز یک فعالیت غیرقانونی است.

بیشتر بخوانید
سود 12 درصدی وام یک میلیونی حذف شد!

مهاجرت ماینرها

این فناوری در هسته بسیاری از رمز ارزها، از جمله بیت کوین، متکی بر بسیاری از رایانه‌های توزیع شده است که تراکنش‌های موجود در دفتر کل مشترک را که به عنوان بلاک چین شناخته می‌شود، بررسی و محاسبه می‌کند. در نتیجه به عنوان پاداش، سکه دیجیتالی جدید به طور تصادفی به کسانی که در این کار شرکت می‌کنند اهدا می‌شود. این فرایند معروف به استخراج رمز ارزها است.

چین با هزینه برق نسبتاً پایین و سخت افزار رایانه ارزان‌تر، مدت‌هاست یکی از مراکز اصلی استخراج رمز ارز در جهان بوده است. این فعالیت در آنجا بسیار محبوب است به طوری که گیمرها گاهی صنعت را به دلیل کمبود جهانی کارت‌های گرافیکی قدرتمند، که ماینرها برای پردازش رمز ارزها از آنها استفاده می‌کنند، مقصر می‌دانند.

سرکوب چین در حال حاضر صنعت استخراج رمز ارزها را تحت تاثیر قرار داده است. در سپتامبر ۲۰۱۹، چین ۷۵ درصد از مصرف انرژی بیت کوین در جهان را به خود اختصاص داده بود. تا آوریل ۲۰۲۱، این میزان به ۴۶ درصد کاهش یافت.

چین از بانک‌ها خواست پشتیبانی از رمز ارزها را متوقف کنند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

فقط نام را وارد کنید. نیازی به ثبت ایمیل نیست.

15 − 13 =

دکمه بازگشت به بالا