خبر ببر

چه محصولاتی برای پوست کودک بی‌خطر هستند؟

چه محصولاتی برای پوست کودک بی‌خطر هستند؟ به عنوان والدین، بهترین چیز را برای فرزندتان می‌خواهید. این شامل ارائه بهترین روال مراقبت از پوست برای حفظ پوست نرم و سالم است. درک این‌که کدام محصولات مراقبت از پوست کودک را بخرید ممکن است گیج‌کننده باشد. برخی از مواد می‌توانند باعث تحریک پوست حساس شوند و برخی دیگر حتی می‌توانند جذب بدن کودک شما شوند.

چه محصولاتی برای پوست کودک بی‌خطر هستند؟

به همین دلیل، مهم است که بدانید محصولاتی که برای پوست کودک خود استفاده می‌کنید چه موادی هستند. برای کسب اطلاعات در مورد محصولات مراقبت از پوست کودک و نکاتی در مورد نحوه خواندن برچسب محصولات به ادامه مطلب مراجعه کنید.

انتخاب محصولات ایمن

محصولات بی‌خطر زیادی وجود دارد که می‌توانید روی پوست کودک خود استفاده کنید. با این حال، باید در اولین معاینات و قبل از معرفی یک محصول جدید مراقبت از پوست، با متخصص اطفال در مورد روتین مراقبت از پوست صحبت کنید.

مرطوب‌کننده‌ها

همه نوزادان نیازی به استفاده از مرطوب‌کننده ندارند. لکه‌های پوست خشک اغلب خود‌به‌خود از بین می‌روند. اگر می‌خواهید از مرطوب‌کننده استفاده کنید، پمادهایی مانند ژل نفتی مرطوب‌کننده‌ترین و اغلب مقرون‌به‌صرفه‌ترین هستند. با این حال، برخی از والدین و نوزادان ممکن است احساس چربی پمادها را دوست نداشته باشند. اگر چنین است، یک کرم مرطوب‌کننده را به جای لوسیون‌ها انتخاب کنید، که برای اثرات مرطوب‌کننده مشابه نیاز به استفاده مکرر دارند.

ضد آفتاب

کرم ضد آفتاب برای کودکان زیر ۶ ماه توصیه نمی‌شود. برای نوزادان بزرگتر از ۶ ماه، زمانی که در معرض نور مستقیم و غیرمستقیم خورشید قرار می‌گیرند، باید از کرم ضد آفتاب روی نواحی پوست بدون پوشش استفاده شود. ضدآفتاب‌های مبتنی بر مواد معدنی را انتخاب کنید که به عنوان ضد آفتاب‌های فیزیکی نیز شناخته می‌شوند و اشعه‌های مضر UV را مسدود می‌کنند. آکادمی پوست آمریکا توصیه می‌کند برای کاهش احتمال تحریک پوست، کرم‌های ضد آفتاب حاوی اکسید روی یا دی‌اکسید تیتانیوم را برای کودکان انتخاب کنید.

محصولات حمام

آکادمی اطفال آمریکا استفاده از مقدار کمی پاک‌کننده ملایم با pH خنثی را برای حمام توصیه می‌کند. فهرست مواد تشکیل‌دهنده را برای افزودنی‌های خشن، مانند الکل‌ها و عطرها، که ممکن است پوست کودک را خشک کرده یا باعث تحریک شود، بررسی کنید.

آشنایی با برچسب محصولات

بسیاری از محصولات مراقبت از پوست کودک دارای ادعاهایی هستند که به آن‌ها کمک می‌کند تا ایمن‌تر به نظر برسند. به عنوان مثال، برچسب آن‌ها ممکن است بگوید:

  • ضد حساسیت

  • طبیعی

  • ملایم

  • ارگانیک آلی

اما این اصطلاحات واقعاً به چه معنا هستند؟

سازمان غذا و دارو (FDA) مسئول تنظیم محصولات مراقبت از پوست است، اما این اختیار را ندارد که محصولات را قبل از عرضه به قفسه تأیید کند. FDA زمانی می‌تواند اقدام کند که شواهد زیادی مبنی بر ادعاهای گمراه‌کننده یک برند در مورد یک محصول وجود داشته باشد، اما تحقیقات سال ۲۰۱۸ نشان می‌دهد که واکنش‌های نامطلوب به لوازم آرایشی نوزاد کمتر گزارش شده است. در نتیجه، تنظیم ادعاها و برچسب‌های محصولات مراقبت از پوست کودک می‌تواند چالش‌برانگیز باشد. در واقع، مطالعه‌ای در سال ۲۰۱۸ از ۴۳۸ محصول آرایشی کودک در بریتانیا نشان داد که محصولاتی که به‌عنوان «حساس»، «ملایم»، «ارگانیک» یا «بدون عطر» به بازار عرضه می‌شوند، احتمالاً حاوی محرک‌های پوستی هستند.

موادی که باید اجتناب کنید

در حالی که هر کودک منحصربه‌فرد است، برخی از مواد تشکیل‌دهنده به ویژه مهم است که در محصولات برای کودک خود اجتناب کنید. این‌ها شامل موادی هستند که احتمالاً باعث تحریک و آلرژی می‌شوند و هم‌چنین موادی که ممکن است از طریق پوست جذب شوند.

عطرها

همه بچه‌های خوشبو را دوست دارند. در نتیجه، عطرها در محصولات مراقبت از پوست کودک رایج هستند. مطالعه دیگری در سال ۲۰۱۸ روی ۵۳۳ محصول کودک نشان داد که تقریباً نیمی از آن‌ها حاوی عطر یا عطر هستند. عطرها می‌توانند باعث واکنش‌های آلرژیک از جمله بثورات و مشکلات تنفسی شوند. اگر به نظر می‌رسد کودک شما نسبت به محصولات دارای عطر حساس است، حتماً صابون‌ها و مرطوب‌کننده‌هایی را انتخاب کنید که برچسب‌هایی روی آن‌ها وجود نداشته باشد. عطرها ممکن است به‌طور کلی و بدون استفاده از نام مواد تشکیل‌دهنده خاص فهرست شوند، یا ممکن است با نامی کمتر واضح مانند «آمیل سینامال» شناسایی شوند.

لینک وب سایت

لینک فروشگاه

بیشتر بخوانید
ماجرای درخواست ارز 4200 تومانی توسط فرهاد مجیدی از چه قرار است؟

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا