اقتصادیتکنولوژی

چرا ایلان ماسک بخشی از بیت‌ کوین‌های تسلا را فروخت؟

مدیر عامل تسلا در پاسخ به یک توئیت گفت: این شرکت برای اثبات امکان ضرر در رمز ارزها باعث ریزش یک رمز ارز شد.

ایلان ماسک گفت تسلا ۱۰ درصد سهام بیت کوین خود را برای نشان دادن امکان ضرر رمز ارزها در ترازنامه فروخته است. درحالی‌که خود او سرمایه‌گذاری شخصی خود در این رمز ارز را حفظ کرده است. این پاسخ مدیر عامل تسلا و اسپیس ایکس به توییت دیو پورتنوی، بنیانگذار بارستول اسپرتس، که فروش بیت کوین توسط ماسک را زیر سوال برده و گفته بود که او این رمز ارز را خریداری کرده و با فروش آن با قیمت بالاتر ثروت کسب کرده است، بود. این توییت پورتنوی پس از آن منتشر شد که تسلا روز دوشنبه در گزارش درآمد سه ماهه اول خود اعلام کرد ۲۷۲ میلیون دلار از دارایی‌های بیت کوین خود را فروخته است.

در تصویر زیر شاهد مکالمه توییتری بین پورتنوی و ماسک هستید. در پاسخ به سوال پورتنوی مبنی بر اینکه آیا “درست متوجه شده‌ام؟”، ایلان ماسک بیت کوین می‌خرد. سپس ارزش آن را بالا می‌برد. وقتی که بالا رفت، باعث ریزش بازار می‌شود و از این راه به ثروت می‌رسد.” مدیر عامل تسلا در توئیتر خود نوشت،” نه، درست متوجه نشدید. من هیچ کدام از بیت کوین‌های خودم را نفروخته‌ام. تسلا ۱۰ درصد سهام خود را فقط برای اثبات امکان ضرر در بیت کوین به عنوان جایگزینی برای نگهداری از پول نقد در ترازنامه فروخته است.”

twitter

ایلان ماسک از طرفداران بزرگ بیت کوین و همچنین دوج کوین بوده است. بارها و بارها، توییت‌های وی ارزش این دو رمز ارز را به اوج خود رسانده است. در ماه فوریه، یک سری توییت از ماسک که از دوج کوین تعریف می‌کرد، ارزش این رمز ارز را به سطوح خیلی بالایی رساند. همچنین در ماه مارس، بعد از اینکه او اعلام کرد تسلا رمز ارز بیت کوین را به عنوان روش پرداخت قبول می‌کند، ارزش آن به بالاترین سطح خود در آن زمان یعنی ۶۰،۰۰۰ دلار رسید.

بیشتر بخوانید
با رونمایی از سیستم عامل جدید، ویندوز 10 در سال 2025 بازنشسته خواهد شد.

این شرکت همچنین در ماه فوریه، ۱.۵ میلیارد دلار در بیت کوین سرمایه‌گذاری کرد. قبل‌تر از آن، در ژانویه، پس از آن که ایلان ماسک هشتگ #بیت کوین را به بیو توئیتر خود اضافه کرد، ارزش آن بالا رفت.

با این حال، در چند روز اخیر ارزش هر دو این رمز ارزها کاهش یافته است. امروز، هنگام نگارش این گزارش، ارزش بیت کوین در حدود ۵۴ هزار دلار بود. درحالی‌که این رمز ارز در تاریخ ۹ آوریل به بالاترین سطح یعنی ۶۴،۸۰۴.۷۲ دلار رسیده بود. به همین ترتیب، سقوط دوج کوین در ۲۱ آوریل، یک روز پس از جشن روز دوج که توسط طرفداران آن نام‌گذاری شده بود، آغاز شد. امروز ارزش هر دوج کوین حدود ۰.۲۶۶ دلار بود. درحالی‌که در ۱۶ آوریل، ارزش آن به بالاترین حد خود یعنی ۰.۴۵ دلار رسیده بود.

ایلان ماسک | از سرمایه گذاری تا تبدیل شدن به نماد کمپانی تسلا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

فقط نام را وارد کنید. نیازی به ثبت ایمیل نیست.

5 × 2 =

دکمه بازگشت به بالا