شبکه‌های اجتماعی

رویت پیکان تاکسیرانی تهران در گلندل کالیفرنیا + فیلم

این روزها شاهد انتشار تصاویر جالبی از یک پیکان کلاسیک با لوگو و رنگ و مشخصات تاکسیرانی تهران در شهر گنلدل ایالت کالیفرنیا در ایالات متحده در شبکه‌های مجازی هستیم که بازخوردهای مثبت و نوستالژیکی برای کاربران داشته است.

راوی و منتشر کننده این کلیپ از ایرانیان ساکن گلندل است. این فرد در تصاویری که منتشر کرده با شوق و دوقی فراوان که نشان از خاطرات خوش گذشته ایرانیان از خودروی پیکان و تاکسی‌های پیکان تاکسیرانی تهران دارد، از اینکه که این پیکان نوستالژیک را در آن سوی دنیا پیدا کرده در ویدئو صحبت می‌کند. آن طور که در تصاویر منتشر شده می‌بینیم، پیکان مذکور از پیکان‌های تولیدی شرکت خودروسازی ایران ناسیونال است. جالب انیجاست که بر روی پلاک فانتزی آن با فونت فیلنگلیش واژه دربست (DARBAST) قید شده و بر روی سپر عقبی آن برچسب بیمه ایران به سال ۲۵۳۵ تقویم شاهنشاهی درج شده است.

نکته جالب توجه دیگر اینکه بر روی در‌های راننده و شاگرد لوگوی شرکت تاکسیرانی تهران درج شده است. فیلمبردار نیز برای اینکه شائبه‌ای پیش نیاید، شهادت می‌دهد که این خودرو پیکان اصل ایران است و برخلاف اینکه ممکن است برخی تصور کنند خودرویی که در تصاویر دیده می‌شود، هیلمن است اما بابد باور داشته باشند که این همان پیکانی است که روزی فعال‌ترین خودرو در بخش تاکسیرانی شهرای مختلف کشور بوده است. حتی برای درک بهتر از وقعی بودن تصاویر راوی از خودش و خودروی شخصی خود که یک لکسوس است نیز در همین حین فیلم می‌گیرد تا برای مخاطب باورپذیر باشد و برای اینکه بر گفته‌های خود صحه بگذارد از محل حضور این پیکان و تابلوی خیابان که تقاطع خیابان کلرادوی شهر گلندل را نشان می‌دهد به تصویر می‌کشد.

بیشتر بخوانید
باز هم حاشیه | این بار دعوای وقیحانه‌ی ریحانه پارسا و بهنوش بختیاری

بیشتر بخوانید: پیکان، سالار سابق جاده‌های ایران، ۵۳ ساله شد!

مهان صمدی طاری

جست‌وجو‌گر و تحلیلگری که سعی دارد با تمام استعدادها و توانایی هایش پیش از هر چیزی، انسان باشد. «دل مرنجان که ز هر دل به خدا راهی هست!»

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا