زیبایی

چه رازی در داشتن پوست شفاف و سالم نهفته است؟

در اختیار داشتن پوست شفاف و صاف با سبک زندگی سالم و سبز ارتباط دارد. شما نمی‌توانید صبح تا شب در معرض باد و طوفان و رطوبت و گرد و خاک و انواع و اقسام غذاهای آماده و حجیم و فست فودی باشید و آن وقت با مراجعه به پزشک متخصص و استفاده از بهترین جراحی‌های تهاجمی و کرم‌های شفاف کننده و ضد پیری، معجزه جوان سازی را انتظار داشته باشید.

برای در اختیار داشتن پوست صاف و یک دست و یکرنگ و شفاف، سبک زندگی خود را بررسی کنید. اگر تحرک کمی دارید، نوشابه گاز دار زیاد می‌خورید، غذاهای حجیم و پر چرب زیاد در رژیم غذایی دارید، آب زیاد نمی‌خورید و استراحت کافی ندارید و …؛ پس حتما برای داشتن پوست خوب، روی این موارد تجدید نظر کنید و برای تغییر آن برنامه ریزی کنید.

برای داشتن پوست زیبا، توصیه‌های متنوعی از سوی کارشناسان به افراد می‌شود از جمله آنها توصیه به مصرف مواد خوراکی و آشامیدنی سالم، استفاده از کرم ضد آفتاب، درمان به موقع و زود هنگام آکنه صورت، پرهیز از اخم کردن، عصبانی شدن، استرس پیدا کردن و استفاده از محصول‌های درمانی استاندارد زیر نظر متخصص متناسب با نوع پوست است که می‌تواند از بروز آسیب‌های مختلف از جمله آسیب‌های پوست در اثر افزایش سن جلو‌گیری کند.

پوست شفاف
پوست شفاف
کارشناسان برای حفظ سلامت پوست توصیه می‌کنند افراد به میزان کافی شب‌ها استراحت کنند!

در زمان خواب جریان پوست صورت افزایش می‌یابد و این سبب ترمیم و بازسازی کلاژن پوستی می‌شود. در این زمان پوست به ترمیم آسیب‌ها در اثر اشعه ماورای بنفش خورشید، چین و چروک و لکه‌های در اثر افزایش سن می‌پردازد.

بیشتر بخوانید
9 روش عالی و تأثیرگذار برای کنترل چربی پوست

کارشناسان توصیه می‌کنند افراد و به ویژه خانم‌ها، شب ها قبل از خواب، صورت خود را در صورت از آرایش به طور کامل پاک کنند و با استفاده از نرم کننده ملایم یا کرم ضد چین و چروک متناسب با نوع پوست، آماده استراحت و کمک رسانی به پوستشان شوند.

پاک نکردن آرایش پیش از خواب، می‌تواند سبب باز شدن منافذ پوستی، خشکی پوست، ایجاد چین و چروک در پوست و شکل گیری بثورات جلدی و همچنین ایجاد التهاب، به ویژه در محل آکنه، زخم و بریدگی و تحریک فولیکول‌های مو در ایجاد آکنه شود.

محققان توصیه می‌کنند افراد پیش از خواب آب بنوشند و به این ترتیب به مرطوب شدن پوست خود کمک کنند. از خواب به پهلو و یا به روی شکم هم برای حفظ سلامت و زیبایی پوست صورت خودداری کنید. خواب به پهلو و یا به روی شکم سبب وارد شدن فشار به پوست و در نتیجه آن ایجاد چین و چروک و آکنه یا کاهش اثر محصول‌های درمانی پوست می‌شود.

در زمان خواب حتما سر خود را بر روی یک بالشت با ارتفاع استاندارد قرار دهید. این کار سبب بهبود حریان خواب و جلوگیری از ایجاد پف زیر چشم می‌شود. برای افزایش سلامت بدن و زیبایی پوست در اتاق کاملا تاریک استراحت کنید تا بدن بدون استرس، بتواند به ترمیم آسیب‌ها بپردازد. وقتی نور محیط در زمان خواب زیاد باشد، فرد نمی‌تواند به طور عمیق استراحت کند و این شرایط باعث آسیب رسیدن به سلامت فرد می‌شود.

گردآوری شده به همت: فرزانه براری

مهان صمدی طاری

جست‌وجو‌گر و تحلیلگری که سعی دارد با تمام استعدادها و توانایی هایش پیش از هر چیزی، انسان باشد. «دل مرنجان که ز هر دل به خدا راهی هست!»

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

فقط نام را وارد کنید. نیازی به ثبت ایمیل نیست.

سیزده + 16 =

دکمه بازگشت به بالا