اطلاعات‌محورتکنولوژیشبکه و امنیتگوشی و تبلت

ودافون پهنای باند فیبر کامل را به میلیون‌ها نفر ارائه می‌دهد

به گزارش وبسایت خبری بی‌بی‌سی، ودافون قراردادهای جدیدی با CityFibre و Openreach امضا کرده است که ادعا می‌کند آن را به بزرگترین ارائه دهنده پهنای باند فیبر کامل در بریتانیا تبدیل می‌کند. هشت میلیون ساکن بریتانیا تا بهار ۲۰۲۲ به خدمات آن دسترسی خواهند داشت.

توافق با ودافون از تعهد CityFibre برای دستیابی به ۲۸۵ شهر، شهرک و روستا تا سال ۲۰۲۵ در بریتانیا پشتیبانی می‌کند. تحلیلگران می‌گویند که این حرکت باید برای مصرف کنندگان خوب باشد، زیرا سایر ارائه دهندگان تلاش می‌کنند تا دسترسی مشابهی داشته باشند. ودافون برای اولین بار در سال ۲۰۱۷ با CityFibre در قراردادی که ارزش آن حدود ۵۰۰ میلیون پوند بود، شریک شد.

شبکه alt-network بزرگ‌ترین شرکت خارج از غول‌های مخابراتی اصلی است که در سال‌های اخیر فیبر در بریتانیا ایجاد می‌کند و در حال حاضر حدود ۵۰ ارائه ‌دهنده اینترنت از زیرساخت آن استفاده می‌کنند.

مثبت برای مصرف کنندگان

احمد عسام، مدیر اجرایی ودافون بریتانیا، به فایننشال تایمز گفت:

چند سال پیش، ما با پهنای باند جدید بودیم، اما تا بهار، گسترده‌ترین ردپای فیبر به محل را در بریتانیا خواهیم داشت.

آقای عسام گفت که این شرکت آزاد بوده است تا دامنه خود را با سرعتی سریعتر از آنچه در حالت نداشتن شبکه خط ثابت خود ممکن بود، گسترش دهد. او در مورد رقبای اصلی خود گفت:

شرکتBT  همیشه در BT فروش خواهد داشت و همچنین Virgin Media همیشه در Virgin Media فروش خواهد داشت.

مارک جکسون، سردبیر ISPreview، به بی‌بی‌سی گفت که این حرکت احتمالاً تأثیر مثبتی بر مصرف کنندگان خواهد داشت. مهمتر از همه، این تغییر مختص ودافون نیست، زیرا CityFibre به دنبال ارائه سطح مشابهی از پوشش سراسری برای سایرISPها است. او در ادامه افزود:

ما کاملاً انتظار داریم که شرکت‌های مشابه در آینده نزدیک همین روند را دنبال کنند. برای مصرف کنندگان، این به سادگی به معنای قدرت انتخاب بیشتر است، که اغلب سریعتر و مقرون به صرفه‌تر از آنچه قبلاً به آن دسترسی داشتند، است.

چرا استخراج کنندگان بیت کوین چین به تگزاس نقل مکان می‌کنند

بیشتر بخوانید
بلاک‌چین چیست؟ | توضیح مختصری بر سیستم بلاک‌چین

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

فقط نام را وارد کنید. نیازی به ثبت ایمیل نیست.

هشت + هفده =

دکمه بازگشت به بالا