شبکه‌های اجتماعی

ترامپ پلتفرم جدید ارتباطاتی خود را راه‌اندازی می‌کند

دونالد ترامپ یک وبسایت جدید ارتباطاتی راه‌اندازی کرده است که می‌گوید محتوای آن مستقیماً از میز رئیس جمهور سابق ایالات متحده منتشر خواهد شد.

حساب کاربری آقای ترامپ پس از شورش‌های پایتخت آمریکا در ژانویه، توسط توئیتر بسته شد و توسط فیس‌بوک و یوتیوب به حالت تعلیق درآمد. رئیس جمهور سابق ایالات متحده از آن پس اظهارات خود را توسط بیانیه‌های مطبوعاتی منتشر می‌کرد.

این در حالی است که هم اکنون وبسایت جدید او، میزبان اظهارات دونالد ترامپ خواهد بود. کاربران می‌توانند در این پلتفرم، مطالب را لایک کنند، همچنین آن‌ها را در حساب‌های توئیتر و فیس‌بوک خود به اشتراک بگذارند. این اقدام یک روز قبل از تصمیم‌گیری هیئت نظارت بر فیس‌بوک درباره ممنوعیت دائمی آقای ترامپ صورت گرفت. جیسون میلر، مشاور ارشد آقای ترامپ پیش از این گفته بود که قرار است یک بستر جدید در رسانه‌های اجتماعی راه‌اندازی شود. وی در ماه مارس گفت: این پلتفرم جدید بسیار گسترده خواهد بود.

آقای میلر دیروز در توئیتر خود در این باره نوشت:

این وب‌سایت جدید با پلتفرم رسانه‌های اجتماعی که قبلاً راجع به آن صحبت شده بود، متفاوت است. و در آینده نزدیک اطلاعات بیشتری در رابطه با آن در اختیار خواهیم گذاشت.

گفته می‌شود این وب‌سایت توسط کمپین Nucleus، یک شرکت خدمات دیجیتال که توسط برد پارسکال مدیر سابق مبارزاتی آقای ترامپ ایجاد شده، ساخته شده است. پست‌های زیادی در این سایت بر ادعای جعلی بودن انتخابات ریاست جمهوری سال گذشته تاکید می‌کنند.

ترامپ پلتفرم جدید ارتباطاتی خود را راه‌اندازی می‌کند

هیئت نظارت بر فیس‌بوک تصمیم خود را در مورد ممنوعیت دائمی حضور آقای ترامپ در این پلتفرم به زودی اعلام خواهد کرد. اگر او اجازه ورود به حساب کاربری خود را داشته باشد، فیس‌بوک هفت روز فرصت دارد تا حساب او را مجدداً فعال کند. یوتیوب نیز اعلام کرده است وقتی تهدید خشونت در دنیای واقعی کاهش یابد حساب آقای ترامپ را دوباره فعال خواهد کرد. اما توئیتر، سایتی که حساب آقای ترامپ در آن ۸۸ میلیون دنبال‌کننده داشت‌، دسترسی او را برای همیشه ممنوع کرده است.

بیشتر بخوانید
هدف ریحانه پارسا از حاشیه‌آفرینی‌ها مشخص شد + عکس

سخنگوی توییتر می‌گوید:

به طور کلی، اشتراک گذاری مطالب از وب‌سایت‌های ارجاع شده مجاز است به شرطی که آن مطالب قوانین توییتر را نقض نکنند.

 

تصمیم هیئت نظارت بر فیس‌بوک درباره ممنوعیت حساب کاربری ترامپ

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا