سیاسی

پرویز فتاح، کسی که او را احمدی‌نژاد ثانی می‌دانند به پایان راه رسید؟

پرویر فتاح در بزنامه زنده تهران ۲۰ با اجرای محمد دلاوری از کوره درفت!

پرویز فتاح رئیس ینیاد مستضعفان در برنامه تهران ۲۰ در مواجهه با سوال محمد دلاوری، مجری برنامه، از کوره در رفت. فتاح که از دهه شصت و به ویژه در قرارگاه خاتم مسئولیت‌هایی داشت، در دولت اول محمود احمدی‌نژاد وزیر نیرو شد. با این حال در سال ۸۸ به سپاه بازگشت و تا سال ۹۴ در قرارگاه خاتم باقی ماند. فتاح، سال ۹۴ رئیس کمیته امداد امام خمینی شد و از آن پس تلاش کرد تا وجهه رسانه‌ای خود را تقویت کند. در این دوره او توانست خود را به عنوان شخصیتی که مورد قبول اکثریت اصولگرایان است، مطرح کند تا جایی که از او به عنوان کاندیدای اصلی اصولگرایان برای کاندیداتوری در انتخابات ریاست جمهوری سال ۱۴۰۰ نام برده می‌شود.

فتاح که تیر ماه ۹۸ از کمیته امداد به بنیاد مستضعفان رفت؛ ارتباط خوبی هم با رسانه‌ها داشت. به همین جهت حاشیه اخیر او در شبکه پنج تلویزیون، با سابقه او به ویژه از سال ۹۴ به این طرف، تناسبی نداشت. حاشیه‌ای که با بازتاب گسترده‌ای در شبکه‌های اجتماعی مواجه شد.

این واکنش‌ها را می‌توان به سه دسته تقسیم کرد:

  • دسته اول، به سابقه برخورد او با رسانه‌ها و غیزمنتظره بودن واکنش فتاح اشاره کردند.
  • دسته دوم به رویکرد صداوسیما اشاره داشتند که اساسا هیچ وقت سوالات موجود در اذهان عمومی را مطرح نمی‌کند. از نظر این دسته، همین اظهارات تند فتاح دلیلی است بر این رویکرد نادرست
  • و دسته سوم با مقایسه فتاح و احمدی‌نژاد در سال ۸۴ به احتمال بالای کاندیداتوری‌اش از طرف اصولگرایان اشاره کرداه‌اند.
بیشتر بخوانید
حکم بازداشت ترامپ صادر شد

برخی هم در واکنش خود، پاسخ تند پرویز فتاح را پایانی بر احتمال نامزدی او دانسته‌اند.

بیشتر بخوانید: محمد جواد ظریف، احمد خلیلی، زندانی در آلمان را به ایران برگرداند!

مهان صمدی طاری

جست‌وجو‌گر و تحلیلگری که سعی دارد با تمام استعدادها و توانایی هایش پیش از هر چیزی، انسان باشد. «دل مرنجان که ز هر دل به خدا راهی هست!»

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا