خبر ببر

پاسخ سخنگوی سازمان هواپیمایی کشور به گرانی بلیط هواپیما

محمدحسن ذیبخش، سخنگوی سازمان هواپیمایی کشور در مصاحبه‌ای رادیویی نسبت به خبر گرانی بلیط هواپیما در روزهای اخیر که با انتقادات فراوانی همراه شده، واکنش نشان داد و به سوالاتی که این روزها افکار عمومی را درگیر خود ساخته پاسخ داد.

ذبیخش در پاسخ به این موضوع، گفت:

مصوبه شورای عالی هواپیمایی، دست شرکت‌های هواپیمایی را باز گذاشته تا به میزان ۱۰ درصد افزایش قیمت نسبت به خرداد ماه سال جاری داشته باشند. این در حالی است که افزایش بیش از مقدار ۱۰ درصدی که در خرداد ماه تعیین شده تخلف آشکار است. حالا که سوالی که پیش می‌آید مردم چگونه می‌توانند درباره گرانی بلیط هواپیما استعلام درستی داشته باشند؟

به سادگی مردم می‌توانند از سایت‌ هواپیمایی کشوری در این باره استعلام بگیرند. در جدولی که برای قیمت‌ها و نرخ بلیط‌های پروازهای داخلی هواپیمایی کشوری در نظرگرفته شده حداکثر نرخ در آن گنجانده شده که بر همین اساس قیمت‌ها از آنچه در آن جدول مشاهده می‌شود، نباید بالاتر باشد. هر شرکتی بالاتر از نرخ مصوب اعلام شده در سایت انجمن شرکت‌های هواپیمایی بلیط پروازهای خود را به مردم ارائه کند، تخلف کرده است و به تبع آن سازمان هواپیمایی کشور هم به شدت برخورد خواهد کرد. خوب است این نکته را بگویم که ما در هفته گذشته شاهد تخلف واضح یکی دو تا از شرکت‌های هواپیما در امر گرانفروشی بلیط هواپیما بودیم که پس از رسانه‌ای شدن، بررسی و سپس برخورد کردیم.

حالا در مورد موضوع عدم رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی که همان طرح ۶۰ درصد است، جالب است بدانید تا به همین امروز هم که در حال حاضر دارم خدمت شما در این رابطه صحبت می‌کنم، دو تا شرکت هواپیمایی هستند که پروازهای خود را بدون رعایت مصوبه ۶۰ درصد انجام داده‌اند؛ یکی شرکت هواپیمایی ماهان بوده که در طی سی روز گذشته پروازهایی بدون رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی در طول سفر هوایی خود داشته و دیگری شرکت هواپیمایی کارون است که سازمان هواپیمایی کشوری در خصوص رعایت ظرفیت ۶۰ درصد به جهت اینکه مستقیم با حفظ سلامت شهروندان این موضوع ارتباط دارد، کوچک‌ترین مماشاتی نخواهد کرد و برخورد خیلی جدی خواهد داشت.

اگر مردم تخلفی دیدند چه باید کنند؟

در این خصوص هم که اگر مردم با تخلفی روبه‌رو شدند چگونه می‌توانند اطلاع رسانی کنند باید بگوییم که ما در وب سایت سازمان قسمتی به نام خدمت الکترونیک تعبیه کرده‎‌ایم که در این بخش فرم انتقادات و پیشنهادات برای شهروندان در نظر گرفته شده است. شهروندان می‌توانند شکایات خود را در این بخش ثبت کنند. قطعاً همکاران ما در روابط عمومی سازمان به شکایات واصله رسیدگی می‌کنند و نتیجه را خدمت مردم اعلام خواهند کرد.

بیشتر بخوانید
برترین جاذبه‌های گردشگری استرالیا

مهان صمدی طاری

جست‌وجو‌گر و تحلیلگری که سعی دارد با تمام استعدادها و توانایی هایش پیش از هر چیزی، انسان باشد. «دل مرنجان که ز هر دل به خدا راهی هست!»

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

فقط نام را وارد کنید. نیازی به ثبت ایمیل نیست.

9 + 3 =

دکمه بازگشت به بالا