خبر ببر

ساخت انواع پارتیشن شیشه‌ای برای دکوراسیون داخلی

پارتیشن‌ها محصولاتی هستند که با استفاده از متریال‌های مختلفی مانند شیشه، چوب، طلق، ام‌دی‌اف و… ساخته می‌شوند. پارتیشن‌ها محصولاتی هستند که در تقسیم‌بندی بخش‌های مختلف ساختمان‌های اداری و مسکونی و ایجاد فضای جدید مورد استفاده قرار می‌گیرند. پارتیشن‌های شیشه‌ای یکی از بهترین نوع پارتیشن‌ها هستند که با ورود نور خورشید به داخل فضا باعث روشن‌شدن و دلبازتر دیده‌شدن محیط می‌شوند. پارتیشن‌های شیشه‌ای انواع مختلفی دارند و در دو نوع ثابت و متحرک با استفاده از شیشه سکوریت، شیشه لمینت، شیشه سندبلاست بلاست‌شده و فریم‌ها و ابزار یراق مقاوم ساخته می‌شوند. معمولاً در ساختار پارتیشن شیشه‌ای از شیشه‌های نشکن استفاده می‌کنند تا در برابر زلزله، فشار و ضربه مقاوم باشد. پارتیشن شیشه‌ای متحرک بهترین نوع پارتیشن شیشه‌ای است که به دلیل جابه‌جایی شیشه‌ها می‌توان پارتیشن‌های مختلف را در فضای کار به‌وجود آورد. پارتیشن شیشه‌ای متحرک به‌دلیل کاربرد بسیار زیادی که در محیط‌های کوچک و شلوغ مورد استفاده قرار می‌گیرد.

پارتیشن شیشه‌ای اداری: پارتیشن شیشه‌ای اداری یکی از انواع پارتیشن‌ها است که در محیط‌های اداری مانند سازمان‌ها، ادارات، شرکت‌ها، دفاتر خصوصی و … برای جداسازی محیط کار کارمندان و ایجاد فضای جدید برای سالن کنفرانس، سالن نشیمن، دفتر رییس و ایجاد فضایی برای استراحت کارمندان استفاده می‌شود. پارتیشن شیشه‌ای اداری بسیار پرکاربرد است و در شرکت‌های کوچک که فضای کافی برای ایجاد دیوار و چوب نیست می‌توان از پارتیشن شیشه‌ای استفاده کرد. استفاده پارتیشن شیشه‌ای در فضای کاری و اداری به‌دلیل وجود شیشه‌هایی با ضخامت بالا، از استحکام بالایی برخوردار است. به عنوان یک عایق صوتی و حرارتی مانع از ورود سرما و صداهای بلند به داخل دفتر کار می‌شود. پارتیشن شیشه‌ای اداری معمولاً به‌صورت دو جداره و فریم‌دار ساخته می‌شود زیرا این دو نوع پارتیشن نسبت به انواع دیگر پارتیشن‌ها از استحکام بیشتری برخوردار است و برای در محیط‌های شلوغ استفاده می‌شود. کسانی که تمایل به ساخت پارتیشن اداری بسیار محکم دارند می‌توانند از شیشه‌های لمینتی به همراه فریم‌های آلومینیومی برای ساخت آن استفاده کنند.

بیشتر بخوانید
چگونه یک کاپشن استاندارد برای خود انتخاب کنم؟ (راهنمای کامل)

پارتیشن شیشه‌ای دو جداره: پارتیشن دو جداره یکی از انواع پارتیشن‌های شیشه است که به‌دلیل استفاده از دو لایه شیشه در ساختارش از استحکام بالایی برخوردار است. پارتیشن شیشه‌ای دو جداره از لایه شیشه سکوریت و شیشه لمینت که معروف به شیشه‌های نشکن هستند ساخته می‌شوند. پارتیشن دو جداره معمولاً به‌صورت فریم‌دار و در دو نوع ثابت و متحرک ساخته می‌شود که پارتیشن شیشه‌ای متحرک بیشتر برای محیط‌های اداری که از فضای کمی برخوردار است، قابل استفاده است. پارتیشن شیشه‌ای دو جداره نسبت به پارتیشن‌های فریم لس و پارتیشن‌های تک جداره فضای بیشتری را اشغال می‌کنند و عایق بهتری در برابر سرما و صدا هستند.

پارتیشن شیشه‌ای

پارتیشن شیشه‌ای تک جداره: یکی از انواع پارتیشن‌های شیشه‌ای است که از یک لایه شیشه سکوریت ساخته می‌شود و بیشتر در محیط‌های مسکونی برای تقسیم‌بندی اتاق‌ها و ایجاد فضای جدید استفاده می‌شود. پارتیشن شیشه‌ای تک جداره نسبت به پارتیشن شیشه‌ای دو جداره فضای کمتری را اشغال می‌کند و برای محیط‌های کوچک که فضای کافی برای ساخت دیوار ندارند، استفاده می‌شوند. پارتیشن شیشه تک جداره و انواع دیگر پارتیشن‌ها به‌صورت شفاف و مات ساخته می‌شوند که پارتیشن شیشه‌ای تک جداره با شیشه مات برای ایجاد فضای خصوصی در ادارات و محیط مسکونی بسیار مناسب است.

پارتیشن شیشه‌ای فریم‌دار: پارتیشن شیشه فریم‌دار یکی از انواع پارتیشن‌های شیشه‌ای است که با استفاده از شیشه‌هایی با ضخامت بالا ساخته می‌شود. این نوع پارتیشن‌ها در ساختارشان علاوه بر شیشه از فریم‌هایی با مقاومت بالا مانند آلومنیوم، فولاد و استیل استفاده می‌شود که باعث افزایش استحکام آن در برابر زلزله و ضربه می‌شود. در پارتیشن‌های فریم‌دار از فریم‌ها در چارچوب و درز‌ها استفاده می‌شود. استفاده از فریم در ساختار پارتیشن فریم‌دار باعث می‌شود که نسبت به پارتیشن‌های معمولی و فریم لس فضای بیشتری را اشغال کند. از پارتیشن شیشه‌ای فریم‌دار در محیط‌های اداری و محیط‌های پُر رفت‌وآمد که احتمال شکستن پارتیشن‌ها وجود دارد استفاده می‌شود.

بیشتر بخوانید
دکتر روانشناس تهران دکتر علوی نژاد

پارتیشن شیشه‌ای فریم لس: پارتیشن شیشه‌ای فریم لس از پُرفروش‌ترین مدل پارتیشن است که به‌دلیل عدم استفاده از فریم در ساختارش از زیبایی و جذابیت بالایی برخوردار است. این پارتیشن‌ها مانند انواع دیگر پارتیشن‌ها از شیشه سکوریت و لمینت ساخته می‌شوند و از استحکام بالایی برخودار هستند. در پارتیشن شیشه‌ای فریم لس شیشه‌ها با استفاده از ابزار یراق محکم به یکدیگر متصل می‌شوند. پارتیشن شیشه‌ای فریم بیشتر در محیط خانه برای جداسازی فضای خانه و ایجاد فضای جدید استفاده می‌شوند.

ساخت کابین دوش شیشه‌ای در حمام و سرویس بهداشتی

کابین دوش شیشه‌ای یکی از انواع محصولات شیشه‌ای است که با استفاده از شیشه‌های نشکن و مقاوم ساخته می‌شوند. کابین دوش شیشه‌ای در سرویس بهداشتی و حمام برای جداسازی فضای دوش از بخش‌های دیگر ساخته می‌شود و بسیار پُرکاربرد است. کابین دوش شیشه‌ای از خیس‌شدن فضای اطراف دوش و رشد انواع باکتری جلوگیری می‌کند و فضای کاملاً استاندارد و بهداشتی را برای دوش گرفتن ایجاد می‌کند. کابین دوش شیشه‌ای معمولاً به صورت متحرک و ثابت با استفاده از شیشه‌های شفاف و شیشه مات مانند شیشه سندبلاست شده در مدت زمان کوتاهی ساخته می‌شوند. استفاده از کابین دوش مات علاوه بر ورود نور باعث نادیده شدن فضای حمام می‌شود که استفاده از آن در سرویس بهداشتی‌هایی که فضای دوش و سرویس بهداشتی در یک محیط است بسیار مناسب است.

پارتیشن شیشه‌ای

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

فقط نام را وارد کنید. نیازی به ثبت ایمیل نیست.

سه × چهار =

دکمه بازگشت به بالا