هنرهنر هفتم

با وین دیزل، ستاره سری فیلم‌های محبوب «سریع و خشن» بیشتر آشنا شوید

نام واقعی‌اش، مارک سینکلر وینسنت است اما دیزل در ۱۷ سالگی با ورود به باشگاه بدنسازی نام اصلی خود را به وین دیزل تغییر داد.

او در نوجوانی یک ویدئوی رقص آموزشی از خود منتشر کرد.
دیزل زبان انگلیسی را در کالج هانتر فرا گرفت و بعد از گذشت سه سال، ترک تحصیل کرد و به دنبال بازیگری رفت.
وین دیزل دوقلوست و نکته‌ای که برای خیلی‌ها تعجب‌آور است این است که دیزل یک برادر دو قلو دارد. برادر او که پل وینسنت نام دارد هم به دنیا سینما مرتبط است. او به عنوان تدوینگر فیلم‌های سینمایی و همچنین در حوزه صدا برداری فیلم‌ها فعالیت می‌کند.

با وین دیزل، ستاره سری فیلم‌های محبوب «سریع و خشن» بیشتر آشنا شوید

نژاد پدری وین دیزل یک راز است!

مادر دیزل هم ستاره شناس و هم روانشناس بود. با وجود اینکه این بازیگر از نژاد مادرش خبر دارد، که از تبار انگلیسی، آلمانی، ایرلندی و اسکاتلندی است اما هرگز پدر خود را نشناخته است و اطلاعی هم درباره میراث و پس‌زمینه پدرش ندارد.

دیزل قبلا در مصاحبه‌ای گفته بود:

«من حقیقتا چند نژادی هستم. پدر بیولوژیکیم را هرگز نشناختم. همیشه از آن مقدار که دوست داشتم، اطلاعات کمتری داشتم. تنها چیزی که از سمت مادرم هم می‌دانم این است که به فرهنگ‌های مختلف بسیاری مرتبط هستم».

با وین دیزل، ستاره سری فیلم‌های محبوب «سریع و خشن» بیشتر آشنا شوید

حقایقی جالب در مورد وین دیزل

دیزل اعتراف کرده که عاشق بازی سیاه‌ چال و اژدهاست.
دیزل بعد از شکست اولین تجربه بازیگری‌اش، به نیویورک برگشت و خیلی زود فیلنامه‌ای کوتاه درباره تجربه بازیگری خود نوشت. نام فیلم را «چند وجهی» گذاشت و این فیلم در جشنواره کن فرانسه به نمایش درآمد. دیزل با ساخت فیلم چند وجهی مورد توجه استیون اسپیلبرگ، از برجسته‌ترین کارگردانان تاریخ سینما قرار گرفت و حاصلش حضور و ایفای نقش در فیلم «نجات سرباز رایان» شد.
اولین فیلنامه بلند دیزل، سرگردان (stayers) نام داشت که سال ۱۹۹۷ در جشنواره ساندس که بزرگ‌ترین جشنواره فیلم‌های مستقل در آمریکا محسوب می‌شود، اکران شد.

بیشتر بخوانید
انیو موریکونه آهنگساز فیلم خوب، بد، زشت درگذشت

با وین دیزل، ستاره سری فیلم‌های محبوب «سریع و خشن» بیشتر آشنا شوید

بیشتر بخوانید: ماجراهای مهناز افشار؛ بازیگری که به کنشگر سیاسی اجتماعی بدل شد

مهان صمدی طاری

جست‌وجو‌گر و تحلیلگری که سعی دارد با تمام استعدادها و توانایی هایش پیش از هر چیزی، انسان باشد. «دل مرنجان که ز هر دل به خدا راهی هست!»

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

فقط نام را وارد کنید. نیازی به ثبت ایمیل نیست.

1 × یک =

دکمه بازگشت به بالا