جهانخبر ببر

هنرمند یا ورزشکارید؟ با ویزای خوداشتغالی کانادا مهاجرت کنید!

اگر هنرمند هستید یا در یک رشته ورزشی خاص مهارت بالایی دارید، می‌توانید از طریق دریافت ویزای خوداشتغالی کانادا به این کشور مهاجرت کنید. این یک فرصت استثنایی است که توسط دولت کانادا برای افراد فعال در رشته‌های هنری یا ورزشی ایجاد شده و به آن‌ها شانس اخذ اقامت دائم در این کشور بزرگ را می‌دهد. یکی از اهداف اصلی این برنامه، معرفی شخص متقاضی به عنوان یک کارآفرین مستقل در حیطه تخصصی خود است. اگر فکر می‌کنید واجد شرایط اخذ این ویزا هستید و می‌خواهید اطلاعات بیشتری درباره آن کسب کنید، ادامه این مطلب را از دست ندهید.

ویزای خوداشتغالی کانادا چیست؟

برنامه ویزای فدرال افراد خوداشتغال کانادا، به اتباع خارجی واجد شرایط که تجربه مرتبط در فعالیت‌های فرهنگی یا ورزشی دارند، اجازه اقامت در کانادا را می‌دهد. متقاضیان اصلی این برنامه مهاجرتی باید دارای تجربه خوداشتغالی مرتبط بوده و قصد و توانایی لازم برای برای مشارکت در برنامه‌های فرهنگی یا ورزشی کانادا را داشته باشند. برای شرکت در برنامه مهاجرت خود اشتغالی کانادا، هفت حوزه فعالیتی مختلف وجود دارد.

این هفت مورد شامل ورزش، هنر و فرهنگ، قابلیت انتقال مهارت، کارآفرینی، کمک‌های بشردوستانه، شناخته شدن در سطح بین‌المللی و منابع مالی دولتی است. هر یک از این حوزه‌های فعالیت دارای مجموعه‌ای از معیارهای منحصربه‌فرد است که باید توسط شخص متقاضی رعایت شود. فردی که این شرایط اولیه را دارد، باید تحت سیستم امتیازدهی مختص به ویزای خود اشتغالی کانادا بررسی شود. فرد متقاضی باید بتواند حداقل نمره قبولی ۳۵ را تحت معیارهای انتخابی برنامه کسب کند.

معیارهای انتخابی شامل مواردی هم‌چون سن، تحصیلات، تجربه کاری مرتبط (حداقل ۲ سال)، تسلط به زبان انگلیسی و… است. هر یک از مشاغل واجد شرایط خوداشتغالی کانادا در زمینه‌های هنری، فرهنگی و ورزشی، دارای یک کد ملی طبقه‌بندی مشاغل (NOC) هستند که در زمان درخواست باید حتماً کد مربوط به شغل مورد نظر خود را قید کنید.

بیشتر بخوانید
از حسن رعیت یار گرمابه و گلستان بابک زنجانی چه می‌دانیم؟

شرایط اصلی ویزای خوداشتغالی

جهت واجد شرایط بودن برای برنامه مهاجرت خوداشتغالی کانادا، ابتدا باید یک گواهی واجد شرایط بودن داشته باشید. این گواهی مدرکی است که نشان می‌دهد شخص داوطلب دارای مجموعه مهارت‌های لازم برای خوداشتغالی در یکی از رشته‌های پذیرفته شده است. در قدم دوم، فرد متقاضی باید بتواند نشان دهد که توانایی سرمایه‌گذاری مقدار پولی که تعیین‌شده را دارد.

علاوه بر این، فرد باید بتواند ثابت کند که می‌تواند به رونق اقتصادی کانادا کمک کند. این بدان معناست که آن‌ها باید نشان دهند که توانایی پرداخت هزینه‌های حداقل یک سال خود و خانواده‌شان را دارند. هم‌چنین در برخی موارد ممکن است نیاز باشد که فرد نشان دهد می‌تواند تا پنج سال از خانواده خود حمایت کند.

در نهایت، شخص متقاضی باید مدرکی ارائه دهد که نشان دهد مهارت لازم برای اداره کسب‌وکار خود را دارد. به عنوان مثال، اگر آن‌ها برای کلاس کارآفرینی در برنامه مهاجرت خود درخواست می‌دهند، باید ثابت کنند که می‌توانند کسب‌وکار خود را بدون کمک دیگران مدیریت و اداره کنند. این موارد از الزامات اولیه اخذ ویزای خوداشتغالی کانادا هستند.

دیگر شرایط اصلی واجد شرایط بودن عبارت است از:

 • داشتن تجربه مرتبط
 • تمایل و توانایی خوداشتغالی در کانادا
 • رعایت معیارهای انتخاب برنامه و کسب امتیاز لازم
 • داشتن شرایط پزشکی، امنیتی و…

ویزای خوداشتغالی کانادا

درباره شرایط تجربه مرتبط خوداشتغالی

اگر شما سابقه شرکت در فعالیت‌های فرهنگی یا ورزش‌های قهرمانی در سطح جهانی را دارید و یا یک فرد خوداشتغال در فعالیت‌های فرهنگی و ورزشی هستید، واجد شرایط اخذ ویزای خوداشتغالی کانادا هستید. سوابق کاری که فرد در زمان اقدام ارائه می‌دهد، باید نشان دهد که به مدت حداقل دو سال گذشته به فعالیت در این حیطه مشغول بوده است. قوی بودن رزومه کاری و در نتیجه دریافت امتیازات بالای پرونده، شانس دریافت ویزا را بیشتر می‌کند. این مسئله به دلیل رقابت بالایی است که در دریافت ویزای خوداشتغالی کانادا وجود دارد. دو سال سابقه شما باید در بازه زمانی حداکثر ۵ سال قبل از اقدام برای اخذ ویزا باشد. در صورتی‌که سابقه شما بیشتر از دو سال باشد، می‌توانید امتیاز بیشتری کسب کنید.

بیشتر بخوانید
اصول طراحی اتاق مطالعه

شرایط احتساب تجربه مرتبط شما در برنامه مهاجرت خوداشتغالی به‌صورت زیر است:

برای فعالیت‌های فرهنگی و هنری:

 • ۲ دوره یک‌ساله خوداشتغالی در فعالیت‌های فرهنگی، یا
 • ۲ دوره یک‌ساله شرکت در فعالیت‌های فرهنگی در سطح جهانی، و یا
 • ترکیبی از دو مورد اول شامل؛ یک دوره یک‌ساله خوداشتغالی و یک دوره یک‌ساله سابقه فعالیت بین‌المللی.

برای فعالیت‌های ورزشی:

 • ۲ دوره یک‌ساله خوداشتغالی در فعالیت‌های ورزشی، یا
 • ۲ دوره یک‌ساله شرکت در فعالیت‌های ورزشی در سطح جهانی، و یا
 • ترکیبی از دو مورد اول شامل؛ یک دوره یک‌ساله فعالیت ورزشی به‌صورت خوداشتغالی و یک دوره یک‌ساله سابقه فعالیت ورزشی بین‌المللی.

مزایای اخذ ویزای خود اشتغالی کانادا

کشور کانادا برنامه‌های مهاجرتی متعدد و متفاوتی را ارائه می‌دهد که هر یک از آن‌ها افراد مختلفی را شامل می‌شود. این مسیرهای مهاجری هرکدام مزایایی برای متقاضیان دارند. ویزای خوداشتغالی نیز از این قاعده مستثنی نبوده و برای کسانی که موفق به اخذ آن می‌شوند، مزایایی دارد. مزیت‌های منحصربه‌فرد مهاجرت خوداشتغالی کانادا عبارت است از:

 • عدم نیاز به اثبات دارایی با ارزش خالص تعیین‌شده؛ البته متقاضی اصلی باید بودجه کافی برای تأمین هزینه‌های مربوط به درخواست و تمکن مالی را داشته باشد.
 • شما می‌توانید در هر نقطه از کانادا زندگی و کار کنید.
 • یک مسیر مستقیم برای اخذ اقامت دائم کانادا است
 • زمان پردازش این نوع ویزا نسبتاً کوتاه بوده و حدود ۲۱ ماه طول می‌کشد.

سخن نهایی

برنامه ویزای خوداشتغالی کانادا یکی از بهترین راه‌ها برای تضمین اقامت دائم شما در این کشور است. این برنامه مهاجرتی یکی از پایین‌ترین نرخ‌های رد درخواست متقاضیان را در بین سایر شیوه‌های مهاجرتی دیگر دارد. اگر برای مهاجرت خود و خانواده‌تان کشوری را می‌پسندید که دارای فرهنگی غنی بوده و از آزادی عمومی شما پشتیبانی کند، مهاجرت به کانادا بهترین انتخاب خواهد بود. اگر می‌خواهید به این کشور مهاجرت کرده و نمی‌دانید دقیقاً باید از کجا شروع کنید، می‌توانید به وب‌سایت مؤسسه پارسی کانادا به آدرس parsicanada.com مراجعه کرده و اطلاعات مورد نیاز خود را کسب کنید. علاوه بر این می‌توانید با کارشناسان مجموعه در ارتباط بوده و جزئیات تخصصی مهاجرت خود را بررسی کنید.

بیشتر بخوانید
کرونا، چالشی برای آرایشگران

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

فقط نام را وارد کنید. نیازی به ثبت ایمیل نیست.

دو × 1 =

دکمه بازگشت به بالا