تکنولوژی

ویرجین گالاکتیک ممکن است ۵۰۰ میلیون دلار از سهام خود را پس از موفقیت در فضا بفروشد

به گزارش سایت خبری بی‌بی‌سی، ویرجین گالاکتیک گفته که ممکن است پس از اتمام یک سفر فضایی موفق در روز یکشنبه تا ۵۰۰ میلیون دلار از سهام خود را بفروشد. در یک پرونده، این شرکت می‌گوید که قصد دارد از پول نقد ذخیره شده خود، برای توسعه ناوگان و زیرساخت‌های سفینه فضایی خود استفاده کند.

روز یکشنبه، سر ریچارد برانسون، بنیانگذار میلیاردر ویرجین گالاکتیک، با یکی از هواپیماهایی که ۱۷ سال است در حال توسعه آن است، به لبه فضا رسید. وی این سفر را تجربه یک عمر، پس از بازگشت به زمین و کمی بیش از یک ساعت پس از ترک زمین عنوان کرد. این سفر همچنین باعث شد این کارآفرین به عنوان اولین نفر از پیشگامان جدید گردشگری فضایی که شاتل‌های خود را امتحان می‌کند، برنده شود و جف بزوس از آمازون و ایلان ماسک از اسپیس ایکس را شکست دهد.

قبل از باز شدن بازارها در ایالات متحده در روز دوشنبه، سهام ویرجین گالاکتیک حدود ۸ درصد افزایش داشت. اما پس از اعلام فروش سهام آن، در پایان روز ۱۷ درصد سقوط کرده بود. سر ریچارد و ویرجین گروپ او در حال حاضر ۲۴ درصد از سهام این شرکت را در اختیار دارند.

آن را برای خود تجربه کنید

او این پرواز را که در آن با دو خلبان و سه کارمند شرکت همراه بود، به عنوان یک آزمایش مهم از تجربه گردشگری فضایی که انتظار دارد فروش خود را از سال آینده به مشتریان آغاز کند، اعلام کرد. او گفت:

من دفترچه خود را به همراه داشته‌ام و ۳۰ یا ۴۰ مورد کوچک را یادداشت کرده‌ام که ​​تجربه شخص بعدی را که با ما به فضا می‌رود بسیار بهتر خواهد کرد. تنها راهی که بعضی اوقات می‌توانید این چیزهای کوچک را پیدا کنید این است که سوار یک سفینه فضایی شوید و به فضا بروید و آن را برای خود تجربه کنید.

طبق گزارشات وال استریت ژورنال، حدود ۶۰۰ نفر از جمله ایلان ماسک از اسپیس ایکس و تسلا، قبلاً برای بلیط‌های سفر به فضا، سپرده پرداخت کرده‌اند که هزینه آنها تا ۲۵۰ هزار دلار خواهد بود.

بیشتر بخوانید
لکسوس LS مدل 2021 معرفی شد + عکس

سر ریچارد برای اولین بار قصد خود را برای ساخت یک هواپیمای فضایی در سال ۲۰۰۴ اعلام کرد، با این اعتقاد که می‌تواند یک سرویس تجاری را تا سال ۲۰۰۷ شروع کند. با وجود مشکلات فنی و سقوط مهلک در سال ۲۰۱۴، سهام شرکت با نزدیک شدن به زمان راه اندازی تجاری آن تقریباً دو برابر شده است.

کن هربرت، تحلیلگرCanaccord Genuity ، گفت که این شرکت می‌تواند به زودی رزرو پروازهای بیشتری را برای مشتریان ثروتمند آغاز کند. او همچنین در یادداشتی گفت:

ما موفقیت برانسون را به مثابه یک کودتای بازاریابی عظیم برای ویرجین گالاکتیک می‌دانیم که نادیده گرفتن آن برای عموم امکان پذیر نخواهد بود.

ویرجین آتلانتیک به بررسی مشارکت در پروژه «تاکسی پرنده» می‌پردازد

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

فقط نام را وارد کنید. نیازی به ثبت ایمیل نیست.

2 × 5 =

دکمه بازگشت به بالا