سیاسی

وزیر صنعت برکنار شد!

حسن روحانی، رییس جمهور ایران، در طی حکمی وزیر صنعت ، معدن و تجارت [آقای رضا رحمانی] را از کار برکنار و حسین مدرس خیابانی را به جای او منصوب کرد.

متن حکم حجت‌الاسلام حسن روحانی به قرار زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم

جناب آقای مهندس حسین مدرس خیابانی

براساس اصل ۱۳۵ قانون اساسی و با عنایت به مراتب تعهد و سوابق مدیریتی ارزشمندتان در حوزه صنعت و بازرگانی، به موجب این حکم جناب‌عالی را به سرپرستی «وزارت صنعت، معدن و تجارت» منصوب می‌نمایم.

انتظار دارد نظر به ضرورت توجه ویژه به جهش تولید که در شرایط تحریم‌های ظالمانه موجب ارتقا اقتدار و عزت ملی خواهد بود، ضمن افزایش هماهنگی درون سازمانی و تعامل مؤثر با دستگاه‌های ذیربط اعم از بخش دولتی و غیردولتی و صرف تمام توان و وقت خود را نیز با بهره‌گیری از ظرفیت مجموعه همکاران و آرای صاحب‌نظران نسبت به مدیریت بازار و تأمین کالاهای اساسی، ساماندهی قیمت خودرو، رفع موانع تولید و تعمیق ساخت داخل، کمک به توسعه صادرات غیرنفتی و بهبود فضای کسب و کار اقدام نمائید.

توفیق شما را در خدمت به ملت شریف ایران و نظام مقدس جمهوری اسلامی، با رعایت اصول قانون‌مداری، اعتدال‌گرایی و منشور اخلاقی دولت تدبیر و امید از خداوند متعال مسألت دارم.

حسن روحانی

رئیس جمهوری اسلامی ایران

به‌احتمال بسیار زیاد، عزل وزیر صنعت در پی افزایش شدید قیمت خودروهای داخلی در طی چند هفته‌ی اخیر و تبعاتی که این قضیه به همراه داشت بوده‌است.

وزیر صنعت جدید، حسین مدرس خیابانی، در دانشگاه علم و صنعت ایران تحصیل کرده‌است. او بیش از ۱۷ سال مسئولیت‌های متعددی در وزارت بازرگانی از جمله قائم‌مقام معاونت وزارت بازرگانی، مدیرکل برنامه‌ریزی وزارت بازرگانی و مدیرکل تأمین و توزیع کالا را برعهده‌ داشته‌است.

بیشتر بخوانید
ماجرای احیای برجام : قصه‌ای میان تهران و واشنگتن که سر دراز دارد

مدرس خیابانی همچنین حدود ۱۰ سال مدیرعامل و عضو هیئت‌مدیره‌ی شرکت‌های مختلف صنعتی از جمله شرکت سیمان زنجان، سیمان فیروزکوه، موتورسازان، سیمان مازندران، سیمان غرب و … بوده‌است.

آرش شمسی

کم کن طمع از جهان و میزی خرسند | از نیک و بد زمانه بگسل پیوند

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

فقط نام را وارد کنید. نیازی به ثبت ایمیل نیست.

بیست + 17 =

دکمه بازگشت به بالا