شبکه‌های اجتماعیهنرهنر هفتم

همسر واکین فینیکس بازیگر نقش جوکر باردار شد

واکین فینیکس هنرپیشه‌ی هالیوودی که سال پیش برای بازی در نقش آرتور فلکس در فیلم «جوکر» برنده‌ی جوایز متعددی از جمله جایزه‌ی اسکار بهترین بازیگر نقش اول مرد شد پدر شد. او و رونی مارا برنده‌ی جایزه‌ی گلدن گلوب برای بازی در فیلم «کارول» و نامزد دو جایزه‌ی اسکار از سال ۲۰۱۶ زندگی مشترک خود را آغاز کرده‌اند و اکنون منتظر تولد اولین فرزند خود هستند. این دو نام ریور (River) را برای پسر خود انتخاب کرده‌اند. ریور نام یکی از برادران واکین فینیکس است که او در انتهای سخنان خود در مراسم دریافت جایزه‌ی اسکار شعری از او را نقل کرد:

با عشق به سمت رهایی بشتابید و صلح پس از آن خواهد آمد.

ریور فینیکس در زمان حیات خود هنرپیشه‌ی به‌نامی بود و حتی نامزد دریافت جایزه‌ی اسکار شد، اما خیلی زود در سن ۲۳ سالگی بر اثر مصرف بیش از اندازه‌ی مواد مخدر درگذشت.

واکین فینیکس و رونی مارا هر دو گذشته از این‌که بازیگرانی توانا و محبوب هستند فعالیت زیست‌محیطی و اجتماعی گسترده‌ای دارند. واکین فینیکس همواره یکی از مدافعان سرسخت حقوق حیوانات بوده و اقدامات متعددی در این راستا انجام داده است. او گوینده‌ی یکی از مشهورترین مستندهای شناخته‌شده در این زمینه به‌نام «ساکنان زمین» است و قسمت عمده‌ی سخنرانی خود در مراسم دریافت اسکار ۲۰۱۹ را به همین موضوع اختصاص داد:

«من فکر می‌کنم که ما از دنیای طبیعی بسیار دور شده‌ایم. خیلی از ما به‌خاطر دیدگاه‌مان به جهان گناه‌کاریم، و فکر می‌کنیم که ماییم که در مرکز دنیا هستیم. ما فکر می‌کنیم که حق داریم یک گاو را لقاح مصنوعی کنیم [برای دامپروری] و گوساله‌اش را از او بدزدیم در حالی‌که گریه‌های درد و دلتنگی او غیر‌قابل انکارند. بعد ما شیر او را، که برای گوساله‌اش است، می‌گیریم و آن را در قهوه و غلات صبحانه‌ی خود می‌ریزیم.

بیشتر بخوانید
بیوگرافی کامل محسن چاوشی + حواشی و شایعات

ما می‌ترسیم از ایده‌ی تغییر شخصیت، چرا که فکر می‌کنیم باید برای این تغییر چیزی را فدا کنیم، چیزی را از دست بدهیم. اما انسانیت در بهترین وجه آن خلاق و مبتکر است و ما می‌توانیم بسازیم، گسترش دهیم و پیاده کنیم سیستم‌هایی از تغییرات را که برای تمامی موجودات بااحساس و محیط زیست مفید باشند.

«رونی مارا در ۲۰ سالگی برای انجام امور خیریه و کمک به مردم قحطی‌زده و بیمار کنیا به آفریقا رفته و پس از آن هم با تأسیس خیریه‌ی «صورت‌های کیبرا» تلاش خود برای کمک به مردم این قسمت از کنیا پی‌گرفته است. رونی مارا حتی پس از حضور در فیلم‌هایی مانند «کابوس در خیابان», «شبکه اجتماعی» و «دختری با تتوی اژدها» که باعث شهرت هرچه بیشتر او در سینما شدند بازیگری را به انجام امور خیریه ترجیح نداد و بنابه گفته‌ی خود سعی در تنظیم برنامه‌اش به‌شکلی دارد که بتواند به هر دوی آن‌ها برسد.»

 او و واکین فینیکس هر دو وگان هستند و در حال‌حاضر مشغول ساخت مستندی دیگر درباره‌ی حقوق حیوانات با همکاری کارگردان مستند «راز پایداری» به تهیه‌کنندگی لئوناردو دی‌کاپریو یعنی کیگن کون (Keegan Kuhn) و الکس لاکسوود (Alex Lockwood) هستند.

این مستند «پایان پزشکی» (The End of Medicine) نام دارد و درباره‌ی تأثیر استفاده از حیوانات به‌ویژه برای غذا در گسترش بیماری‌های عفونی اپیدمیک است. الکس لاکسوود وعده‌ی اتمام ساخت این فیلم تا پایان سال ۲۰۲۰ را داده است.

آرش شمسی

کم کن طمع از جهان و میزی خرسند | از نیک و بد زمانه بگسل پیوند

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا