اجتماعیپزشکیخبر ببر

واکنش پیمان طالبی به احتکار کنندگان ماسک: تا چه حد بی وجدانید…!

پیمان طالبی در برنامه طبیب نسبت به خبر احتکار و گرانفروشی ماسک و مواد شوینده و ضد عفونی کننده واکنش تندی داشت و گفت:

از این طرف و آن طرف داریم می‌شنویم که یه عده بی همه چیز، یه سری افرادی که اصلا انگاری انسان نیستند، دست به احتکار ماسک زده‌اند. یک سری از داروخانه‌ها قیمت ماسک را بالا برده‌اند؛ مثلا ماسک سه هزار تومنی را بیست و پنج یا سی هزار تومان می‌فروشند.
من پیمان طالبی واقعا اصلا نمی‌فهمم که تحت این شرایط این خودمان هستیم به یکدیگر رحم نمی‌کنیم. طرف احتکار کرده آن در پارکینک خانه‌اش، ماشینش را بیرون گذاشته تا کارتن‌های بسته بندی ماسک را روی هم دپو کند!
بعضی از داروخانه‌ها ماسک دارند اما نمی‌فروشند!
منظرند تا فردا ببینند قیمتش مانند سکه چه قدر می‌شود تا بتوانند به فرض دو هزار تومان بر روی قیمت بکشند و به دست مردم بدهند.

طالبی بعد در واکنش نسبت به نگرانی به حق مردم در سطح جامعه اظهار داشت:

بعد عده‌ای در هول و ولا و نگرانی هستند از اینکه از مترو و بی آر تی برای جا‌به‌جایی در سطح شهر استفاده می‌کنند یا به هر جهت مجبور به حضور در سطح شهر هستند؛ ماسک ندارند یا اگر هم داشته باشند و بخواهند مجدد ماسک تهیه کنند با گرانی ماسک مواجه هستند. مثلا طرف می‌بیند ۴ تا ماسک را باید ۸۰ هزار تومان بخرد در حالی که کل درآمد روزانه‌اش ۸۰ هزار تومان است.
حتما تمام این افراد را به تعزیرات زنگ بزنید و لو بدهید. زنگ بزنید تا بیایند و جمعشان کنند.
تا همین دیروز هر کسی من را خارج از استودیو و برنامه می‌دید مسرانه تقاضا داشت که این مطلب در برنامه عنوان شود.
مردم می‌گفتند: “ما می‌دانیم بعضی از داروخانه‌ها ماسک دارند ام نمی‌فروشند!”

این یعنی تا چه حد بعضی از این افراد بی وجدانند!
نمی‌توانم درک کنم که این نان چه طور از گلوی این افراد پایین می‌رود و این نان را بر سر سفره خود و زن و بچه‌اشان می‌گذارند؟!
انشالله بر اساس قول مسئولان قرار است ماسک به میزان زیادی به مراکز بهداشتی و درمانی تزریق شود به حدی که مردم بتوانند ماسک را رایگان تهیه کنند و از نگرانی خارج شوند.

بیشتر بخوانید
وقتی غم نان بر کرونا چیره می‌شود + عکس

مهان صمدی طاری

جست‌وجو‌گر و تحلیلگری که سعی دارد با تمام استعدادها و توانایی هایش پیش از هر چیزی، انسان باشد. «دل مرنجان که ز هر دل به خدا راهی هست!»

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا