خبر ببر

واکنش وزیر کار به ۷۲ هزار تومانی‌شدن یارانه‌ها

وزیر کار به ۷۲ هزار تومانی‌شدن یارانه‌ها واکنش نشان داد.

به گزارش خبرگزاری سروش، محمد شریعتمداری درباره ادغام بسته معیشتی دولت با یارانه و پرداخت ۷۲ هزار تومان در جمع خبرنگاران، اظهار کرد:

من این موضوع را الان می‌شنوم و ممکن است مجلس شورای اسلامی در روند تصویب بودجه مواردی را مطرح کند، اما در دولت چنین تصمیمی گرفته نشده است.

ما برای ایجاد شرایط مطلوب برای مردم باید از هر گونه تشویشی جلوگیری کنیم و آن‌ها این اطمینان را داشته باشند که برنامه دولت در پرداخت یارانه و کمک معیشتی باثبات است و تا حد ممکن دستخوش تغییر نمی‌شود.

تشریح آخرین مصوبات کمیسیون تلفیق

به گزارش خبرگزاری سروش، پیش‌تر سخنگوی کمیسیون تلفیق لایحه بودجه در نشست خبری خود با تشریخ آخرین مصوبات کمیسیون تلفیق، اظهار داشت:

بر اساس مصوبه کمیسیون در سال ۹۹، ۲۸ هزار تومان به مبلغ یارانه در سال ۹۹ اضافه خواهد شد و از ابتدای فروردین سال ۹۹ رقم یارانه نقدی از ۴۵ هزار و ۵۰۰ تومان به ۷۲ هزار تومان افزایش می‌یابد.

بر اساس مصوبه کمیسیون تلفیق از مبلغ ۳۱ هزار میلیارد تومانی که در لایحه بودجه برای اجرای طرح یارانه معیشتی خانوارها در نظر گرفته شده بود ۲۰ درصد برای افراد تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی که ۷ میلیون نفر هستند اختصاص می‌یابد و ۲۸ هزار میلیارد تومان باقیمانده بین ۷۸ میلیون یارانه‌بگیر به صورت یکسان توزیع خواهد شد.

بیشتر بخوانید: تشریفاتی‌شدن انتخابات، بزرگ‌ترین خطر برای حاکمیت ملی

بیشتر بخوانید
تلویزیون سامسونگ 85Q70T

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

فقط نام را وارد کنید. نیازی به ثبت ایمیل نیست.

پانزده − دو =

دکمه بازگشت به بالا