اجتماعی

واکنش مهناز افشار به توهین سحر قریشی به یک پاک‌بان

کمی پیش ویدیویی از سحر قریشی در فضای مجازی منتشر شد که در آن او به پاک‌بانی که مشغول انجام کارش است توهین می‌کند. پس از انتشار این ویدئو افراد بسیاری به آن واکنش نشان دادند، که البته عمدتاً علیه سحر قریشی بوده‌اند، چرا که این حرکت او به هیچ صورتی قابل توجیه نیست. در این بین مهناز افشار هم به این حرکت سحر قریشی واکنش نشان داد و در حساب رسمی خود در اینستاگرام نوشت:

دورم اما قلبم بهتون خیلی نزدیکه. ۱۰۰ جفت کفش تقدیم می‌کنم به پاکبانان عزیزمون تا تمرینی باشه برای خودم تا یادم بمونه انسان بمونم.

توییت مهناز افشار

همچنین در ادامه از یکی از دوستان خود خواسته که برای انجام این کار به او کمک کند.

این پیام مهناز افشار خود واکنش‌های مثبت و منفی بسیار زیادی را در پی داشته است. بعضی از کاربران از این اقدام قدردانی کرده‌اند و آن را حرکت مثبتی برای تکریم افرادی مانند پاک‌بان‌ها که در شرایط کنونی و با توجه به شیوع کرونا سر کار خود حاضر می‌شوند دانستند، اما بعضی دیگر این پیام را نوعی ریاکاری تلقی کرده‌اند و بر این باور هستند که مهناز افشار می‌توانست بدون اعلام رسمی این کار را انجام دهد.

البته خود مهناز افشار درباره‌ی همین ایراد گفته:

در روزگار سختی زندگی می‌کنیم و از هر حرف و عمل ما می‌تونه صدها برداشت مثبت و منفی بشه. کم نیارید از قضاوت شدن. آدم بودن و خوبی کردن در فضای مسمومی که برای هممون ساخته شده کار سختیه اما شدنیه و باور کنین بالاخره از انتخاب بین بد و بدها می‌رسیم به بهتر و بهترین‌ها! دووم بیارید.

 البته منظور ایشان از «بد و بدها» همان «بد و بدتر‌ها» بوده!

بیشتر بخوانید
آغاز رسمی واکسیناسیون در ایران + فیلم واکسن‌زدن پسر وزیر بهداشت

به هر صورت اگر مهناز افشار بدون اعلام رسمی به پاکبانان کمک می‌کرد، فقط می‌توانست به صد نفر از آن‌ها کمک کند، بگذریم از که آیا کار او کمک قابل توجهی به‌حساب می‌آید یا نه، اما با اعلام رسمی، جهت‌گیری خودش را نسبت به حرکت زشت سحر قریشی نشان داده و این کمک می‌کند تا طرفداران مهناز افشار هم به‌تبعیت از او، برای انجام اقدامات این‌چنینی تشویق شوند. اما پرسش اساسی این‌جاست که اصلاً چرا باید یک پاک‌بان نیازی به لطف و دلسوزی بعضی داشته باشد و یا در جایگاهی باشد که توسط بعضی دیگر مورد تمسخر قرار گیرد؟

آرش شمسی

کم کن طمع از جهان و میزی خرسند | از نیک و بد زمانه بگسل پیوند

نوشته های مشابه

یک نظر

دیدگاهتان را بنویسید

فقط نام را وارد کنید. نیازی به ثبت ایمیل نیست.

سه × 5 =

دکمه بازگشت به بالا