ورزشی

واکنش مربی تیم ملی به اعتراض پرویز هادی

مربی تیم ملی کشتی آزاد در واکنش به اعتراض پرویز هادی به دعوت‌نشدن‌اش به تیم ملی گفت: اگر پرویز هادی آمادگی حضور در جام تختی را دارد باید درخواست خود را به صورت رسمی به فدراسیون بدهد تا کادر فنی آن را بررسی کند.

برنامه‌ی کادر فنی تیم ملی کشتی نامشخص است

به گزارش خبر ببر و به نقل از مهر، ابراهیم مهربان مربی تیم ملی کشتی آزاد با بیان این مطلب افزود: برنامه‌ کادر فنی تیم ملی کشتی آزاد برای انتخاب نفرات در المپیک مشخص است و کار ما برای حضور در این مسابقات پس از رقابت‌های جهانی ۲۰۱۹ قزاقستان شروع شد.

وی ادامه داد: به همین منظور تمامی کشتی گیران شانس این را داشتند که ابتدا در رقابت‌های انتخابی جام تختی و پس از آن در مسابقات جام تختی کرمانشاه به عنوان یکی از مراحل اصلی انتخابی تیم ملی حضور پیدا کنند که نفرات منتخب این مسابقات نیز به رقابت‌های آسیایی در هند اعزام شدند.

مهربان تصریح کرد: با توجه به شرایطی که به واسطه کرونا به وجود آمد و در یک سال گذشته تمام اتفاقات را در دنیا دستخوش تغییرات کرد، کشتی نیز از این قاعده مستثنی نبود و حتی بازی‌های المپیک هم به مدت یکسال به تعویق افتاد.

حدود ۷ ماه تمرینات کشتی تعطیل بود

مربی تیم ملی کشتی اظهار داشت: حدود ۷ ماه تمرینات کشتی تعطیل بود و عملاً کار ما با رقابت‌های لیگ و برگزاری اردوهای تیم‌های ملی از شهریورماه گذشته آغاز شد. پس از آن نیز با توجه به اینکه مقرر بود رقابت‌های جهانی کشتی در صربستان برگزار شود، بین نفرات منتخب که در یکسال گذشته مورد بررسی کادر فنی قرار گرفته بودند مسابقات انتخابی برگزار شد و در ادامه نیز کادر فنی با برگزاری مسابقات انتخابی درون اردویی و اعزام به مسابقات برون مرزی به دنبال پیدا کردن فرد منتخب برای حضور در رقابت‌های المپیک بود.

بیشتر بخوانید
واکنش شجاع خلیل زاده به هم‌گروهی الریان و پرسپولیس + عکس

مهربان تأکید کرد: کادر فنی پس از برگزاری تورنمنت لهستان، نفرات منتخب خود برای حضور در المپیک ۲۰۲۱ توکیو را اعلام خواهد کرد و تا آن زمان کسی انتخاب شده نیست.

ملاک دعوت کشتی‌گیران

وی در مورد چگونگی انتخاب نفرات برای حضور در جام تختی که مرحله اول گزینشی مسابقات جهانی ۲۰۲۱ نروژ محسوب می‌شود، گفت: با توجه به اینکه امکان برگزاری رقابت‌های انتخابی جام تختی به دلیل شیوع کرونا و فشردگی برنامه‌ها وجود نداشت، نسبت به معرفی نفرات اقدام کردیم و ملاک ما نیز عملکرد کشتی گیران در رقابت‌های قهرمانی کشور بیرجند، مسابقات آسیایی دو سال گذشته در رده‌ی سنی بزرگسالان و امید، رقابت‌های قهرمانی جوانان جهان و اردوهای تیم‌های ملی بود.

واکنش به اعتراض پرویز هادی

مربی تیم ملی کشتی در مورد اعتراض برخی از کشتی گیران برای دعوت نشدن به رقابت‌های جام تختی گفت: اگر کشتی گیری از طرف هیأت کشتی استان معرفی شود، توسط کادر فنی بررسی خواهد شد.

مهربان با توجه به اعتراض پرویز هادی در مورد عدم دعوت از این کشتی‌گیر گفت: پرویز هادی کشتی گیری است که زحمات زیادی کشیده، سال‌ها عضو تیم ملی بود و ما احترام زیادی برای وی قائل هستیم، اما وی در مسابقات انتخابی مقابل امین طاهری و امیرحسین زارع کشتی را واگذار کرده و بعد از آن نیز ما شنیدیم که برای حضور در شورای شهر تبریز ثبت نام کرده و قصد حضور در شورا را دارد.

وی در پایان ادامه داد: البته نمی دانم چرا هادی در چند ماه گذشته و پس از رقابت‌های انتخابی در آبان ماه، هیچ درخواستی برای حضور در تیم‌های ملی نداشت و به یکباره علاقمند حضور در تیم ملی کشتی شد، اما با توجه به اینکه احترام ویژه ای برای مردم غیور و پهلوان دوست تبریز و آذربایجان قائل هستیم، اگر وی آمادگی حضور در جام تختی را دارد می‌تواند به صورت رسمی درخواست خود را به فدراسیون بدهد و کادر فنی نیز حتماً این درخواست را مورد بررسی قرار خواهد داد.

بیشتر بخوانید
10 فوتبالیست پردرآمد جهان در 12 ماه گذشته | مسی بالاتر از کریستیانو

آرش شمسی

کم کن طمع از جهان و میزی خرسند | از نیک و بد زمانه بگسل پیوند

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

فقط نام را وارد کنید. نیازی به ثبت ایمیل نیست.

2 × پنج =

دکمه بازگشت به بالا