سیاست داخلیسیاسی

واکنش سردار سلیمانی به قدم زدن ظریف و جان کری

حسین امیر عبداللهیان پیش از ظهر امروز، هفتم دی‌ماه ۹۹، در نخستین سالگرد شهادت فرماندهان شهید سردار سلیمانی” و “ابومهدی المهندس گفت:

زمانی که من معاون آقای ظریف بودم و آقای ظریف در حال انجام مذاکرات هسته‌ای در لوزان بودند؛ از قدم زدن آقای ظریف و “جان کری” وزیر خارجه وقت آمریکا تصاویری منتشر شده بود، سردار سلیمانی با من تماس گرفتند، اول کنایه‌ای به من زدند و بعد گفتند که با آمریکایی‌ها قدم میزنید؟ از من خواستند که پیامی را به آقای ظریف برسانم.

امیر عبداللهیان اضافه کرد:

ایشان می‌خواست توجهی را به دستگاه دیپلماسی بدهد که نمی‌توان اعتماد کرد. ایشان گفتند که اسنادی به دست آورده ایم که زمانی که موصل به دست داعش سقوط کرد، چند هواپیمایی غول‌پیکر آمریکایی در موصل فرود آمده اند و از یکی از این هواپیماها ژنرال‌های امریکایی پیاده می‌شوند و فرماندهان داعش روی فرش قرمز به استقبال آن‌ها می‌آیند و ۵ ساعت در سالن وی ای پی ان‌ها مذاکره می‌شود.

جزییات این مذاکرات و فایل آن در اختیار سردار بود و در تمام مدت مذاکره سلاح‌های پیشرفته و لجستیکی امریکایی ار هواپیماها در حال تخلیه شدن و انتقال به داعش بود. سردار می‌خواستند این توجه را بدهند که دشمن قابل اعتماد نیست.

وی اظهار داشت:

من بلافاصله از طریق سیستم امن خودمان مطالب را به آقای ظریف انتقال دادم و آقای ظریف نیز این موضوع را به طرف امریکایی گفتند و طلبکاری کردند اما پاسخ‌های مبهم از مقام آمریکایی گرفتند.

[تعداد: ۰   میانگین: ۰/۵]
بیشتر بخوانید
بررسی حضور پرحاشیه فریدون عباسی و اظهارات جنجالی‌اش در رسانه ملی

آرش شمسی

کم کن طمع از جهان و میزی خرسند | از نیک و بد زمانه بگسل پیوند

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

فقط نام را وارد کنید. نیازی به ثبت ایمیل نیست.

شش + 18 =

دکمه بازگشت به بالا