فوتبالی

واکنش دراگان اسکوچیچ به صحبت‌های منصوریان و سایر منتقدینش

شب گذشته دراگان اسکوچیچ سرمربی تیم ملی فوتبال کشورمان میهمان برنامه فوتبال برتر بود. در این برنامه فوتبال برتر به صورت ویژه به اتفاقات تیم ملی فوتبال کشورمان در چهار بازی حساس و سرنوشت سازی در خاک بحرین با هنگ‌کنگ، بحرین، کامبوج و عراق داشت و توانست با خروجی صد در صد پیروزی از این مسابقات جواز حضور در دور بعدی مسابقات مقدماتی جام جهانی ۲۰۲۲ قطر را به دست آورد، پرداخته شد.

در این بین محمد حسین میثاقی از سختی‌های تیم ملی در این راه صحبت کرد. از جمله مشکلات و سختی‌های تیم ملی که مثاقی به بیان آنها پرداخت بحث پاندمی ویروس کرونا، مشکلات برنامه‌ریزی برای تیم ملی برای چهار بازی پیش رو و دو بازی شکست خورده در مقابل عراق و بحرین در دور رفت بازی‌ها در زمان هدایت تیم ملی توسط مارک ویلموتس بلژیکی بود.

میثاقی سپس به بیان این نکته که سوای این اتفاقات اظهار نظرها و ذهنیت‌هایی که در این مسیر و طی این مدت هم از طرف جامعه فوتبال و برخی کارشناسان بوده که اعتقاد داشتند شخص دراگان اسکوچیچ با توجه به رزومه‌ای که دارد و تیم‌های فوتبالی که در آنها حضور داشته برای سرمربیگری تیم ملی ایران مناسب نبوده اشاره کرد و اذعان داشت همین عامل نیز بر عوامل دیگری که به آنها اشاره کرده اضافه شده و به نوعی تبدیل به فشار مضاعفی برای سرمربی تیم ملی شده است.

درگان اسکوچیچ در واکنش به اظهار نظرات و نقدهای صورت گرفته گفت:

 من برای همه احترام قائلم. من کسی هستم که بیشتر تمرکز را بر روی کارم می‌گذارم و توجه زیادی نمی‌کنم به اینکه دور و برم چه چیزهایی گفته می‌شود، البته رسانه خیلی مهم است و اینکه همکارانتان چه نظری درباره شما داشته باشند، حائز اهمیت هست ولی اگر قرار باشه که به حرف‌های پیرامون خودتان گوش بدین دیگه نمی‌‌تونید کار بکنید. من بیشتر تمرکزم روی کار خودم هست؛ به خودم باور داشتم و ساده بگم تمرکزم روی کارم بود و به این اتفاقات اهمیت ندادم.

سپس میثاقی سوال کرد که آیا دراگان اسکوچیچ نقد خاصی از میان نقدهای تند و تیز انجام شده و اظهار نظرهای اولیه را به خاطر دارد که اسکوچیچ هم در پاسخ گفت:

نه، به خاطر ندارم. من به سوال شما جواب دادم و به شما گفتم که من به خودم اعتماد داشتم و اهمیتی به اون حرف‌ها نمی‌دادم و البته این را خیلی نمی‌پسندم که مربیان راجع‌ به همدیگر صحبت کنند چون من خودم هم هیچ وقت چنین کاری نمی‌کنم. این حس را ممکن است خودم داشته باشم که یک مربی خوب یا بد است اما در مجموع احترام را برای همه آنها قائلم و می‌دونم که همه دارند در راه هدفی که دارند تلاش می‌کنند و این اولین چیزی است که یک مربی باید انجام دهد و تمرکزش بر روی کار خودش باشد و واقعاً هم خاطرم نیست ولی چرا یکی از مهمانان شما را که کم مو هم بودند خاطرم هست که چیزهای خوبی راجع‌ به من نگفتند.

زمانی که نام علیرضا منصوریان به میان آمد، میثاقی با چهره‌ای بشاش از خاطره اینکه اسکوچیچ و منصوریان به اتفاق هم، قهوه می‌خوردند یاد کرد که دراگان نیز در همین رابطه گفت:

یک زمان‌های با هم قهوه می‌خوریم و بعضی اوقات هم راجع به همدیگر صحبت می‌کنیم ولی برای من قابل قبول است و در عین حال همان طوری که گفتم تمرکزم را خیلی روی این مسائل نمی‌گذارم و حتی در همان هنگامی که صحبت‌های آقای منصوریان را شنیدم، خنیدیدم. شخصیت آقای منصوریان به این شکل هست و انسان خوبی هستند و خب گاهی اوقات هم شوخ طبعی ایشون گل می‌کنه.

بیشتر بخوانید: لیست بازیکنان تیم ملی فوتبال ایران برای بازی‌های مقدماتی جام جهانی اعلام شد

[تعداد: ۳   میانگین: ۳.۷/۵]
بیشتر بخوانید
امیر احمدی از صدور قرار منع تعقیب خود خبر داد

مهان صمدی طاری

جست‌وجو‌گر و تحلیلگری که سعی دارد با تمام استعدادها و توانایی هایش پیش از هر چیزی، انسان باشد. «دل مرنجان که ز هر دل به خدا راهی هست!»

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

فقط نام را وارد کنید. نیازی به ثبت ایمیل نیست.

پنج × پنج =

دکمه بازگشت به بالا