پزشکیسیاسی

واکنش‌ها به اعلام خبر واکسن کرونا شرکت فایزر

مسئولان یک شرکت آمریکایی با نام فایزر روز گذشته اعلام کردند که سومین مرحله از آزمایش واکسن کرونا با موفقیت پشت‌سر گذاشته شده‌است. آن‌ها اظهار داشتند که واکسن کرونا شرکت فایزر آمریکا تا ۹۰ درصد در راستای پیشگیری از ابتلا به کرونا موفق بوده‌است. گفتنی است که مرحله‌ی سوم آزمایش یک واکسن، آخرین مرحله‌ی آزمایش است و پس از آن واکسن به تولید انبوه خواهد رسید، بنابراین می‌توانیم منتظر باشیم که واکسن کرونا شرکت فایزر آمریکا به‌زودی در آمریکا و جهان عرضه شود.

آلبرت بورلا مدیرعامل کمپانی فایزر پس از موفقیت واکسن کرونای این شرکت در طی یک بیانیه اعلام کرد:

«اولین نتایج از مرحله سوم کارآزمایی بالینی واکسن کرونا شواهدی هستند از اینکه واکسن ما قادر است از کرونا پیشگیری کند. ما قدم قابل‌ملاحظه‌ای برای عرضه‌ی واکسن کرونا به مردم دنیا برداشتیم، واکسنی که برای پایان‌دادن به این بحران سلامت جهانی به آن نیاز است. ما به نقطه‌ی عطفی در برنامه‌ی تولید واکسن‌مان نزدیک می‌شویم – آن هم در زمانی که دنیا بیشترین نیاز را به آن دارد.»

گفتنی است که در مرحله‌ی سوم کارآزمایی بالینی، واکسن کرونای فایزر به ۴۳ هزار و ۵۰۰ نفر در ۶ کشور جهان تزریق شده‌است. خبر خوش شرکت فایزر در مورد واکسن کرونا در سطح جهان واکنش‌های زیادی در پی داشته‌است.

 واکسن کرونا شرکت فایزر

واکنش ترامپ و بایدن به واکسن کرونا فایزر

۱- واکنش ترامپ

دونالد ترامپ پس از اعلام خبر واکسن کرونا شرکت فایزر در توییترش نوشت:

واکسن کرونا به زودی می‌آید. ۹۰ درصد کارهای انجام‌شده‌ی آن موثر بوده است. این دست اخبار بسیار عالی است.

او البته سپس اعلام کرد که دموکرات‌ها نمی‌خواستند که این واکسن نام‌اش با نام ترامپ گره بخورد.

بیشتر بخوانید
جملات جنجالی کاندیداها در اولین مناظره انتخابات 1400

۲- واکنش جو بایدن

جو بایدن نیز اظهار داشت که این خبر بسیار عالی است، اما پس از آن افزود:

خبر امروز یک خبر بسیار مهم است ولی واقعیت را تغییر نمی‌دهد. خبر امروز می‌تواند نویدبخش تغییراتی برای سال آینده باشد ولی ماموریت فراروی ما هنوز تغییری نکرده است.

**********

گفتنی است که ابتلا به کرونا در جهان باری دیگر سرعت گرفته‌است و تعداد بستری‌ها و متأسفانه فوتی‌ها بر اثر کرونا – چه در ایران و چه در سطح جهان – فزونی یافته‌است.

هم‌اکنون بیش از ۵۱ میلیون نفر در سطح جهان به این ویروس مبتلا شده‌اند و بیش از ۱ میلیون و ۲۵۰ هزار نفر بر اثر ابتلا به آن جان‌شان را از دست داده‌اند.

[تعداد: ۱   میانگین: ۵/۵]

آرش شمسی

کم کن طمع از جهان و میزی خرسند | از نیک و بد زمانه بگسل پیوند

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

فقط نام را وارد کنید. نیازی به ثبت ایمیل نیست.

11 + دو =

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا