پزشکی

واکسن کرونا ساخت روسیه به‌زودی در بازار قابل‌خرید است!

پیش‌تر اعلام کردیم که روسیه به پادتن کروناویروس دست یافته و حتی وزیر بهداشت این کشور خبر از نهایی‌شدن واکسن کرونا ساخت روسیه داده. تازه‌ترین اخبار نشان از آن دارند که واکسن روسی کرونا زودتر از آن‌چه که فکرش را می‌کردیم در بازار عرضه خواهد شد.

رییس بنیاد روسی سرمایه‌گذاری‌های پژوهشی با نام کریل دیمیتریف اعلام کرد که پژوهش‌ها حول واکسن کرونا ساخت روسیه بسیار عالی پیش رفته‌اند و این احتمال وجود دارد که واکسن روسی کرونا بسیار زودتر از واکسن ساخت کشورهایی همچون چین و آمریکا وارد بازار شود. از دیمیتریف پرسیده شد که چرا روسیه تا این حد سریع توانست در تولید واکسن کرونا عمل کند. او پاسخ داد:

روسیه زیرساخت‌های زیادی جهت پژوهش‌های پادتن دارد و ما یک بار دیگر نشان دادیم که رتبه‌ی نخست پژوهش‌های جهانی در زمینه‌ی واکسن را در اختیار داریم.

چند وقتی‌ست که کشورهای غربی به روسیه اتهام زده‌اند که از طریق عملیات‌های سایبری، اطلاعات کشورهای کانادا، آمریکا و انگلیس در زمینه‌ی واکسن را به سرقت برده است. دیمیتریف در این زمینه اظهار داشت:

ما به شدت از شنیدن چنین چیزی شگفت‌زده شدیم، چراکه این اتهام درست وقتی به روسیه زده شده که ما در اوج پیشرفت پژوهش‌های‌مان پیرامون واکسن روسی کرونا قرار داریم.

افزون بر این، وزیر بهداشت روسیه اعلام کرد که ثبت اولین واکسن کرونا قرار است در ماه آگوست، یعنی یک ماه دیگر، انجام شود. او همچنین یادآوری کرد که آزمایش واکسن کرونا بسیار نتایج امیدوارکننده‌ای به همراه داشته است.

گفتنی است که جز روسیه چندین کشور دیگر در حال ساخت واکسن کرونا هستند. انگلیس، آلمان، آمریکا، کانادا، چین، ایران، ژاپن و حتی کره‌ی شمالی ادعا دارند که واکسن کرونا را در ماه‌های آینده روانه‌ی بازار خواهند کرد. باید منتظر ماند و دید که بالأخره چه زمانی واکسن کرونا ساخته و عرضه می‌شود تا جهان از دست ویروس کرونا رهایی یابد.

بیشتر بخوانید
ویروسی خطرناک‌تر از کرونا ویروس در قزاقستان 32 هزار نفر را مبتلا کرد

آرش شمسی

کم کن طمع از جهان و میزی خرسند | از نیک و بد زمانه بگسل پیوند

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

فقط نام را وارد کنید. نیازی به ثبت ایمیل نیست.

هجده − 17 =

دکمه بازگشت به بالا